The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بهترین شیر خشک برای نوزاد و نکات مهم در تهیه بهترین شیر خشک

بدون شک بهترین غذا برای فرشته کوچک شما شیر مادر است. اما اگر به هر دلیلی امکان تغذیه با شیر مادر وجود ندارد، لازم است والدین نکات لازم را درمورد تهیه بهترین شیر خشک برای نوزاد بدانند تا بتوانند تغذیه مناسبی را در 6 ماه اول زندگی برای او فراهم کنند. اگر نوزاد را با شیر خشک تغذیه می‌کنید، در زیر با کارهایی که می‌توانید برای رشد سالم نوزاد انجام دهید و نیز نکات مهم در تهیه بهترین شیر خشک آشنا می‌شوید.

بهترین شیر خشک برای نوزاد

هرچند بر تغذیه با شیر مادر بسیار توصیه شده است، اما ممکن است برخی مادران نتوانند خودشان به نوزاد شیر بدهند. برخی نیز ممکن است تمایل داشته باشند برای تغذیه نوزاد خود از شیر خشک استفاده کنند. اگر نوزاد شما شیر مادر نمی‌خورد یا فقط مقداری با شیر مادر تغذیه می‌شود، شیرخشک‌های موجود در بازار تنها گزینه برای تغذیه کودک تا ۶ ماهگی است و در کنار غذای جامد تا ۱۲ ماهگی است. 

اما استفاده از شیرخشک خطر ابتلا به اضافه وزن و چاقی در کودکان را بالا می‌برد و دلیل اصلی این امر هنوز روشن نیست.

برای اینکه به این موضوع بپردازیم، مطالعاتی در مورد بهترین روش‌های تغذیه با شیرخشک و افزایش وزن ناسالم در نوزادان انجام دادیم. شواهد نشان داد، والدینی که از شیر خشک استفاده می‌کنند می‌توانند با انجام کارهایی به رشد مطلوب نوزاد کمک کنند. این کارها متمرکز بر انتخاب نوع شیرخشک و روش تغذیه است.

بهترین شیر خشک، شیرخشک با کمترین مقدار پروتئین انتخاب کنید

در بازار انواع گوناگونی از شیرخشک موجود است. اما برای نوزادان سالمی که به‌موقع بدنیا آمده‌اند، نمی‌توان گفت یک نوع خاص شیرخشک از بقیه بهتر است. تنها توصیه در مورد مقدار پروتئین موجود در شیرخشک است.

تحقیقات بزرگی در اروپا انجام شد و نتیجه این بود که مصرف شیرخشک‌های حاوی مقادیر بالای پروتئین، با چاقی نوزادان در دو سال اول زندگی مرتبط است. براساس این تحقیق، راهنمای تغذیه نوزادان استرالیا پیشنهاد می‌کند، شیرخشک‌های با مقدار پروتئین کمتر انتخاب شود. برای نوزادانی که مشکل وزنگیری دارند، بهترین شیر خشک خارجی برای وزن گیری نوزاد مواردی است که مقدار بیشتری پروتئین دارد.

شیر مادر در هر ۱۰۰ میلی‌لیتر حدود ۱ تا ۱.۱ گرم پروتئین دارد. شیرخشک‌های استرالیایی در هر ۱۰۰ میلی‌لیتر حاوی ۱.۳ تا ۲ گرم پروتئین است. بنابراین بهتر است از شیرخشک‌هایی که درصد پروتئین پایین‌تری دارند استفاده کنید.

شیرخشک‌هایی که با عنوان مرحله یک یا از زمان تولد شناخته می‌شوند، نسبت به شیرخشک‌های مرحله دو پروتئین کمتری دارند. بنابراین اگر از شیرخشک استفاده می‌کنید بهتر است از شیرخشک‌های مرحله یک استفاده کنید زیرا نیاز کودک را تا ۱۲ ماهگی برطرف خواهد کرد. هیچ تحقیقی فواید استفاده از شیرخشک‌های مرحله دوم را نشان نداده است.

کودکان در ۱۲ ماهگی (نه قبل از آن) می‌توانند شیر پرچرب گاو بنوشند. بیشتر نوپایان از این سن دیگر به شیر نوپایان نیازی ندارد.

بهترین شیر خشک، به دستورالعمل آماده کردن شیرخشک دقت کنید

توجه به دستورالعمل آماده کردن شیرخشک که روی قوطی نوشته شده، مهم است تا غلظت آن بیشتر یا کمتر از دستور نشود. برای اینکه مطمئن شوید شیرخشک درست آماده شده است باید موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

• از پیمانه مناسب استفاده کنید (پیمانه‌ای که داخل قوطی وجود دارد).

