The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نحوه خوابیدن بعد از سزارین، تمامی نکاتی که باید بدانید

در روزهای بعد از زایمان با وجود بخیه های دردناک ناحیه شکم و نیز نیاز نوزاد به بغل کردن، شیر دادن و ... نحوه خوابیدن بعد از سزارین خود به یک معضل جدی تبدیل خواهد شد. در این شرایط نمی دانید که چگونه بخوابید تا علاوه بر آنکه شیردهی مختل نشود و نوزاد در وضعیت مناسبی در آغوش شما قرار گیرد، بخیه ها نیز درد نگیرد، تنگی نفس نگیرید و ... حال اگر با مشکلاتی نظیر فشار خون نیز دست و پنجه نرم کنید، این مشکلات جدی تر خواهد شد. برای اطلاع از پوزیشن های متفاوت نحوه خوابیدن پس از سزارین و این که کدام یک از روش ها برای شرایط شما مناسب تر است، این متن را مطالعه کنید.

زایمان بدن شما را با سختی‌هایی مواجه می‌کند که در نتیجه احساس خستگی و ناتوانی می‌کنید، که تنها با استراحت می‌تواند درمان شود. اگر زایمان از طریق عمل سزارین انجام شود، برای بهبود زخم‌ها و جراحی نیاز به استراحت بیشتری خواهید داشت. بنابراین، خوابیدن و استراحت کافی، پس از سزارین برای حفظ سلامتی و داشتن انرژی برای پاسخگویی به نیازهای نوزاد تازه متولد شده، ضروری است. این مقاله به شما کمک می‌کند تا تاثیر خواب پس از زایمان سزارین را درک کنید.

 اهمیت نحوه خوابیدن بعد از سزارین بلافاصله پس از عمل سزارین

وضعیت صحیح خوابیدن به شما کمک می‌کند که احساس راحتی داشته باشید و هرگونه فشار یا استرس را در محل جراحی کاهش دهید. همچنین به شما کمک می‌کند به راحتی از خواب بیدار شوید و با کاهش ناراحتی، تنفس بهتر و خواب راحت‌تری را تجربه کنید. این باعث می‌شود فشار در عضلات شکم کاهش یابد و در نتیجه خطر باز شدن بخیه‌ها از بین می‌رود.

 چرا خوابیدن پس از عمل سزارین دشوار است؟

افزایش سطح هورمون‌ها و حجم شکم در دوران بارداری و پس از زایمان بر راه‌های هوایی تاثیر می‌گذارد و در نتیجه باعث ایجاد بیماری به نام وقفه تنفسی در خواب (OSA) می‌شود. (OSA) می‌تواند منجر به مشکلات تنفس و بسته شدن راه‌های هوایی در هنگام خواب شود. این مسائل همراه با درد شدید سزارین خواب را دشوار می‌سازد.

 بهترین نحوه خوابیدن بعد از سزارین چیست؟

در زیر مواردی هستند که می‌توانید پس از عمل سزارین آنها را امتحان کنید. اینکه آیا این روش‌ها به شما کمک می‌کند یا نه، بستگی به راحتی و سهولت این وضعیت برای شما دارد.

۱- خوابیدن به پشت: در اکثر موارد این وضعیت برای چند روز و چند هفته پس از سزارین راحت است. زمانی که شما به پشت می‌خوابید، هیچگونه فشاری روی بخیه‌ها به وجود نمی‌آید. شما می‌توانید با گذاشتن یک بالش در زیر پاهایتان احساس راحتی بیشتری ایجاد کنید. جنبه منفی این وضعیت، دشواری در بلند شدن از رختخواب و نشستن است، زیرا می‌تواند روی محل بخیه‌ها فشار وارد کند. در ضمن در صورتی که شما فشار خون غیرطبیعی دارید نیز وضعیت مناسبی برای شما نخواهد بود.

۲- خوابیدن به پهلو: این راحت‌ترین نحوه خوابیدن بعد از سزارین است. هیچگونه فشاری بر روی محل بخیه‌ها ایجاد نمی‌شود و در هنگام بلند شدن از بستر درد کمتری احساس می‌شود. خوابیدن به سمت چپ به جریان مطلوب خون کمک می‌کند و عمل گوارش را بهبود می‌بخشد. ممکن است از یک بالش کوچک برای حفاظت از شکم و پهلوی تان استفاده کنید. همچنین، این بهترین وضعیت ممکن برای کسانی است که مشکل فشار خون دارند.

