The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ویتامین دی در بارداری و چرا به ویتامین دی نیاز داریم؟

ویتامین D یک ویتامین استروئیدی از گروهی از پروهورمون‌های محلول در چربی است. ویتامین D در بارداری بسیار اهمیت دارد. مادران باردار باید اطمینان حاصل کنند که مقادیر توصیه شده ویتامین D را در دوران بارداری هم برای سلامتی خودشان و هم برای رشد سالم فرزندشان دریافت می‌کنند. مهمترین عناصر برای رشد انسان ویتامین های 2D و 3D هستند. در این مقاله همه چیز را درمورد مصرف ویتامین دی در بارداری خواهید خواند.

چرا به ویتامین دی در بارداری نیاز داریم؟

ویتامین D برای سلامت بدن مفید است. هم اکنون تحقیقات گسترده‌ای در مورد نقش و عملکرد ویتامین D بر سیستم ایمنی، تقسیم سلولی سالم و سلامت استخوان‌ها دارد. ویتامین D برای جذب و متابولیسم کلسیم و فسفر ضروری است. بسیاری از مطالعات در حال یافتن ارتباط بین سطح پایین ویتامین D سرم و افزایش خطرات ابتلا به انواع خاصی از سرطان‌ها و بیماری‌های خود ایمنی، بیماری‌های عصبی، مقاومت به انسولین و بیماری‌های قلبی عروقی هستند.ویتامین D با کمک به رشد سالم استخوان بر سلامتی نوزاد شما تاثیر دارد و کمبود ویتامین D به پره‌اکلامپسی نیز مرتبط است.

آیا مکمل های دوران بارداری به اندازه کافی ویتامین D دارند؟

بعید به نظر می‌رسد که ویتامین‌های دوران بارداری شما به قدر کافی ویتامین D مورد نیازتان را تامین کند. یک مطالعه جدید نشان داد بانوانی که روزانه ۴۰۰۰ واحد ویتامین D مصرف می‌کنند، بیشترین مزایا را جهت جلوگیری از زایمان زودرس و عفونت‌ها به دست می‌آورند. مطالعات تایید می‌کنند که مصرف ویتامین D به این میزان نه تنها برای شما، بلکه برای فرزند شما نیز بی خطر است و محققان هم اکنون این میزان ویتامین D را به همه بانوان باردار توصیه می‌کنند. متوسط ویتامین‌های دوران بارداری فقط حاوی ۴۰۰ واحد ویتامین D است. بنابراین مکمل‌های اضافی باید روزانه مصرف شوند.

چه چیزی بر کمبود ویتامین دی در بارداری تاثیر می‌گذارد؟

هم اکنون ۴۰ تا ۶۰ درصد از کل جمعیت ایالات متحده و از جمله مادران باردار، دارای کمبود ویتامین D هستند. دلایل وجود این کمبود گسترده بسیار زیاد است و برای درک این دلایل می‌توان با فهمیدن این واقعیت که این ماده مفید در تعداد کمی از مواد غذایی موجود است، شروع کنید. این مواد غذایی شامل زرده تخم مرغ، ماهی سالمون و روغن کبد ماهی هستند. با این حال بیشتر ویتامین D از طریق غذاهای غنی شده مانند شیر تامین می‌شود. برای ۷۵ درصد از جمعیتی که نمی‌توانند لاکتوز شیر را تحمل کنند، محصولات لبنی غنی شده منبع قابل استفاده ای برای مصرف ویتامین D نیستند. علاوه بر این، عوامل بسیاری بر توانایی بدن در ساخت و جذب ویتامین D تأثیر می‌گذارد. این عوامل عبارتند از: محل زندگی شما، فصل، چه مدت بدون ضد آفتاب در فضای بیرون وقت می‌گذرانید، رنگدانه‌های پوستی، سن، چاقی، آلودگی هوا و داشتن دستگاه گوارش سالم با ظرفیت جذب بالا. این فاکتورها موثر هستند زیرا ویتامین D در واقع یک هورمون است و برای تولید مناسب به نور خورشید نیاز دارد.

راه های دریافت ویتامین دی در بارداری 

می‌توانید با تلاش بیشتر برای مصرف غذاهای حاوی ویتامین D شروع کنید. در مرحله بعد، تحقیقات توصیه می‌کنند که قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به میزان مناسب (معمولاً ۵ تا ۱۰ دقیقه قرار دادن دست‌ها، پاها، بازوها و صورت، دو یا سه بار در هفته) نیز می‌تواند مفید باشد.

با این حال بهترین راه برای اطمینان از دریافت میزان مناسب ویتامین D از طریق مکمل‌های ساده است. هنگام مصرف مکمل‌ها، انتخاب شما بین دو نوع ویتامین D است. ارگوکالسیفرول شکل گیاهی ویتامین D است و کولوکالسیفرول یک فرم حیوانی این ویتامین است. معمولاً از روغن کبد ماهی یا لانولین از گوسفند مشتق می‌شود.

فرم کولوکالسیفرول قابل جذب‌ترین و کاربردی‌ترین شکل برای بدن است، اگر گیاهخوار هستید باید ارگوکالسیفرول را انتخاب کنید. کیفیت ویتامین ها بسیار مهم است. توصیه می‌شود ویتامین 3D (۱۰۰۰ واحدی به شکل ژل نرم) کولوکالسیفرول طبیعی را مصرف کنید. همواره به یاد داشته باشید که مصرف هرگونه مکملی حتی قرص ویتامین دی در بارداری باید تحت نظر متخصص انجام شود.

 

بیشتر بدانید:

1- ارتباط چاقی مادر در بارداری و کمبود ویتامین D در مادر و نوزاد

2- مصرف ویتامین دی در بارداری، چه میزان قرص (D3 (1000 مجاز است ؟

3- فواید مصرف ویتامین D برای کودکان

4- ویتامین D قدرت باروری را افزایش می دهد

منبع: americanpregnancy