The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نکات مهم برای بهبودی سریع پس از سزارین

بسیاری از مادران متوجه نیستند که زایمان سزارین در واقع یک جراحی شکمی بزرگ است. و بهبود آن یک شبه صورت نمی‌پذیرد.

بهبودی پس از سزارین زمان می‌برد. اما اکنون شما صاحب فرزندی هستید و چه چیزی بیشتر از آن به شما انگیزه می‌دهد تا به کمک آن سریع‌تر بهبود یابید؟ در ادامه نگاهی خواهیم کرد به آنچه که می‌توانید انجام دهید، تا بهبودیتان سریع‌تر گردد و این‌که در ساعت‌ها، روزها و هفته های پس از زایمان اوضاع چگونه خواهد بود.

 

ورزش و تغذیه مناسب دوران بارداری

به گفته خانم "جینی ناش" نرس ماما، تغذیه مناسب دوران بارداری، نه فقط برای رشد فرزندتان حیاتی است بلکه برای کمک به بهبود پس از زایمان نیز مفید است.

وقتی وارد اتاق عمل می‌شوید، باید کاملاً سالم باشید. پس تلاش کنید تا طی بارداری با استفاده از رهنمودهای افزایش وزن، اضافه وزن بیشتری نداشته باشید. بانوان سنگین وزن پس از سزارین با مشکلات بیشتری مواجه هستند، زیرا احتمال عفونی شدن جای زخم افزایش می‌یابد، زیرا لایه هایی پوستی زخیم مانع رسیدن هوا به زخم‌ها می‌شود.

بنابراین ورزش طی بارداری مفید است، البته تا زمانی‌که برای بیش از 30 دقیقه ادامه نیابد، نفس نفس نزنید و ضربان قلب‌تان از 140 تپش در دقیقه بیشتر نشود. بنابراین برای تضمین سلامت مادر و فرزند و سزارینی سالم، ورزش کردن ضروری است. بهترین ورزش ها پیاده روی، شنا و یوگاست.

 

بهبودی پس از سزارین

خانم جینی اصرار دارد: اولین و مهمترین ضرورت برای مادرانی که از طریق سزارین بچه خود را متولد می‌کنند، احساس مثبت درباره این تجربه است و این‌که از نظر احساسی مثبت باقی بمانند، چرا که این اندیشه نقش مهمی را در بهبود آنان بازی می‌کند. خانم جینی می‌گوید: در میان مادرانی که دیده‌ام، آنانی که دیدگاه خوب و مثبت داشته‌اند، همیشه سریع‌تر بهبود می‌یابند، در مقایسه با آنانی که چنین تفکری نداشتند.

از نظر فیزیکی بلافاصله پس از این‌که از بخش ریکاوری مرخص شدید، می‌توانید در بسترتان چرخیدن به اطراف را شروع کنید. با منقبض کردن ماهیچه های پایتان، جریان خون را افزایش بخشید، این عمل از لختگی خون در رگ‌های عمیق جلوگیری می‌کند. برای 12 ساعت پس از زایمان سزارین، به شما اجازه بلند شدن و راه رفتن داده نمی‌شود. ولی وقتی می‌توانید (با کمک)، باید راست قامت بایستید، گرچه احساس کنید که زخم‌تان در حال باز شدن است، این‌چنین نخواهد شد. وقتی ایستادید، آن احساس کشیدگی از بین می‌رود. اگر ایستادن را سریعاً انجام ندهید، با گذشت زمان اجرای آن دشوارتر خواهد شد.

این متخصص مادران را تشویق می‌کند: پس از حدود 24 تا 48 ساعت ویتامین های بارداری خود را مصرف کنند و برای سرعت بخشیدن به بهبودی و پیشگیری از یبوست آب فراوان بنوشند (طی جراحی شکمی اغلب روده‌ها تاثیر می‌پذیرد). زیرا ناراحتی اضافی حاصل از یبوست مطمئناً چیزی نیست که خواهان آن باشید، بنابراین اگر می‌دانید در خطر هستید، غذاها و میوه های سرشار از فیبر نوش جان کنید.

