The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اولین سونوگرافی بارداری چگونه انجام میشود؟

اگر باردار هستید، احتمالا می دانید که در این دوران مکررا به سونوگرافی مراجعه خواهید کرد. به همین دلیل یکی از سوالات رایج درمیان مادران باردار این است که سونوگرافی بارداری چگونه انجام میشود؟ سونوگرافی اول بارداری چگونه انجام میشود؟ و ... .

اولین سونوگرافی بارداری

سونوگرافی روشی است که با کمک آن می توان فهمید که شرایط جنین در درون رحم مادر چگونه است؟ آیا خوب رشد می کند؟ سن بارداری بر اساس رشد جنین چند هفته است و آیا با سن بارداری بر اساس تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی تطابق دارد یا نه؟

به طور معمول حدود هفته شش یا هفت (معمولاً در اولین ملاقات شما با پزشک) برای مشخص کردن ضربان قلب و تخمین سن جنین اولین سونوگرافی انجام می‌شود. اغلب بانوان هنگام سونوگرافی بیشتر هیجان زده‌اند تا مضطرب. این تصویر برداری برای مشخص کردن بارداری چند قلویی و حاملگی خارج از رحم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

احتمالا می پرسید که سونوگرافی واژینال در بارداری چگونه انجام میشود؟ در پاسخ باید بگوییم تفاوت زیادی با سونوگرافی معمولی یا همان شکمی ندارد برخی مواقع یک سونوگرافی واژینال هم در همین مراحل اولیه انجام می‌شود. برای این کار، شما روی پشت خود دراز می‌کشید، مانند یک معاینه، و یک وسیله باریک بلند به داخل شما وارد می‌شود. درصورتی که عضلات لگن خود را منقبض نکنید، این روند بدون درد است.

 

سونوگرافی بارداری چگونه انجام میشود؟

به طور معمول، یک سونوگرافی دیگر نیز بین هفته‌های 11 و 13، و به عنوان بخشی از غربالگری سه ماهه اول، برای تشخیص ناهنجاری‌های کروموزومی، مثل سندرم داون، انجام می‌شود. (بخش دیگر غربالگری شامل آزمایش خون می‌شود.)  یکی از تست‌های غربالگری سونوگرافی NT می باشد. NT مخفف  nuchal-translucency به معنای فضای شفاف پشت گردن است. مقدار این بافت در جنین هایی که دچار ناهنجاری های کروموزومی هستند بیشتر است. استون می‌گوید، "این تنها یک نشانه‌ی خطر است و نه یک تشخیص سندرم داون." برای تشخیص قطعی، یک مرحله دیگر مانند "آمنیوسنتز" مورد نیاز است. این سونوگرفی ابعاد و قرار گیری جفت، و سطح مایع آمنیوتیک را نیز بررسی می‌کند.

اگر می خواهید بدانید که سونوگرافی بارداری چگونه انجام میشود، باید به شما بگوییم که یک سونوگرافی متداول دیگر بررسی anatomical survey و یا همان انومالی اسکن است که در هفته‌های 18 تا 20 انجام می‌شود. یک اسکن سر تا پا که می‌تواند برای هر گونه ناهنجاری یا مشکلات رشد شرایط جنین را بررسی کند. این متخصص می‌گوید: "بانوان معمولاً برای این آزمایش کمی مضطرب هستند چون نمی‌دانند چه چیز ممکن است یافت شود. اما وقتی چیزی پیدا می‌کنم، معمولاً می‌توانم برای بیمار اطمینان خاطر هم ایجاد کنم." برای مثال، اگر استخوان ران جنین کوتاه‌تر از معمول باشد، معمولاً بازتابی از یک پدر و مادر کوتاه است تا نشانه یک ناهنجاری.

یک نیز سونوگرافی در اواخر بارداری انجام می‌شود تا از وضعیت قرار گیری سر جنین و اندازه او مطمئن شوند.

 

چرا برخی سونوگرافی بیشتری انجام می‌دهند؟

بانوانی که به دلیل دیابت، بارداری‌شان خطرناک محسوب می‌شود، یا چندقلو حامله هستند و ... ممکن است سونوگرافی‌های بیشتری برای روند رشد جنین یا ارزیابی حرکت و تنفس او انجام دهند. اما برخی پزشکان فقط ترجیح می‌دهند سونوگرافی‌های بیشتری برای تمام بارداران انجام دهند تا از رشد جنین کاملاً مطلع باشند.

دکتر الن لاندزبرگر (Ellen Landsberger M.D.)، دانشیار زنان و زایمان در  دانشگاه پزشکی آلبرت آنیشتن و مرکز گزشکی مانتیفیور در برانکس نیویورک می‌گوید که در این موارد، یک تکنیسین سونوگرافی اجازه ندارد چیزی را برای مریض بازگو کند، بس سعی نکنید او را با سوال بمباران کنید. معمولاً پزشکتان عکس ها را بررسی می‌کند تا هرآنچه که مشاهده شده را با شما مطرح کند. در مراکز پزشکی بزرگتر، ممکن است فوراً یک مشاور ژنتیک در دسترس باشد تا در صورت بروز مشکل، خطرها و انتخاب‌هایتان را مورد بررسی قرار دهد.

 

سونوگرافی چه زمانی می‌تواند جنسیت جنین را مشخص کند؟

حال که دانستید سونوگرافی بارداری چگونه انجام میشود؟ می پرسید که چه زمانی می توانم با کمک سونوگرافی بدانم فرزندم دختر است یا پسر؟ بسته به موقعیت جنین، معمولاً جنسیت می‌تواند هنگام ارزیابی آناتومیک دقیق در سونوگرافی های بعد از هفته 16 به بعد مشخص شود. اگر تمایل به دانستن جنسیت ندارید حتماً از قبل به کسی که سونوگرافی را انجام می‌دهد اطلاع دهید.

 

آیا سونوگرافی خطری برای جنین یا مادر دارد؟

خطر قطعی مشخص نشده، اما بی خطری هم تضمین نشده است. به همین دلیل پزشکان مراقب هستند که بیش از حد نیاز از آن استفاده نکنند.

3 مورد که سونوگرافی نمی‌تواند تضمین کند:

  • پیشگویی دقیق از وزن جنین هنگام تولد، حتی اگر سونوگرافی نزدیک به تاریخ زایمانتان انجام شود، اندازه جنین می‌تواند تا 450 گرم، یا حتی بیشتر اشتباه تشخیص داده شود.
  • اینکه جنین نقص تولد نخواهد داشت. توانایی تشخیص ناهنجاری به چند عامل بستگی دارد که شامل اندازه، موقعیت و مدت بارداری، مقدار مایع آمنیوتیک، نوع تجهیزات مورد استفاده می‌شود.
  • یک تصویر کامل آناتومیک از جنین (اگر وزن بالا دارید). چربی اضافی بدن می‌تواند برعملکرد سونوگرافی برای ایجاد تصویر واضح از جنین مداخله کند. اطلاع از این موارد در کنار کسب آگاهی کافی درمورد این که سونوگرافی بارداری چگونه انجام میشود به شما کمک خواهد کرد تا از استرس و نگرانی های بی مورد در این دوران بکاهید.

 

مطالعه بیشتر:

1- سونوگرافی تشخیص بارداری چه چیزی را بررسی می‌کند؟

2- رابطه ضربان قلب جنین در سونوگرافی و سقط جنین

3- سونوگرافی داپلر در بارداری چیست و چگونه انجام می شود؟