 ۳- بالا بردن قسمت فوقانی بدن: قسمت فوقانی بدن را با گذاشتن چندین بالش کمی بالا ببرید. به این ترتیب کل بدن به سمت بالا کشیده می‌شود. این نحوه خوابیدن بعد از سزارین به تنفس آسان‌تر درنتیجه خواب راحت‌تر کمک می‌کند، به ویژه اگر شما دچار مشکل تنگی نفس در خواب هستید. اگر با بالا بردن کل بدن راحت نیستید، از بالش زیر زانوها و زیر باسن‌تان استفاده کنید.

 ۴- وضعیت عمودی: اگر هیچ یک از وضعیت‌های فوق به شما کمک نمی‌کنند، می‌توانید به حالت نشسته روی یک مبل یا صندلی، با کمک چندین بالش برای محافظت بخوابید. این یک وضعیت خواب موقتی است، اما هنگام شیر دادن به نوزاد یا بلند شدن کار شما آسان‌تر است. صندلی‌های دارای پشتی متحرک، در دو هفته اول می‌توانند کمک خوبی برای استراحت باشند.

 توصیه‌هایی برای بهبود خواب پس از زایمان سزارین

شما برای بهبودی پس از جراحی به مقدار کافی خواب نیاز دارید. در اینجا نکاتی است که می‌توان برای داشتن خواب بهتر آنها را به کار بست.

  • داروهای مسکنی که پزشک تان برای یک خواب راحت تجویز کرده را مصرف کنید.
  • با تایید پزشک خود، انجام تمرینات سبک و حرکت را شروع کنید. پیاده روی کوتاه و کشش‌های سبک می‌توانند گردش خون را تقویت، ماهیچه‌ها را تنظیم، استرس را کم و روند بهبود را افزایش دهند و در نتیجه منجر به خواب بهتری می‌گردند.
  • داشتن یک رژیم غذایی متعادل نیز برای بهبودی سریع ضروری است. غذاهای حاوی ویتامین c و اسیدهای چرب امگا ۳ را برای کاهش التهاب و تسریع روند بهبودی به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این کار به شما کمک می‌کند خواب بهتری داشته باشید.
  • نوشیدن آب به اندازه کافی و افزودن فیبر به رژیم غذایی خود برای پیشگیری از یبوست اهمیت زیادی دارد زیرا مشکلات شکمی خواب شما را مختل می‌کند. پزشک شما همچنین ممکن است داروهای روان کننده روده را برای شما تجویز کند و به این ترتیب یکی از مشکلات پس از زایمان از بین می‌رود و باعث بهبود خواب می‌شود.
  • سعی کنید حداقل تا چند هفته پس از زایمان از بستر خارج نشوید. از شریک زندگی یا افراد خانواده برای مراقبت از نوزاد و در هنگام شیردهی کمک بگیرید.

 در ادامه ما به چند پرسش رایج شما پاسخ خواهیم داد:

 پرسش‌های رایج:

۱- چگونه پس از عمل سزارین از بستر خارج شویم؟

 در هنگام خارج شدن از تخت سعی کنید به یک طرف بچرخید، زیرا فشار کمتری به بدن وارد می‌شود. هنگامی که نیاز به کمک دارید، از یکی از اعضای خانواده بخواهید در موقع رفتن و خارج شدن از بستر به شما کمک کند. همچنین می‌توانید از آرنج خود برای حفاظت و هل دادن خود به یک وضعیت راحت نشسته استفاده کنید و یا از پاها کمک بگیرید. اول پاها را روی زمین بگذارید و قبل از ایستادن کمی استراحت کنید.

2- آیا می‌توانید پس از سزارین روی شکم بخوابید؟

 شما نمی‌توانید بلافاصله پس از یک عمل سزارین روی شکم بخوابید، زیرا محل بخیه و برش دردناک است و هر گونه فشاری روی آن ناحیه سبب تشدید درد می‌شود. زمانی شما می‌توانید روی شکم بخوابید که کاملا احساس راحتی می‌کنید یعنی همان زمانی که زخم ناحیه برش تقریبا به طور کامل از بین رفته است.

مدتی طول خواهد کشید تا شما بتوانید با نحوه خوابیدن بعد از سزارین تطابق پیدا کنید. بنابراین صبور باشید و تلاش کنید تا وضعیت راحت را پیدا کنید. اما این تنها چند روز طول خواهد کشید تا درد شما کاهش یابد و بدن شما برای خوابیدن در وضعیت‌های مختلف آمادگی پیدا کند. همچنین به یاد داشته باشید که برای کمک به بهبود خواب و تسهیل روند بازیابی پس از عمل، مثبت باشید.

 

مطالعه بیشتر:

1- مراقبت های بعد از سزارین، هر آنچه که باید درمورد آن بدانید

2- زمان بندی بهبود مادر پس از عمل جراحی سزارین!

3- چند روز بعد از سزارین می توان ورزش کرد؟

4- مراقبت های پس از زایمان سزارین چه اهمیتی دارند