The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان ضخامت اندومتر و راهکارهایی برای افزایش ضخامت آندومتر

 منظور از ضخامت اندومتر، ضخامت لایه بازال و فانکشنال همراه با یکدیگر است که در طول چرخه قاعدگی مدام در حال تغییر است. از آنجا که لانه گزینی سلول تخم لقاح یافته در درون لایه فانکشنال اندومتر انجام می شود، برای موفق بودن این فرآیند باید اندومتر شما در طول قاعدگی و خصوصا قبل از تخمک گذاری ضخامت مناسبی داشته باشد. درصورتی که ضخامت این لایه در حد نرمال نباشد، راهکارهایی برای درمان ضخامت اندومتر وجود دارد که در ادامه شرح داده شده است.

دیواره رحم از سه لایه اندومتر، میومتر و پری متر ساخته شده است. اندومتر درونی ترین لایه رحم است که خود از دو بخش لایه قاعده ای یا بازال که در زیر قرار گرفته و لایه اسفنجی یا فانکشنال که در سطح قرار گرفته، تشکیل شده است. مناسب ترین ضخامت اندومتر در ابتدای دوره 8 میلی متر است که در حوالی تخمک گذاری به 15 میلی متر می رسد. درصورتی که ضخامت اندومتر رحم شما در طی سونوگرافی کمتر از مقدار مطلوب گزارش شده است، راهکارهای ذکر شده در ادامه را برای درمان ضخامت اندومتر کم در پیش بگیرید:

راهکارهایی برای افزایش ضخامت آندومتر

با استفاده از راهکارهای ساده زیر می توانید به ضخیم شدن دیواره رحم و آمادگی هر چه بیشتر آن برای پذیرش تخمک بارور شده کمک کنید:

  • پیروی از رژیم غذایی مناسب

احتمالا از جمله بهترین راههای درمان ضخامت دیواره رحم تغییر سبک زندگی است. برخورداری از یک رژیم غذایی متعادل و مغذی بر سطوح استروژن بدن تاثیر گذاشته و به دنبال آن باعث حفظ تعادل هورمون ها و بهبود گردش خون بدن می شود. در مجموع همه این عوامل باعث کمک به رشد آندومتر و ضخامت مناسب آن برای بارداری می شوند.

به منظور حفظ سطوح مطلوب انسولین و کورتیزول بدن سعی کنید وعده های غذایی خود را در طول روز به طور منظم مصرف کرده و حتی الامکان مواد غذایی حاوی فیبر و کوانزیم Q10 را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. کوانزیم Q10 آنتی اکسیدانی بسیار قوی است که با اثرات مخرب ناشی از استرس اکسیداتیو بر بافت ها مقابله کرده و از این راه به روند ضخیم شدن لایه آندومتر کمک می کند.

مواد غذایی از جمله سبزیجات برگ سبز، گوجه فرنگی، تخم مرغ، هویج و ماهی حاوی انواع ویتامین های مهمی از جمله ویتامین C، E و همچنین ویتامین های گروه B می باشند که دریافت روزانه آنها در حفظ سلامت گردش خون بدن بسیار ضروری است. به منظور حفظ و ارتقاء سطح سلامت خود به خصوص در این دوران از مصرف غذاهای ترش و اسیدی و همچنین کافئین خودداری کنید.

  • برخورداری از خواب و استراحت کافی

برخورداری از خواب و استراحت کافی باعث حفظ تعادل هورمون های بدن شده و این مساله نیز به نوبه خود راه درمان ضخامت دیواره رحم محسوب می شود. خواب عمیق حداقل به مدت 7 الی 8 ساعت در شبانه روز برای بدن ضروری بوده و منجر به تحریک رشد و مرمت بافت ها می شود. سعی کنید از یک برنامه خواب منظم پیروی کرده و از بیدارماندن های طولانی در شب و خوابیدن های جبرانی در طول روز خودداری کنید.

  • ورزش منظم

پرداختن به ورزش و فعالیت های بدنی یکی از راههای طبیعی افزایش گردش خون بدن است. خون رسانی کافی به رحم به رشد سلول های آندومتر کمک کرده و از این طریق باعث افزایش ضخامت آندومتر می شود.

برای ورزش کردن نیازی به انجام تمرینات سخت و شدید بدنی نیست. معمولا 30 دقیقه در روز مدت زمان متعارفی است که برای ورزش کردن در نظر گرفته می شود. سعی کنید به انجام تمرینات مختلف بپردازید تا دچار خستگی و کسالت نشده و تعادل در فعالیت ها را حفظ کنید. ضمن آنکه انجام ورزش های منظم در بهبود خواب شبانه و در نتیجه کمک به رشد سلول های آندومتر نیز بسیار موثر است.

  • ماساژ سرخرگ رانی

یکی از روش های اثبات شده برای افزایش خون رسانی به رحم و ناحیه لگن تحریک سرخرگ رانی است. برای انجام اینکار با استفاده از انگشتان دست به مدت چند ثانیه شریان رانی یا فمورال را فشار داده و آن را به آرامی ماساژ دهید. این کار به افزایش جریان خون در رحم کمک بسیار موثری می کند.

این امر باید پس از پایان سیکل قائدگی و تا هنگام شروع تخمک گذاری انجام شود. با تکرار این عمل بر روی هر دو پا و به مدت چند بار در روز به مرور شاهد فوائد بسیار آن در رشد آندومتر خواهید بود.

در صورت استفاده از درمان های کمک باروری IVF و یا ابتلا به فشار خون بالا بهتر است از انجام این کار خودداری کنید.

  • طب سوزنی

درمان ضخامت کم آندومتر با کمک طب سوزنی نیز امکان پذیر است. فوائد بسیار طب سوزنی در تسکین دردهای مربوط به دوران بارداری و همچنین تسهیل و تسریع در روند زایمان کاملا شناخته شده است. بعلاوه استفاده از این درمان جایگزین در بهبود گردش خون بدن و در نتیجه افزایش قدرت باروری نیز نقش بسیار موثری دارد.

  • روغن کرچک

یکی از راه های درمان ضخامت اندومتر در طب سنتی استفاده از روغن کرچک است. ریسینولئیک اسید ترکیبی شیمیایی است که فوائد آن در افزایش جریان خون بدن، بهبود سلامت و کمک به رشد بافت ها کاملا شناخته شده است. این ترکیب به خصوص اثرات سودمندی بر سلامت رحم و تخمدان ها دارد. استفاده از این اسید چرب که به وفور در روغن کرچک یافت می شود در افزایش بافت آندومتر بسیار موثر است. بنابرای اگر به دنبال درمان ضخامت اندومتر با طب سنتی هستید روغن کرچک را امتحان کنید.

نکته بسیار مهم آن است که در تمامی شرایط ابتدا باید علت ضخامت کم آندومتر با کمک سونوگرافی و توسط پزشک متخصص تعیین شده و سپس راهکارهای درمان ضخامت اندومتر زیر نظر ایشان پیگیری شود.