The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

غذا برای باهوش شدن کودک و 10 موادغذایی برای باهوش شدن کودک

شاید یکی از خواسته های شما نیز همانند بسیاری از مادران داشتن نوزاد و یا کودکی باهوش باشد. گرچه هوش یک فاکتور چند عاملی است که یکی از مهمترین آنها ژنتیک فرد محسوب می شود، اما بدون شک تغذیه در رشد و شکوفایی توانایی ذهنی فرزندتان بسیار موثر خواهد بود. در ادامه یک لیست غذا برای باهوش شدن کودک را به شما معرفی خواهیم کرد.

 آیا شما هم به فکر رشد مغز کودکتان هستید، آیا می خواهید کودکی باهوش پرورش دهید، اگر هر کدام از این ها دغدغۀ شماست، تا پایان این مقاله با ما باشید.

سه سال اول زندگی، دوران طلایی رشد مغز برای کودک به شمار می آید. مصرف غذاهای مفید برای مغز، رشد مغزی شیرخواران زیر دو سال را تقویت می کند. فرزند شما در این سن  چگونگی تفکر، واکنش و حل مسئله را می آموزد. فعالیت هایی مانند بازی کردن، گوش دادن به موسیقی و برخورداری از فضای مناسب برای کشف محیط اطراف به عملکرد بهتر سلول های خاکستری مغز کمک می کنند. وقتی صحبت از پرورش و تغذیه مغز در کودکان به میان می آید، غذا برای باهوش شدن کودک نقش مهمی ایفا می کند.

بهترین غذا برای باهوش شدن کودک

10 مورد از مواد غذایی برای باهوش شدن کودک که می تواند توانایی مغز دلبندتان را افزایش دهد:

  1. ماست یونانی:

این نوع ماست برای رشد مغز کودک، یک سوپر غذای فوق العاده به شمار می آید. ماست یونانی موجب انعطاف پذیری غشاهای سلول مغز شده و در ارسال و دریافت اطلاعات به مغز کمک می کند. ویتامین های ب کمپلکس موجود در این ماست برای رشد بافت های مغزی و انتقال دهنده های عصبی ضروری هستند.

  1. سبزیجات:

سبزیجات دارای رنگهای تیره، منابع عالی آنتی اکسیدان و یک غذا برای باهوش شدن کودک هستند. آنتی اکسیدان ها به حفظ سلامت سلول های مغزی کمک می کنند. سیب زمینی شیرین، کدو تنبل و هویج از جمله بهترین سبزیجات مغز به شمار می آیند. سبزیجات برگ دار سبز مانند کلم، گشنیز، اسفناج و کولارد سبز (نوعی کلم با برگهای سبز) غنی از فولات هستند که از بروز فراموشی یا زوال عقل جلوگیری می کنند. کلم سولفورفان و دیندولیل متیان دارد که در رشد سلول های مغز مؤثرند.

  1. بروکلی:

کلم بروکلی یکی دیگر از سوپرغذاهای مخصوص مغز کودکان و دارای DHA است که به اتصال نورونها کمک می کند. همچنین به دلیل خاصیت ضد سرطانی بروکلی، می توان آن را یک غذای عالی مغزی دانست. DHA یا اسید دوکوساهکسائنویک یکی از خوراکی های ضروری برای سلامت مغز و یکی از عناصر اساسی برای مغز به شمار می رود و باعث می شود تا افراد در سنین بالا و کهنسالی خیلی کمتر دچار زوال عقل شوند. در ضمن، برای رشد مغز جنین و حتی شکل گیری بهتر آن نیز لازم است. تاکنون بیشترین تاثیرات مثبت این ماده بر روی افراد مسن، مادران باردار و جنین شناخته شده است.

  1. آووکادو:

از جمله غذاهای باهوش کننده کودک می توان به آووکادو اشاره کرد. آووکادو منبع غنی چربی های غیر اشباع بوده که جریان خون را به مغز منتقل می کند و لذا برای سلامت مغز بسیار مفید است. همچنین اسید اولئیک موجود در آووکادو از میلین های عصبی محافظت به عمل می آورد. میلین ها سرعت انتقال اطلاعات را در سیستم عصبی تا 200 مایل در ساعت افزایش می دهند. سطح بالایی از ویتامینهای B در آوکادو وجود دارد که در رشد و سلامت مغز نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.

  1. ماهی ها:

ماهی های چرب مثل ماهی قزل آلا، ماهی تن و ماهی خال خالی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند که اجزای سازنده ساختار مغزی بوده به همین سبب یک غذا برای باهوش شدن کودک محسوب می شوند. ماده اصلی امگا 3 دوکوزاهگزانوئیک  نام دارد که ماده اصلی در واکنش های سلولی و بهترین عامل برای ساختار مغزی است. اسیدهای چرب امگا 3 به رشد و عملکرد مغز در کودکان کمک می کند. مصرف منظم ماهی در بهبود مهارت ذهنی کودکان مؤثر است.

  1. تخم مرغ:

تخم مرغ یک غذای کامل و حاوی مواد مغذی مانند اسیدهای چرب امگا 3، روی، لوتئین و کولین است که باعث افزایش تمرکز شده و از جمله در دسترس ترین مواد غذایی باهوش کننده کودکان محسوب می شود. کولین به تولید یک پیام رسان عصبی به نام استیل کولین و سلول های بنیادی حافظه ای کمک کرده و به طبع آن موجب تقویت حافظه در کودکان خواهد شد.

  1. غلات:

غلات با تامین انرژی مغز، تمرکز را در شیرخواران افزایش می دهند. شاخص گلیسمی در غلات پایین است و به آرامی گلوکز را در جریان خون آزاد و هشیاری شیرخوار را در طول روز حفظ می کند. شاخص گلیسمی عددی است که نشان می دهد کربوهیدرات داخل غذا با چه سرعتی به گلوکز تبدیل می‌شود. غلات فولات نیز دارند که برای عملکرد مناسب مغز ضروری است.

  1. جو دوسر:

بر اساس پژوهش انجام شده، کودکانی که در وعده صبحانه جو دوسر مصرف می کنند، در تکالیف مربوط به حافظه فضایی عمکلرد بهتری دارند. جو دو سر سرشار از ویتامین «E»، روی و ویتامین B است. محتوای فیبر بالای آن نیز جریان ثابت انرژی را در کودکان تامین می کند.

  1. توت ها:

پژوهش انجام شده در دانشگاه تافتز نشان داد که توت ها عملکرد شناختی موش ها را تقویت می کنند. محتوای بالای ویتامین C در انواع توت ها حافظه کودکان را بهبود بخشیده و مانع استرس اکسیداتیو در مغز می شود.

  1. آجیل:

انواع مغزها مانند گردو، بادام و بادام زمینی جزو غذاهای مغذی محسوب می شوند. سطح بالای ویتامین «E» در این غذاها از بروز اختلالات شناختی در کودکان جلوگیری کرده و روی موجود در این دانه ها باعث افزایش حافظه و رشد مغز می شود. این لیست غذا برای باهوش شدن کودک سرشار از مواد مغذی ضروری برای رشد مغز هستند، همیشه آنها را در آشپزخانه خود ذخیره کنید.

https://www.momjunction.com/articles/foods-that-will-boost-your-babys-brainpower_00329675/

 

بیشتر بدانید:

1- 6 ماده غذایی موثر بر رشد مغز کودکان

2- چطور مغز نوزاد رشد و تکامل پیدا می کند؟

3- آسیب های مغزی کودکان!

4- کمک به رشد نوزاد با 4 چیز که نوزاد عاشق آن هاست