The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اولین رابطه بعد از سزارین چه زمانی مجاز است؟

اولین رابطه بعد از سزارین احتمالا برای شما با کمی دلهره همراه خواهد بود. ترس از دردهایی که ممکن است حین نزدیکی داشته باشید، حالات روحی بعد از زایمان، نگرانی های مادرانه و ... همه و همه می تواند در برقراری رابطه جنسی بعد از زایمان اختلال ایجاد کنند. اگر شما نیز بعد از زایمان چنین ترس ها و اضطراب هایی را دارید، با ما همراه باشید.

شروع رابطه جنسی پس از عمل سزارین

پس از عمل سزارین غیر از مشغله های ذهنی فراوان در مورد نوزاد این سوال برایتان مطرح می شود که چگونه و چه هنگام می توانم رابطه جنسی خود را از سربگیرم. در واقع باید گفت بهترین زمان برای اولین نزدیکی بعد از سزارین هنگامی است که از نظر جسمی و روحی به آمادگی لازم برای انجام این کار رسیده باشید. همچنین لازم است که همسرتان نیز از نگرانی ها و احساسات شما در این دوران آگاه باشد. مسلما در هنگام شروع  اولین رابطه بعد از سزارین با ترس و مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد.

بهبودی پس از عمل سزارین

میزان خونریزی در مادرانی که نوزادان خود را از طریق سزارین به دنیا می آورند در مقایسه با مادرانی که زایمان طبیعی دارند کمتر است. با این حال در صورت ادامه یافتن خونریزی در طول نخستین هفته های پس از عمل نگران نباشید. زیرا در حدود شش هفته پس از زایمان زمان می برد تا محل برش کاملا بهبود یابد و تا چند هفته پس از زایمان در این ناحیه احساس درد یا نشانه هایی از حساسیت خواهید داشت. بسیاری از مادران در اطراف محل بخیه احساس بی حسی و سوزن سوزن شدن می کنند که این نیز عارضه ای کاملا طبیعی است.

تا هنگامی که علائمی مانند استفراغ یا تب را در خود مشاهده نکرده اید احساس درد و ناراحتی نگران کننده نیست. ولی در صورت وجود هرگونه خونریزی، ترشح یا درد در اطراف ناحیه برش باید بلافاصله موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. به یاد داشته باشید که احساس درد و ناراحتی باید به تدریج و با گذشت زمان کاهش یابد.

زمان مناسب برای شروع نزدیکی بعد از سزارین چه هنگام است؟

چنانچه این سوال برایتان مطرح شده که برای شروع اولین رابطه بعد از سزارین تا چه هنگام باید صبر کنید بهتر است نکات مهمی که در ادامه می آید را مد نظر داشته باشید. در یک زایمان طبیعی رحم شما حداقل به 6 هفته زمان نیاز دارد تا بتواند به اندازه طبیعی و اولیه خود بازگردد. اگرچه این روند بهبودی در مادرانی که زایمان سزارین داشته اند طولانی تر است. سزارین جراحی بزرگی است پس مسلما روند بهبودی آن نیز طولانی تر است. از سویی دیگر سرعت بهبودی در هر فرد متفاوت است بنابراین بهتر است با توجه به وضعیت سلامت خود زمان لازم برای بهبودی را به بدن خود اختصاص دهید. معمولا پس از عمل سزارین به طور میانگین به چهار تا شش هفته زمان نیاز است تا خانم ها بتوانند مجددا روابط جنسی خود را با همسرشان از سربگیرند.

اولین رابطه جنسی بعد از سزارین با چه مشکلاتی همراه است؟

از سرگیری فعالیت جنسی پس از سزارین به خصوص به دلیل وقفه ایجاد شده بعد از آخرین آمیزش نسبت به گذشته متفاوت خواهد بود. از آنجایی پیش خود تصور می کنید که واژن در طول عمل سزارین متحمل هیچ آسیبی نشده است؛ ممکن است شنیدن این واقعیت که برای از سرگیری فعالیت جنسی باید تا 6 هفته پس از زایمان صبر کنید موجب تعجب خود و همسرتان شود. ولی بهبودی پس از عمل یک شبه اتفاق نمی افتد و مسلما بعد از عمل احساس درد و ناراحتی زیادی در ناحیه شکم خواهید داشت. شما باید روند بهبودی را به آهستگی پشت سر گذاشته و ترس هایی که از ذهنتان عبور می کند را با همسرتان در میان بگذارید. همچنین ممکن است پس از زایمان به دلیل عدم تمایل یا کاهش رابطه جنسی احساس بی کفایتی و گناه کنید در حالیکه این امری کاملا طبیعی است. در واقع شما باید هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی به آمادگی لازم برای داشتن رابطه جنسی برسید. بنابراین بهتر است به خود زمان بدهید. یک گفتگوی عاشقانه، افزایش حس شوخ طبعی و از همه مهمتر صرف وقت برای معاشقه و پیش نوازهای غیر جنسی مانند ماساژ یا نوازش کردن می تواند راه خوبی برای ایجاد آرامش در شما بدون برقراری یک رابطه جنسی باشد. همچنین در صورت احساس درد غیر معمول یا ناراحتی شدید در طول اولین رابطه بعد از سزارین موضوع را ابتدا با همسر و سپس با پزشک خود در میان بگذارید.

مطالعه بیشتر:

مراقبت های بعد از سزارین، هر آنچه که باید درمورد آن بدانید

نکات مهم برای بهبودی سریع پس از سزارین

نحوه خوابیدن بعد از سزارین، تمامی نکاتی که باید بدانید