The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ترکیب شیر خشک با شیر مادر چه فایده ای دارد؟

در تمامی منابع معتبر پزشکی همواره توصیه می شود که شیر مادر بهترین غذا برای نوزاد است. اما در این میان شرایطی وجود دارد که نمی توان شیرخوار را انحصارا با شیر مادر تغذیه کرد. در این زمان یکی از گزینه های مناسب ترکیب شیر خشک با شیر مادر به صورت همزمان است که علاوه بر اصلاح کمبودهای موجود، نوزاد و یا شیرخوار از فواید شیر مادر نیز محروم نشود.

تغذیه همزمان نوزاد با شیر مادر و شیر کمکی (ترکیب شیر خشک با شیر مادر)

وقتی دوقلوهایم را باردار بودم، تصمیم داشتم تحت هر شرایطی خودم به دوقلوها شیر بدهم. در مورد سلامت و فواید شیر مادر بر رشد نوزاد می‌دانستم. بنابراین برای موفقیت در این کار تلاش زیادی کردم. با مادرانی که دوقلو داشتند ارتباط برقرار کردم، مشاور شیردهی خوبی پیدا کردم، حتی یک بالش مخصوص شیردهی خریدم که می‌توانستم هر دو نوزاد را همزمان شیر بدهم. سپس، دوقلوهایم به دنیا آمدند و با واقعیت روبرو شدم. هر دو نوزاد در شیر خوردن مشکل داشتند و من هم شیر کافی برای سیر کردن هر دوی آنها نداشتم، بنابراین در کنار شیر خودم، شیر کمکی نیز به آنها می‌دادم.

در هفته‌های اول تولد، احساس ناامیدی می‌کردم. اما متوجه شدم بسیاری از متخصصان اطفال، از فواید ترکیب شیر خشک با شیر مادر صحبت می‌کنند.

فردا روسنفلد، مشاور شیردهی نوزاد در بروکلین نیویورک می‌گوید: «به هر طریقی کودک خود را تغذیه می‌کنید، باید احساس خوبی داشته باشید. زیرا هر چیز کوچکی برای کودک تاثیر زیادی دارد». شیر خشک، تمام مواد مغذی مورد نیاز کودک را داراست و تجویز آن، از هفته‌ها یا ماه‌های اول تولد، به این معنا نیست که دوران شیردهی شما به سر رسیده است.

ترکیب تغذیه شیر مادر و شیرخشک، در این سه مورد کاربرد موثری دارد:

ترکیب شیر خشک با شیر مادر برای زمانی که شیر شما کافی نیست

در مجموع، هرچه بیشتر نوزاد را شیر بدهید،‌ شیر بیشتری تولید خواهید کرد. اما اگر شروع خوبی با شیر دادن نداشته باشید، مثلا بعد از زایمان بنا بر شرایط از نوزاد بیش از حد معمول دور بمانید، بدن شما قادر به تولید شیر کافی نخواهد بود و  این چالشی بزرگ برای مادران است. حتی وقتی همه چیز خوب پیش می‌رود، باز هم برخی از مادران نمی‌توانند مقدار شیر کافی مورد نیاز نوزاد خود را تولید کنند. این مورد بیشتر در مادرانی که دوقلو دارند،‌ یا عمل جراحی سینه داشته‌اند و بانوانی که در سن بالاتری بچه‌دار شده‌اند، دیده می‌شود.

روسنفیلد می‌گوید: «تجربه به من ثابت کرده، مادرانی که سن بالاتری دارند، در تولید شیر بیشتر به مشکل برمی‌خورند». هرچند متخصصان کاملا در این مورد مطمئن نیستند؛ ولی دلیل این اتفاق، می‌بایست کاهش توانایی تولید شیر با بالا رفتن سن مادران باشد.

اگر این‌طور به نظر می‌رسد که نوزاد شما بعد از شیر خوردن گرسنه می‌شود، ممکن است شیرتان کم باشد.

دکتر شیلا گراگتی، مدیر پزشکی مرکز درمان با شیر مادر کودکان شهر سین سیناتی ایالت اوهایو آمریکا می‌گوید: «از متخصص اطفال بخواهید، وزن نوزاد را قبل و بعد از شیر خوردن اندازه بگیرد تا مشخص شود چه مقدار شیر دریافت کرده است». او همچنین پیشنهاد می‌دهد، در کنار شیری که به نوزاد می‌دهید، مقداری از شیر خود را بدوشید تا تولید شیر شما بالا برود و تغذیه نوزاد را با این شیر دوشیده شده به پایان برسانید یا برای مدت زمانی در کنار شیر خودتان، شیر کمکی نیز به نوزاد بدهید.

نکات مفید: شیر دادن نوزاد از سینه،‌ بیشتر از دوشیدن آن، باعث تحریک غدد شیری می‌شود. بنابراین بهتر است شیر دادن را حتی اگر سخت است، ادامه بدهید. برخی از مادران وقتی نوک سینه‌شان زخم می‌شود شروع به دوشیدن شیر خود می‌کنند که این کار باعث کمتر شدن شیر می‌شود. 

