The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سونو غربالگری و تعیین جنسیت چند درصد درست است؟

در دوران بارداری آزمایش هایی تحت عنوان تست های غربالگری به شما توصیه خواهند شد که هدف از انجام آنها بررسی و تشخیص زودهنگام هر نوع مشکل یا عارضه از قبیل بیماری های عفونی، سندرم داون و یا اختلالات ساختاری در سلامت جنین است. این آزمایشات می توانند در اتخاذ تصمیم بهتر برای انجام مراقبت یا مداخلات درمانی لازم، در دوران بارداری و پس از زایمان به شما کمک کنند. اگر درمورد سونو غربالگری و تعیین جنسیت سوالاتی در ذهن دارید به خواندن این متن ادامه دهید.

تست های غربالگری دوران بارداری

به طور کلی غربالگری به روش هایی گفته می شود که به کمک آن می توان افرادی که در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به یک عارضه خاص هستند را از سایر افراد شناسایی کرد. انجام تست های غربالگری این امکان را به مادران باردار می دهد که در سریع ترین زمان ممکن نسبت به مداخلات درمانی موثر اقدام کرده و یا در خصوص خطرات احتمالی مطرح شده در مورد سلامت خود و جنینشان تصمیمات آگاهانه و روشن تری اتخاذ کنند.

آزمایشات غربالگری از دقت کامل برخوردار نیستند. گاهی بر اساس نتایج این تست ها برخی از مادران در گروههای پرخطر قرار می گیرند در حالیکه به واقع ممکن است هیچ مشکلی در سلامت آنها وجود نداشته باشد و یا بر عکس ممکن است عده ای دیگر از مادران علی رغم وجود عارضه ای خاص به اشتباه در گروه های کم خطر قرار بگیرند. سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول و تعیین جنسیت را نیز نمی توان در یک گروه قرار داد که علت آن را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول و تعیین جنسیت 

تعیین جنسیت در غربالگری اول یکی از مواردی است که ذهن مادران را به خود مشغول می کند. آنها بعد از مدت ها انتظار گمان می کنند که امکان انجام سونوگرافی غربالگری و تعیین جنسیت همزمان با هم وجود دارد. در مورد این موضوع باید به شما بگوییم که جنسیت جنین در لحظه لقاح شکل می گیرد، به جز در موارد استفاده از تست های تشخیصی ژنتیکی، تشخیص جنسیت از روی مشاهده اندام تناسلی جنین توسط تصاویر سونوگرافی انجام می شود. اندام تناسلی جنین دختر و پسر هردو در ماه های اول بارداری به گونه ای است که ابتدا ساختار ظارهری پسر و دختر مشابه هم و به شکل اندام تناسلی دختر است، در انتهای سه ماهه اول بارداری در جنین پسر کلیتوریس رشد کرده تا آلت تناسلی و یا همان پنیس را بوجود بیاورد. در این زمان یعنی در هنگام انجام سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول، هنوز تفاوت قابل توجهی بین اندام تناسلی دختر و پسر وجود ندارد و امکان خطا در تعیین جنسیت بسیار زیاد است. بهترین زمان برای تعیین جنسیت جنین با کمک سونوگرافی پایان هفته 16 است. 

 

تعيين جنسيت در غربالگري دوم

شما می توانید غربالگری مرحله دوم را در هفته 18 بارداری انجام دهید. به یاد دارید که ذکر کردیم تعیین جنسیت جنین با کمک سونوگرافی از پایان هفته 16 بارداری به بعد قابل اطمینان خواهد بود. بنابراین اگر تا موعد غربالگری سه ماهه دوم یعنی تا هفته 18 هنوز نمی دانید که جنین شما دختر است یا پسر، امکان این تعیین جنسیت در محدوده زمانی غربالگری مرحله دوم وجود دارد.

سونو غربالگری و تعیین جنسیت چیزی نیست که انجام آن در پایان سه ماهه اول بارداری قابل اطمینان باشد. اگر قصد انجام سونو غربالگری و تعیین جنسیت را به طور همزمان با هم در پایان سه ماهه اول بارداری دارید، باید بگوییم که ممکن است بعد از گذشت 4 تا 5 هفته، در سونوگرافی های بعدی دوران بارداری، تعیین جنسیت جنین نتیجه متفاوتی را به شما گزارش بدهد!

 

مطالعه بیشتر:

1- سونو گرافی غربالگری سه ماهه دوم در چند هفتگی انجام میشود؟

2- غربالگری سه ماهه اول بارداری - بخش اول

3- غربالگری سه ماهه دوم بارداری - بخش اول