The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

پوزیشن مناسب در بارداری، آموزش روش های صحیح نزدیکی در حاملگی

نزدیکی زمان بارداری یکی از بهترین راهکارها برای کسب آرامش و حفظ کیفیت روابط عاشقانه بین زوجین است. میل جنسی مادران در دوران بارداری تحت تاثیر تغییرات هورمونی ناشی از بارداری، دچار نوساناتی خواهد شد که در برخی افراد کاهش و در برخی دیگر افزایش می یابد. برای کسب اطلاعات کامل درمورد پوزیشن مناسب در بارداری، نحوه نزديكي در دوران بارداري، مدل نزديكي در بارداري و ... این متن را مطالعه کنید.

نزدیکی در زمان بارداری

ممکن است خانم های باردار درمورد رابطه جنسی و مسائل مربوط به آن در دوران بارداری سوالات زیادی داشته باشند و با تغییرات عمده ای در زندگی زناشویی خود مواجه شوند. یک خانم باردار بهتر است از تغییرات زندگی زناشویی خود و تمامی مسائل مربوط به نزديكي در زمان بارداري آگاه باشد. با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید.

نزديكي دوران بارداري در برخی بانوان با روزهای پیش از بارداری متفاوت می شود. برخی از بانوان به دلیل افزایش میزان هورمون های بارداری مانند پروژسترون و استروژن در بدن و افزایش جریان خون در سینه ها و اندام تناسلی در دوران بارداری بیشتر از گذشته حساس می شوند. حتی برخی از آنها اولین ارگاسم خود را در دوران بارداری تجربه می کنند و یا ممکن است به ارگاسم چندباره برسند. این امر می تواند بدلیل جریان زیاد خون یا بکاربردن روش های متفاوت و تحریک مستقیم باشد. همچنین در دوران بارداری میزان ترشحات واژینال افزایش می یابد، اما تغییرات هورمونی موجب تند شدن بو و طعم آن می شود.

 نزدیکی زمان بارداری در سه ماهه اول بارداری

با وجود اینکه بارداری در چند ماه ابتدایی خود را نشان نمی دهد، اما تغییرات عمده ای در حال وقوع است که می تواند میل و رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار دهد. ممکن است تمایلی به رابطه جنسی با همسر خود نداشته باشید زیرا:

  • بدلیل رشد جنین در بدنتان احساس خستگی مفرط دارید.
  • پستان ها در حال رشد هستند تا برای شیردهی آماده شوند، به همین دلیل دردناک اند، درست مانند زمان پیش از عادت ماهانه.
  • حالت تهوع و یا استفراغ.

 از طرفی شاید واقعاً میل جنسی داشته باشید اما برخی از عوارض بارداری به شما اجازه این کار را ندهند. به حرف بدنتان گوش کنید.

  نزدیکی زمان بارداری در سه ماهه دوم بارداری

آغاز سه ماهه دوم در برخی از بانوان باردار همراه با بازگشت انرژی و پایان تهوع است. خواهید دید که هورمون ها، پوست و موهای تان را درخشان و لطیف کرده اند، بطوریکه دیگران نیز به این موضوع اشاره می کنند، این مرحله از بارداری «گل کردن» نام دارد. شکم تان خود را نمایان می کند بطوریکه مردم متوجه می شوند شما باردارید. بسیاری از بانوان از پشت سرگذاشتن سه ماهه اول و عبور از خطر سقط جنین، بسیار احساس خوبی دارند و در آرامش کامل و اعتماد بنفس این دوره را پشت سر می گذرانند.

با این حال در برخی از بانوان این دوره نیز همراه با حالت تهوع یا کاهش میل جنسی است. اگر شما نیز جز این دسته هستید، بهتر است سخت نگیرید، استراحت و مراقبت از خود می تواند به آرامش و احساس شما کمک کند.

سه ماهه دوم بارداری زمان انجام آزمایشات مختلف بارداری از جمله آمنیوسنتز و نمونه برداری از پرزهای جنینی است. به همین دلیل توصیه می شود تا چند روز پس از انجام این آزمایشات استراحت کنید و رابطه جنسی نداشته باشید.  