بهبودی کامل پس از سزارین چه زمانی حاصل می شود؟

یک ساعت یا کمی بیشتر پس از سزارین‌تان، بی حسی ستون فقرات تان ناپدید خواهد شد و دوباره احساس کردن پاهای‌تان را شروع خواهید کرد. سپس برای 24 ساعت دچار درد پس از عمل جراحی خواهید بود. امکان دارد در اثر داروی بی حسی، حالت تهوع یا سرگیجه داشته باشید. پس از 48 ساعت، درد شروع به ناپدید شدن می‌کند و در روز دهم پس از سزارین (در حالی‌که هنوز حساس هستید)، دوره جادویی شروع می‌شود و به شکل عمومی احساس بهتری خواهید داشت.

برخی از مادران قادرند داروهای خود را پس از سه تا چهار روز متوقف سازند، ولی برخی دیگر برای حدود دو هفته به آن نیاز دارند. همگی این‌ها به چارچوب تحمل دردتان بستگی دارد، بنابراین در روزهای پس از سزارین، نباید درباره درد و ناراحتی‌های اولیه پس از سزارین نگران باشید.

به همین دلیل به شما داروی مسکن داده می‌شود، تا در صورت نیاز در دسترس باشد. ممکن است برخی روزها جای زخم‌تان ناراحت‌کننده تر از روزهای دیگر باشد (احتمالاً روز قبل به آن فشار آوردید)، اما اگر جای زخم‌تان به طور پیش‌رونده‌ای بدتر شد، شروع به چرک کردن کرد یا از خونریزی واژنی تان بوی بدی می‌آید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

پس از تقریباً سه هفته، دردتان کاهش می‌یابد و در هفته ششم، همه چیز باید به وضع عادی باز گشته باشد. اگر هنوز در این مرحله درد دارید، باید پزشک را مطلع سازید. البته، در شش هفته نخستین، هنوز از محل عمل سزارین تیرکشیدگی های غریبی را احساس می‌کنید و دچار بی‌حسی بالای جای زخم‌تان هستید.

 برآمدگی کوچکی که روی جای زخم‌تان است چیزی نیست که درباره آن نگران شوید. جای زخم‌تان از بارداری و زایمان چیزی است که باید به آن افتخار کنید.

پس از زایمان سزارین چه کارهای را نمی‌توان انجام داد؟

  • رانندگی: برای شش هفته پس از سزارین نمی‌توانید رانندگی کنید.
  • ورزش: تا زمانی‌که پس از معاینه شش هفتگی پزشک‌تان آنرا مجاز بداند.
  • معاشقه:تا زمانی‌که پزشک اجازه آنرا صادر کند حدوداً 40 روز.
  • شنا: در حالی‌که هنوز خونریزی دارید. اگر دهانه رحم‌تان هنوز باز باشد، احتمال دارد آب وارد رحم‌تان گردد.

پس از زایمان سزارین چه کارهای را می‌توان انجام داد؟

  • پیاده روی
  • شیردهی پستانی: طی یک ساعت پس از زایمان. باور اینکه بچه‌های سزارینی را نمی‌توان به سرعت شیردهی پستانی کرد، یک افسانه است و به سرعت باید تماس پوست با پوست فرزندتان را برقرار کنید.
  • خم شوید: پوشک فرزندتان را عوض کنید.
  • استراحت: درخواست کمک کنید، در بیمارستان از همسرتان یا عضوی از خانواده مدد بجوئید. شخصی باید اطراف شما باشد، خصوصاً در 24 ساعت نخست.   

 

مطالعه بیشتر:

1- دستیابی به تناسب اندام پس از سزارین

2- مقایسه عوارض زایمان طبیعی با سزارین

3- همه چیز درباره زایمان سزارین

4- تاثیر روش های مختلف زایمان بر روند شیردهی نوزاد