The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد چگونه است؟

آیا درمورد تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد چیزی شنیده اید؟ آیا می دانید که ترکیب شیر شما همزمان با رشد نوزاد تغییر کرده و با نیازهای مختلف نوزادتان در سنین متفاوت تطابق پیدا می کند؟ در این متن قصد داریم درمورد شگفتی تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد مطالب مفیدی را برایتان شرح دهیم.

چگونگی تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد

ترکیب شیر مادر برای تأمین نیازهای منحصر به فرد نوزاد شما، تغییر می کند و همچنان به تغییر خود ادامه می دهد، حتی وقتی او رشد کرده و به شیرخواری نوپا تبدیل می شود! تغییر در ترکیبات شیر سینه مادر با گذشت زمان، متناسب با رشد نوزاد شما است.

بیشتر سازمان های بهداشت و درمان ملی و جهانی قبول دارند كه شیردهی از سینه ها، یكی از قدرتمندترین راه های محافظت از كودك شماست و از طریق شیردهی، این اطمینان ایجاد می شود كه نوزادتان تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را برای رشد و تکامل بهینه دریافت می کند. در حالی که تقریباً همه متخصصان مراقبت های بهداشتی موافق هستند که نوزادان باید حداقل شش ماه اول زندگی خود را به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه کنند، سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که شیردهی با شیر مادر تا دو سال اول عمر، ادامه داشته باشد.

این مسئله می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا سرانجام با رشد نوزاد و به راه افتادن او، بدن شما شیر کمتری تولید می کند. این امر به این دلیل است که شیر مادر بر اساس عرضه و تقاضا ساخته می شود. با گذشت زمان و رشد نوزاد، کوچولوی شما به طور طبیعی به مقدار کمتری از آنچه که قبلا شیر می خورد، نیاز دارد. زیرا دوران تغذیه تکمیلی شروع شده و با غذاهای مکمل آشنا می شود، که در نتیجه ی این امر سیگنال هایی برای تولید حجم کمتر شیر به بدن شما داده می شود. وقتی این اتفاق بیفتد، تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد رخ خواهد داد همانطور که وقتی نوزاد شما، یک نوزاد تازه متولد شده بود برای رفع نیازهای مختلف او این اتفاق رخ داده بود. در واقع، مشخص شده است زمانی که نوزاد کوچک شما به دوران خردسالی خود وارد می شود و طور منظم غذاهای مکمل می خورد، شیر مادر آنتی بادی و چربی بیشتری تولید می کند.

اگرچه احتمالاً بدن شما حجم شیر کمتری را تولید می کند، اما تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد، بر روی بسیاری از مواد مغذی تقویت کننده سیستم ایمنی برای تهیه محتوای باکیفیت تمرکز دارد تا بتواند همچنان بسیاری از همان مزایای مشابه را برای کودک نوپای در حال رشد شما ارائه دهد.

هنگامی که همچنان به شیردهی از سینه و یا دوشیدن شیر خود ادامه می دهید، ممکن است متوجه نشوید که شیر شما همگام با رشد نوزادتان چگونه به میزان قابل توجهی تغییر می کند خصوصاً در حین جهش های رشدی و بیماری های جزئی که بر شما یا نوزاد کوچک شما اثر می گذارند.

تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد و تغییرات محیط

شیر سینه های شما به طور باورنکردنی نسبت به تغییرات محیطی پاسخ می دهد، از جمله طول و دفعات تغذیه نوزاد شما و یا اگر میکروب هایی مانند باکتری یا ویروس وجود داشته باشد. به عنوان مثال، نوزادان غالباً در حین جهش های رشدی بیشتر شیر می خورند، که این مساله می تواند باعث افزایش محتوای چربی شیر مادر شود تا این رشد ناگهانی را حمایت نماید. به طور مشابه، عفونت های موجود در بدن شما یا نوزاد شما باعث واکنش و پاسخ سلول های ایمنی در شیرتان می شود به این معنی که، بدن شما شیر را با آنتی بادی های ویژه ای تولید خواهد کرد تا به نوزاد کوچک شما کمک کند تا با سرماخوردگی یا بیماری مبارزه کند و یا اینکه شما بتوانید فعالانه از آن ها در مقابل بیماری محافظت کنید.

فواید تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد

مزایای اثبات شده بسیاری در مورد شیردهی طولانی مدت وجود دارد، ممکن است در طول زمان متوجه تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد شوید، زیرا بدن شما در تلاش است تا به شکلی بهینه خود را با نیازهای در حال تغییر نوزاد در حال ورود به دوران نوپایی تطابق دهد. برخی از این مزایای ذکر شده عبارتند از:

• پشتیبانی و حفاظت از سیستم ایمنی: همانطور که نوزادتان رشد کرده و شروع به خوردن غذاهای مکمل می‌کند، مولفه‌ها و اجزای شیر پستان شما تغییر خواهد کرد. تصور می شود این تغییرات به تقویت سیستم ایمنی نوزاد و کاهش احتمال بروز بیماری‌های خفیف و رایج مثل عفونت‌های گوش، سرماخوردگی ها و ناراحتی معده کمک می‌کند.