• پیمانه را سرصاف و بدون فشار پر کنید (پیمانه سرخالی نباشد و پودر را داخل پیمانه فشار ندهید).

• ابتدا آب اضافه کنید سپس پودر را بریزید.

• مهم است ماده‌ دیگری به شیشه اضافه نکنید.

به نیاز کودک توجه کنید، نه ساعت

همه نوزادان، چه با شیر مادر تغذیه شوند چه شیرخشک، باید در صورت «نیاز» تغذیه شوند. یعنی وقتی در زمان بیداری و هوشیاری علائمی از گرسنگی از خود نشان می‌دهند، مانند باز کردن دهان، یا مکیدن انگشت دست یا مشت، به او غذا بدهید. گریه نیز می‌تواند نشانه‌ای از گرسنگی باشد. اما نوزادان به دلایل زیادی گریه می‌کنند، بنابراین همیشه دلیل شیر دادن به نوزاد نیست.

واکنش به نشانه‌های سیری (مانند برگرداندن سر یا بستن دهان) بخش مهمی از تغذیه مناسب کودک است. در مورد نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می‌کنند، مهم است که والدین به این نشانه‌ها توجه کنند تا برای تمام کردن شیشه به نوزاد یا شیرخوار فشار نیاورند. این کار ممکن است بر توان ذاتی کودک برای خودتنظمی غذا خوردن تاثیر بگذارد و رفتارهای تغذیه‌ای کودک را در آینده تحت الشعاع قرار دهد.

برای اینکه خود را با این نشانه‌ها بهتر هماهنگ کنید، لازم است کودک را هنگام شیر دادن در آغوش بگیرید.این به نظر بدیهی می‌رسد، اما ممکن است برخی والدین وسوسه شوند کودکان بزرگتر خودشان شیشه را به دست بگیرند و یا آنها را در تختخواب رها کنند تا شیر بخورند و به خواب بروند. این کار اصلا توصیه نمی‌شود زیرا خطر خفگی، پوسیدگی دندان،‌ عفونت گوش،‌ افزایش رشد ناسالم و اختلال در خواب را بالا می‌برد.میل شیرخواران به غذا خوردن بسته به عواملی چون گرسنگی،‌ تشنگی یا هوای گرم با هم متفاوت است. این طبیعی است. اطلاعات روی قوطی شیرخشک در مورد مقدار و زمان مصرف تنها یک راهنما است. اگر کودک رشد خوبی دارد و تعداد پوشک‌های خیس او در حد طبیعی است، ولی به اندازه توصیه شده روی قوطی شیر نمی‌خورد، نباید نگران باشید.

اگر والدین در مورد تغذیه کودک نگران هستند باید با پزشک اطفال یا پرستار بهداشت مادر و کودک مشورت کنند. 

در سن یک ‌سالگی به تدریج بطری را از کودک بگیرید

در نهایت بهترین سن برای گرفتن بطری از کودک، یک سالگی است. ادامه‌دار شدن شیرخوارگی کودک در سنین نوپایی، خطر ابتلا به افزایش وزن و چاقی، مشکلات دیگر مانند پوسیدگی دندان،‌ عفونت گوش،‌ کمبود آّهن و مشکلات کلامی کودک را بیشتر می‌کند.توصیه می‌شود که والدین کودک را در ۶ ماهگی با فنجان‌های کوچک آشنا کنند و کم‌کم تا سن 18 ماهگی شیشه را کنار بگذارند.

درمورد بهترین شیر خشک برای نوزادتان با متخصص اطفال مشورت کنید، برخی از نوزادان بنابر شرایط خاصی که دارند لازم است شیر خشک های مخصوص همچون شیر خشک های LF و ... مصرف کنند. درحقیقت می توان گفت که بهترین شیر خشک برای نوزاد شما همان چیزی است که متخصص اطفال باتوجه به سن و شرایط نوزادتان تجویز می کند.

 

بیشتر بدانید:

1- همه چیز درباره شیر خشک!

2- ترکیب شیر خشک با شیر مادر چه فایده ای دارد؟

3- تغذیه با شیر مادر و شیر خشک به صورت همزمان

4- تغذیه با شیر خشک ، درچه مواردی ضرورت پیدا می کند؟

منبع: theconversation