 نزدیکی زمان بارداری در سه ماهه سوم بارداری

باتوجه به بزرگتر شدن رحمتان در طی سه ماهه گذشته، شاید در حال حاضر احساس خستگی کنید. وزن اضافه ای که حمل می کنید، به علاوه تغییرات فیزیکی بارداری مانند کمردرد، تورم دست و پا و مچ، و سوزش معده، می توانند میل جنسی شما را سرکوب کنند. با این حال جای نگرانی نیست، بهتر است بطور مرتب و مکرر درباره این احساسات و حالات خود با همسرتان گفتگو کنید. اما اگر احساس خوبی نسبت به شکم برآمده خود دارید و هنوز احساس جذاب بودن می کنید، می توانید با همسرتان رابطه جنسی خوبی داشته باشید. این حالت در افراد متفاوت است، بنابراین هرکاری که احساس تان می گوید انجام دهید.

اگر هنوز از رابطه جنسی عمیق لذت می برید، می توانید از پوزیشن های گوناگونی استفاده کنید. در اواخر بارداری بدلیل پستان های دردناک و شکم برآمده، شاید نتوانید براحتی برخی از پوزیشن ها را امتحان کنید، بنابراین بهتر است اکنون از این فرصت استفاده کنید.

پوزیشن مناسب در بارداری چگونه باید باشد؟

برای مدل نزديكي براي بارداري می توانید پوزیشن مناسب در بارداری زیر را امتحان کنید:

  • یکی از بهترین پوزیشن مناسب در بارداری دراز کشیدن به پهلو است. به پهلو دراز بکشید و در حالیکه پشت به همسر خود قرار دارید، زانوهای خود را به داخل شکم خم کنید. در این پوزیشن دخول عمیق انجام نمی شود و شکم شما نیز روی تخت قرار می گیرد.
  • در حالیکه همسرتان به پشت دراز کشیده، روی زانوهای خود و بالای او قرار بگیرید، پاهای خود را از هم باز کنید و خود را پایین و به سمت او بیاورید. در این پوزیشن براحتی میتوانید از شکم خود مراقبت کرده و سرعت و میزان دخول را کنترل کنید.
  • دیگر پوزیشن مناسب در بارداری حالت چهار دست و پا است. در حالیکه همسرتان در پشت شما قرار دارد، به صورت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید. سعی کنید دخول بسیار عمیق نباشد.
  • دیگر پوزیشن مناسب در بارداری حالت پهلو و جلو است. پهلو به پهلو و روبروی هم دراز بکشید، یک پا را روی کمر همسرتان بگذارید، در این پوزیشن دخول عمیقی صورت نمی گیرد و تخت نیز از شکم تان محافظت می کند. درحقیقت بهترين روش نزديكي در زمان بارداري به حالتی بستگی دارد که در آن احساس راحتی می کنید.

 

عوارض و خطرات داشتن رابطه جنسی در اواخر بارداری

رابطه جنسی یا ارگاسم در انتهای بارداری، منجر به شروع انقباضات رحمی موسوم به براکستون هیکس می شوند. اگر این کار را انجام دهید، خواهید دید که عضلات رحم و شکم تان سفت می شوند، این امر کاملا طبیعی است و نگران کننده نیست. اما اگر بعد از نزدیکی انقباضات دردناک و طولانی داشتید که با استراحت بهبود پیدا نمی کرد با متخصص مشورت کنید.

پزشکان توصیه می کنند با  کامل شدن دوره بارداری و زمانیکه فرزندتان آماده تولد می شود، برای تحریک زایمان از رابطه جنسی استفاده کنید. چرا که درون مایع منی ماده ای بنام پروستاگلاندین وجود دارد که با نزدیکی زمان بارداری دهانه رحم را شل می کند و همچنین هورمون اوکسیتوسین که بوسیله ارگاسم در بدنتان ترشح می شود، می تواند موجب شروع انقباضات رحمی شود. نقش دخول در تحریک زایمان قطعی نیست اما در بیمارستان برای القاء زایمان، از تزریق داروی شیمیایی پروستاگلاندین استفاده می کنند. حال که پوزیشن مناسب در بارداری نکات احتیاطی را رعایت کنید تا هم شما و هم جنین سالم بمانید.

 مطالعه بیشتر:

1- خطرات داشتن رابطه جنسی در سه ماهه آخر بارداری

2- تاثیر رابطه جنسی در دوران بارداری بر مادر و جنین

3- 5 مزیت رابطه جنسی در دوران بارداری