مخلوط شیر خشک با شیر مادر

اگر می‌خواهید شیر دوشیده شده خود را همراه با شیر کمکی به نوزاد بدهید، خیلی راحت و بی دردسر می‌توانید آن دو را با هم در یک بطری ترکیب کنید. دکتر گراگتی پیشنهاد می‌کند، در بطری‌های کوچکتر، در حد ۵۷ گرم (۲ اونس) شیر تهیه کنید و به نوزاد بدهید که اگر نوزاد شیر را کامل نخورد،‌ شیرتان هدر نرود. هنگامی‌که کودک به بطری مک می‌زند، باقیمانده شیر را باید دور بریزید.

در ابتدا که تغذیه را با بطری آغاز می‌کنید،‌ از بطری‌های سر کوچک استفاده کنید. زیرا مقدار شیری که از سر این بطری‌ها بیرون می‌آید کم است و شبیه به سینه مادر است. بسیاری از مادرانی که دوقلو دارند، به این روش به نوزادان خود شیر می‌دهند که ‌به یکی از سینه خود شیر می‌دهند و دیگری را از بطری تغذیه می‌کنند. بنابراین هر دو نوزاد به یک اندازه شیر مادر می‌خورند.

زمانی که نمی‌توانید شیر خود را بدوشید

جای تعجب ندارد هنگامی‌که مادران می‌خواهند سرکار خود بازگردند،‌ کودک را از شیر می‌گیرند. دوشیدن شیر در محل کار، بسیار استرس‌زا خواهد بود و پر کردن فریزر از شیرهای دوشیده شده، باعث می‌شود شیر کمتری بدوشید و کم کم شیرتان خشک شود. همچنین مورد دیگری وجود دارد: کودک در طول روز از شیر خشک استفاه می‌کند و قبل و بعد از کار می‌توانید کودک را از شیر خود تغذیه کنید و لحظات عاطفی لذت‌بخشی با کودک خود داشته باشید. در طول یک یا دو هفته، بدن شما عادت می‌کند تنها در هنگام نیاز کودک شیر تولید کند. صبح‌های زود و آخر شب‌ها تولید شیر بیشتر می‌شود و در طول روز کاهش پیدا می‌کند.

نکات مفید: چند هفته قبل از اینکه کودک را از شیر بگیرید،‌ یک یا دوبار در روز شیر خود را بدوشید و به جای شیر دادن از سینه، شیر دوشیده شده را به نوزاد بدهید. این کار کمک می‌کند،‌ تولید شیر شما کاهش پیدا کند و دچار تورم سینه نشوید. دکتر مارتا سیندر؛ استادیار دانشکده پزشکی Duke، در دورهام شمال کالیفرنیا می‌گوید: «در محل کار اگر دچار تورم و درد در سینه شدید، می‌توانید با دست یا شیردوش دستی،‌ مقداری از شیر خود را در اتاق بانوان بدوشید تا فشار روی سینه‌های شما کم شود». هنگامی‌که سرکار نیستید، ‌از سینه به کودک شیر دهید،‌ تا تولید شیر متوقف نشود.

ترکیب شیر خشک با شیر مادر برای زمانی که به استراحت بیشتر نیاز دارید

بسیاری از مادران خیلی سریع خود را با شرایط بی‌خوابی که به دلیل شیر دادن نوزاد پیش می‌آید،‌ تطبیق می‌دهند. برای برخی مادران،‌ حتی یک بار بیدار شدن در طول شب می‌تواند حال و روز فیزیکی و روحی آنها را بهم بریزد. دکتر سیندر می‌گوید: «شیر دادن به نوزاد کار بسیار سختی است و مادران شیردهی را که با این کار مشکل دارند و دچار افسردگی می‌شوند زیاد می‌بینیم». اگر فکر می‌کنید با بی‌خوابی شب اصلا نمی‌توانید کنار بیایید،‌ از همسر خود بخواهید تا یک وعده شب را به نوزاد شیرخشک بدهد. این استراحت به شما آرامش لازم را می‌دهد تا با کودک خود ارتباط عاطفی بیشتری برقرار کنید. امتیاز دیگر اینکه کودک ممکن است زمان طولانی‌تری به خواب رود زیرا هضم شیرخشک بیشتر از شیرمادر زمان می‌برد و مدت بیشتری در معده کودک می‌ماند. درحقیقت ترکیب شیر خشک با شیر مادر، به مادر فرصت می دهد تا درهنگام شب خواب بهتری داشته باشد در این میان برای پدر نیز فرصتی را برای برقراری ارتباط عاطفی نزدیک تر با فرزندش فراهم می کند.

 منبع: parents

بیشتر بخوانید:

1- نوزادانی که شیر مادر می خورند به زردی مبتلا می شوند؟

2- هشت توصیه برای گرفتن شیر مادر از نوزاد

3- روش های نگهداری و گرم کردن شیر مادر

4- شیر مادر یا شیر خشک