• تغذیه مداوم: خواه نوزاد شما شش ماه سن داشته باشد یا نزدیک به دو سالگی باشد، او همچنان به بهره بردن از منافع کیفیت بالای مواد مغذی موجود در شیر شما ادامه می دهد. شیردهی طولانی مدت یک روش عالی برای اطمینان از دریافت پروتئین ها، ویتامین ها، کلسیم، چربی و سایر مواد مغذی لازم برای رشد نوزادان، به کمک یکی از طبیعی ترین روش های ممکن است.

• بهبود سلامت طولانی مدت: طبق گفته آکادمی اطفال آمریکا، شیردهی بیش از شش ماه به شما کمک می کند تا نوزاد کوچک خود را در برابر انواع بیماری هایی مانند دیابت نوع 1 و نوع 2 در دوران نوزادی و بزرگسالی و همچنین چاقی دوران بزرگسالی محافظت کنید. علاوه بر این، نوزادانی که بیش از شش ماه از شیر مادر تغذیه می شوند نسبت به نوزادانی که شیرخشک دریافت می کنند کمتر در معرض ابتلا به لوسمی و لنفوم دوران نوزادی هستند.

• کاهش خطرات پوکی استخوان و سرطان پستان، تخمدان و سرطان آندومتر برای مادران: تحقیقات نشان می دهند شیردهی از سینه ها فواید گسترده ای برای مادران دارد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- کاهش 2 درصدی خطر ابتلا به سرطان آندومتر به ازای هر یک ماه شیردهی

- کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان برای هر سال شیردهی (در کل برای همه نوزادان)، مادرانی که در تمام طول عمر خود بیش از 2 سال شیردهی از سینه ها را انجام می دهند، بیشترین مزایا را دریافت می کنند.

- کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان، به ویژه برای کسانی که برای مدت طولانی تر شیردهی را انجام می دهند.

بازگشت سریع تر به وزن پیش از بارداری: اگرچه مقایسه وزن قبل از بارداری و بعد از زایمان صحیح نیست، اما مهمترین چیز این است که شما و نوزادتان سالم و خوشحال هستید. به گفته آکادمی اطفال آمریکا، شیردهی از سینه ها به مادران کمک می کند تا زودتر به وزن قبل از بارداری خود بازگردند. این امر به ویژه در مورد شیر دادن به شیرخوار بیش از شش ماه صادق است، زیرا ژورنال مطالعه سلامت زنان دریافته است که در مقایسه با افرادی که کمتر از شش ماه شیردهی از سینه ها را انجام می دهند، این بازه زمانی، به طور قابل توجهی با دور کمر کوچکتر تا 10 سال پس از بارداری همراه است.

همانطور که مشاهده می کنید، ارزش شگفت آوری در شیردهی طولانی مدت وجود دارد، این مزایای فوق العاده فقط برای نوزاد شما نیست؛ بلکه آنها سلامتی و شادی شما را نیز در بر می گیرند. اطمینان داشته باشید که شیر شما خود زندگی است. شیر مایعی است و در طول زمان تغییرات قابل توجهی در ترکیب آن ایجاد می شود، همه این تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد، برای اطمینان از این است که نوزاد کوچک شما دقیقاً زمانی که به ویتامین و مواد مغذی خاصی بیش از همیشه نیاز دارد، همه آن ها را در زمان مناسب دریافت کند.

 بیشتر بدانید:

1- شیر مادر یا شیر خشک

2- فواید تغذیه با شیر مادر برای نوزاد چیست؟

3- وزن گیری نوزاد و علت وزن نگرفتن نوزاد در تغذیه با شیر مادر

4- افزایش ماهانه و طبیعی وزن نوزاد با تغذیه و انتخاب مناسب شیر

?پرسش و پاسخ های تغییر ترکیبات شير مادر با رشد نوزاد

چرا ترکیب شیر مادر در هنگام بیماری های مادر و نوزاد تغییر می کند؟

شیر سینه های شما به طور باورنکردنی نسبت به تغییرات محیطی پاسخ می دهد، از جمله طول و دفعات تغذیه نوزاد شما و یا اگر میکروب هایی مانند باکتری یا ویروس وجود داشته باشد. به این معنی که، بدن شما شیر را با آنتی بادی های ویژه ای تولید خواهد کرد تا به نوزاد کوچک شما کمک کند تا با سرماخوردگی یا بیماری مبارزه کند و یا اینکه شما بتوانید فعالانه از آن ها در مقابل بیماری محافظت کنید.

چرا ترکیب شیر مادر در هنگام شروع غذای کمکی تغییر می کند؟

همانطور که نوزادتان رشد کرده و شروع به خوردن غذاهای مکمل می‌کند، مولفه‌ها و اجزای شیر پستان شما تغییر خواهد کرد. تصور می شود این تغییرات به تقویت سیستم ایمنی نوزاد و کاهش احتمال بروز بیماری‌های خفیف و رایج مثل عفونت‌های گوش، سرماخوردگی ها و ناراحتی معده کمک می‌کند.

آیا ترکیب شیر مادری که نوزاد نارس دارد با سایر مادران متفاوت است؟

بله. ترکیب شیر مادر با پیشرفت سن بارداری تغییر می کند و هر زمانی که نوزاد به دنیا بیاید، ترکیب شیر مادر متناسب با زمان تولد نوزاد است.

آیا تغییر ترکیب شیر مادر در رشد نوزاد اثری دارد؟

بله. در هنگام جهش های رشدی شیر مادر به گونه ای تغییر می کند که حداکثر نیاز های نوزاد را در نقاط عطف تکامل فرهم کند.

منبع: medela