The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بهترین زمان برای دادن آزمایش خون بارداری

بارداری می تواند با نشانه های نمایان شود اما اکثرا متوجه این علائم نمیشوند زیرا به علت درگیری های ذهنی و کاری از این تغییرات بدنشان غافل می مانند. در این هنگام انجام یک آزمایش بارداری میتواند کمک کننده باشد.بهترین زمان برای دادن آزمایش خون بارداری چه موقعیست...

تست یا آزمایش بارداری دو نوع است. نوع اول تست از ادرار و نوع دوم آزمایش از خون است. در هر دو آزمایش حضور هورمون HCG (هورمون گنادوتروپین جفتی) را برسی و تشخیص می دهد. این هورمون به وسیله جفت در زمان اندکی بعد از وجود جنین در رحم ترشح می شود و به سرعت در بدن مادر در چند روز ابتدایی بارداری ترشح هورمون HCG افزایش میابد. 

انواع تست های تشخیص بارداری

  • آزمایش ادرار
  • آزمایش خون بارداری

همانطور که در بالا نیز اشاره شد 2 نوع آزمایش که از خون و ادرار مادر در آزمایش بارداری استفاده میشود. در نوع خون آن باز هم 2 نوع تست داریم: آزمایش خون بارداری با بررسی مقدار دقیق هورمون HCG در خون مادر و اندازه گیری آن جواب را نشان میدهد و آزمایش کیفی HCG جوابی که مثبت و منفی را نشان میدهد نه مقدار آن را نوع دیگری از آزمایش بارداری است.

 

آزمایش خون بارداری چه ویژگی هایی مثبتی دارد؟

این تست بارداری نتیجه را زودتر از آزمایش های حاملگی دیگر تشخیص داده و بارداری شما را مشخص میکند. 9 الی ۱۲ روز بعد از عمل لقاح در بدن بارداری را مشخص میکند مشخص می شود. حال اگر جواب تست منفی بود، شما مدتی بعد بهتر است باز نیز آزمایش را تکرار کنید، زیرا ممکن است لقاح دیر تر انجام شده و هنوز مقدار هورمون به مقادیر قابل اندازه گیری نرسیده باشد.

در این نوع آزمایش بارداری اندازه و مقدار هورمون HCG موجود در خون شما را اندازه گیری می شود. نتیجه این آزمایش اطلاعات مهمیست که در اختیار پزشک قرار می گیرد. و با نظر او تست بارداری شما دقیق و در صورت مشکل سریعا تشخیص داده شود و حل شود.

 

مشکلات آزمایش خون بارداری

  • مدت زمان انتظار بیشتر برای دریافت جواب آن.
  • قیمت بالای این آزمایش نسبت به تست ادرار. 
  • در خانه امکان پذیر نیست و باید در مطب پزشک و آزمایشگاه انجام شود.

سطح طبیعی هورمون HCG بدن در زمان غیر از بارداری

سطح طبیعی هورمون hCG در بانوانی که حامله نیستند کمتر از ۵mlU/ml می باشد. حال اگر سطح طبیعی HCG بالاتر از حد نرمال باشد حتما نشانه بارداری نیست و علت های مختلفی دارد.

سطح هورمون HCG در زمان بارداری

پایین بودن سطح هورمون HCG که یعنی کمتر از ۵mlU/ml باشد عدم بارداری را نشان میدهد و اگر بالاتر از ۲۵mlU/ml به معنی حاملگی میباشد. میزان ارزیابی این هورمون در واحد بین المللی میلی بر میلی لیتر است و با افزایش سن بارداری مقدار آن بیشتر می شود.

دقت آزمایش خون بارداری بسیار بالاست و نزدیک به ۹۹% صحت میباشد، بنابراین میتوان گفت همیشه این تست بارداری دقیق و درست است.

 

از چه زمانی تست ها، بارداری را تشخیص می دهند؟

چه زمانی نیاز به تست خون دارید و چه زمانی با تست خانگی مشکل حل میشود؟ شاید شما خواهان این هستید که بدانید باردار هستید یا خیر. حتی شاید شک دارید که باردار هستید، اما از جواب آزمایش بارداری خانگی مثل بی بی چک مطمئن نیستید. اگر زمان لازم برای دریافت جواب آزمایش ادرار شما سپری نشده است و شما آزمایش خون را برای بارداری می توانید انتخاب کنید.

