The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دلیل خونریزی واژینال در اوایل بارداری چیست؟

خونریزی در زمان بارداری با اینکه امری نسبتا شایع است اما می تواند نشانه خطرناکی نیز بشمار رود، به همین دلیل در صورت مشاهده فورا به پزشک متخصص زنان اطلاع دهید. ممکن است در اوایل بارداری با کمی خونریزی خفیف و کاملا بی خطر بنام «لکه بینی» مواجه شوید. این عارضه بدلیل کاشته شدن نطفه درون دیواره رحم ایجاد می شود و اغلب هنگام موعد عادت ماهانه بعدی رخ می دهد. در ادامه این مقاله با دلایل خونریزی واژینال در بارداری بیشتر آشنا می شوید.

خونریزی واژینال در اوایل بارداری

جهت تشخیص علت خونریزی در بارداری، باید توسط پزشک از ناحیه واژن و لگن معاینه شده، سونوگرافی و آزمایش های خون را برای بررسی میزان هورمون ها انجام دهید. پزشک درباره دیگر علائم از جمله انقباض، درد و سرگیجه از شما سوالاتی خواهد پرسید.

اگر علائم شما شدید نبوده و با زمان موعد زایمان خود فاصله داشته باشید، چکاپ خواهید شد و در برخی موارد برای بررسی های بیشتر در بیمارستان بستری می شوید. مدت زمان بستری شدن شما به علت خونریزی و سن بارداری شما بستگی دارد. با این کار شما و فرزندتان بطور کامل تحت نظر خواهید بود و در صورت وخیم شدن شرایط، با سرعت بیشتری به شما رسیدگی خواهد شد.

خونریزی واژینال در طی 12 هفته ابتدایی بارداری می تواند نشانه سقط جنین یا بارداری خارج از رحم باشد. با این حال بسیاری از بانوانی که در این زمان از بارداری دچار خونریزی واژینال می شوند، بطور عادی و با موفقیت بارداری خود را سپری می کنند.

1- خونریزی واژینال در اوایل بارداری به دلیل سقط جنین

سقط جنین زمانی رخ می دهد که بارداری تا پیش از هفته 20 به پایان برسد. سقط جنین بیشتر در سه ماهه اول بارداری شایع است و تقریبا یک پنجم بارداری ها از این طریق خاتمه می یابند. اختلال در شکل گیری جنین می تواند منجر به سقط زودهنگام شود که پیش از هفته 14 رخ می دهد. این عارضه می تواند به دلایل دیگری همچون مشکلات هورمونی یا انعقاد خون ایجاد شود. اکثر سقط های جنین در طی 12 هفته ابتدایی بارداری اتفاق افتاده و متاسفانه بیشتر آنها غیرقابل پیشگیری هستند. شایع ترین علامت سقط خونریزی واژینال است. این خونریزی می تواند از لکه بینی روشن یا ترشحات قهوه ای تا خونریزی شدید با و یا بدون لخته متغیر باشد، قطع و دوباره شروع شود و یا پس از اتمام دوباره چندین روز ادامه داشته باشد. با این حال خونریزی رنگ روشن در سه ماهه اول بارداری نسبتاٌ شایع است (12 هفته اول) و لزوما به معنای ایجاد سقط نمی باشد.

در صورت بروز خونریزی هرچه سریع تر با بیمارستان محل خود، متخصص خود و یا اورژانس تماس بگیرید.

دیگر علائم سقط جنین شامل موارد زیر می باشد:

  • انقباض و درد زیر شکم
  • خروج ترشحات مایع از واژن
  • ترشحات حاوی لخته یا بافت های دیگر از واژن
  • توقف علائم بارداری از جمله درد پستان، بزرگ شدن شکم و ...

سقط جنین در موارد نادر بدلیل بارداری خارج از رحم رخ می دهد. این نوع بارداری اکتوپیک نام داشته و به علت خطر خونریزی داخلی، عارضه ای بسیار جدی بشمار می رود.

2- خونریزی واژینال در اوایل بارداری به دلیل بارداری خارج از رحم

بارداری خارج از رحم زمانی روی می دهد که تخمک بارور در جایی خارج از رحم بطور مثال در لوله فالوپ کاشته شود، این امر می تواند موجب خونریزی شود، اما این نوع خونریزی معمولا در مقایسه با سقط کمتر اتفاق می افتد. البته این یک عارضه خطرناک است چراکه تخمک بارور در خارج از رحم نمی تواند بدرستی رشد کند، از اینرو باید از طریق عمل جراحی یا دارو از بدن مادر خارج شود. 

علائم بارداری خارج از رحم معمولا بین هفته های 4 تا 12 بارداری ظاهر می شوند. برخی از بانوان در ابتدا هیچ گونه علائمی ندارند و تا پیش از اولین سونوگرافی و بروز علائم جدی تر در آینده نمی توانند متوجه آن شوند. اگر موعد عادت ماهانه شما بدون خونریزی سپری شده، نتیجه تست بارداری تان مثبت است یا دارای سایر علائم بارداری هستید و هر یک از علائم لیست زیر را دارید، ممکن است دچار بارداری خارج از رحم شده باشید.

  • درد شدید و مداوم در یک طرف شکم
  • خونریزی یا لکه بینی معمولا پس از شروع درد
  • درد در سرشانه
  • اسهال و استفراغ
  • احساس ضعف و سرگیجه شدید و گاهی غش

چنانچه با هر یک از علائم بالا مواجه شدید، فورا خود را به نزدیک ترین اورژانس یا بیمارستان برسانید. اگر قادر به حرکت نبودید، با شماره 115 تماس بگیرید تا برای شما یک آمبولانس ارسال شود.

3- خونریزی واژینال در اوایل بارداری به دلیل بارداری پوچ (مولار) یا بچه خوره

خونریزی در بارداری در موارد نادر می تواند مربوط به بارداری پوچ باشد. جفت در این نوع بارداری بطور عادی رشد نمی کند و در نتیجه درون رحم بجای جنین یک توده سلولی غیرطبیعی رشد می کند که از نشانه های آن می توان به خونریزی واژینال اشاره کرد. معمولا می توان در اولین سونوگرافی در هفته 10 تا 16 بارداری این نوع بارداری را تشخیص داد.

 

مطالعه بیشتر:

1- خونریزی در اوایل و اواخر بارداری نشانه چیست؟

2- خونریزی در بارداری نشانه چیست و چگونه قابل جلوگیری می شود؟

3- علت لکه بینی در ماه دوم بارداری چیست؟

4- لکه بینی یا خونریزی در سه ماهه اول بارداری

5- انواع خونریزی (لکه بینی) در بارداری