موارد زیادی که شما را در انتخاب نوع تست راهنمایی میکند: بهترین زمان برای دادن آزمایش خون بارداری؟ دقت این آزمایشها؟ هزینه و دردسرهای این آزمایشها؟ زمان انتظار جواب دهی آزمایش؟

میزان دقت تست خون تشخیص بارداری

این آزمایش تشخیص بارداری تقریبا ۹۹% صحت دارد بنابراین اکثر اوقات این آزمایش بارداری دقیق و درست است. علت اصلی این دقت این است که آزمایش خون بارداری حتی رد های بسیار کوچک این هورمون (HCG) که نشان دهنده بارداری است را شناسایی می کند و میزان دقیق HCG در بدن را تشخیص می دهد.

آزمایش خون کمی در مقابل کیفی

آزمایش خون بارداری کمی عدد و مقدار HCG موجود در خون شما را بدست می آورد و نشان میدهد در صورتی که تست کیفی فقط جواب مثبت یا منفی بودن حاملگی در شما را نمایان میکند. آزمایش کمی، از دقت بالایی برخوردار است و در تشخیص حاملگی طبیعی و سالم اطلاعات میدهد. در ماه اول حاملگی، مقدار HCG در بدن شما بالا میرود و پس از مدتی کاهش می یابد، بنابراین با سنجیدن سطح هورمون HCG بدن شما، پزشک تشخیص می دهد که آیا بارداری شما در حالت طبیعی در جریان است یا خیر.

 

بهترین زمان برای دادن آزمایش خون بارداری

 اگر می پرسید که بهترین زمان دادن آزمایش خون بارداری چه زمانی است؟ باید به شما بگوییم، می توان این آزمایش را بسیار زودتر از تست ادرار بارداری انجام داد که این خود یک مزیت است. منظور از بسیاز زود این است که آزمایش ادرار جواب مثبت را تا 14 روز بعد از لقاح و یا بعد از گذشت یک روز از اولین قاعدگی نشان نمی دهد و باید بیشتر گذشته باشد.

حال بعد از یافتن بهترین زمان برای دادن آزمایش خون بارداری، شما پس از انجام آزمایش خون بارداری، می توانید پاسخ دقیق را حتی 9 الی ۱۲ روز بعد از لقاح دریافت کنید. زیرا این تست مقدار های بسیار کم هورمون را هم نشان می دهد. با این حال باز هم مناسب ترین زمان برای آزمایش خون بارداری همان موعد پریود است زیرا امکان دیرتر انجام شدن لقاح همیشه وجود دارد.

از یک هفته تا ۱۲ روز پس از لقاح آزمایش خون قادر به تشخیص بارداری شما ست و از تشخیص دیگر تست ها سریعتر است. 

 

هزینه آزمایش خون بارداری

بعد از دریافتن زمان مناسب برای آزمایش خون بارداری، حال نوبت به مقایسه قیمت بی بی چک با آزمایش خون می رسد. از عوامل مهم که شما باید قبل از انجام این تست بارداری به آن را بدانید، مدت زمان انتظاری است که جواب آزمایش خون شما آماده می شود و از طرف دیگر قیمت انجام این آزمایش است. تست های خانگی مثل (بی بی چک) تقریبا هزینه چندانی ندارند و شما می توانید بدون داشتن نسخه پزشک آنها را از داروخانه تهیه کنید یا از فروشگاه ها و اینترنتی خریداری کنید و ظرف گذشت چند دقیقه جواب خود را بگیرید.

اما برای بهترین زمان تست خون بارداری باید در مطب پزشک یا کلینیک انجام شود و شما باید به آنجا رفته و منتظر مانده  و در آخر نیز هزینه مالی و وقت بیشتری هم صرف کنید. 

میزان انتظار برای دریافت پاسخ آزمایش خون بارداری؟

زمان انتظار شما برای نوبت در مطب و گرفتن نمونه خون، از یک طرف و از طرف دیگر زمانی که خون شما به آزمایشگاه فرستاده می شود تا آنالیز شود. حال به آزمایشگاه هم بستگی دارد که چقدر زمان صرف آزمایش و جواب کنند. مجموع این زمانها ممکن است از 1 ساعت تا چند روز به طول بیانجامد، اما 2 روز، تقریبا زمان معمول است که پاسخ شما آماده شود. امیدواریم بهترین زمان برای دادن آزمایش خون بارداری را دریافته باشید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آزمایش خون و ادرار برای تشخیص بارداری

2- چرا هورمون HCG نشانه ی بارداری است؟

3- سریعترین زمان تشخیص بارداری با بی بی چک و روش های سنتی

 

منبع: نی نی +