The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دفعات شیر خوردن نوزاد به تفکیک سن نوزاد چگونه است؟

نوزادان از لحظه تولد گرسنه هستند و نیم ساعت پس از تولد نیاز به نوشیدن شیر دارند. یکی از سوالات رایج مادران این است که چند بار در شبانه روز باید به فرزندشان شیر بدهند و هر بار شیردهی چه مدت باید طول بکشد؟ در این مقاله قصد داریم دفعات شیر خوردن نوزاد به تفکیک سن را برای شما شرح دهیم.

 هر بار شیردهی چقدر طول‌ می‌کشد؟

نوزاد تازه متولد شده بین 25 تا 45 دقیقه شیر می‌نوشد. از آنجا که نوزادان در این سن خواب آلوده هستند گاهی حتی شیردهی طولانی تر هم می‌شود. شیردهی را تا جایی که نوزاد احساس سیری کند باید ادامه داد. گاهی نوزادان با یک سینه کاملا سیر می‌شوند و گاهی اوقات بعد از اتمام شیردهی از یک سینه باید به سینه دیگر انتقال داده شوند.

دفعات شیر خوردن نوزاد در شب

هرقدر نوزاد شما بزرگتر باشد، دفعات شیرخوردن آنها در شب کاهش خواهد یافت. اما به طور کلی شیرخوارانی که زیر شش ماه دارند را باید شب هنگام حداکثر هر 4 ساعت از خواب بیدار کرده و به او شیر بدهید.

دفعات شیر خوردن نوزاد به تفکیک سن، هر چند وقت یکبار باید به شیرخوار شیر داد؟

نوزادان در شبانه روز به دفعات مرتب شیردهی نیاز دارند و مادر باید مراقب علایم گرسنگی در نوزادش باشد. نوزادان در زمان گرسنگی هوشیارتر به نظر می‌رسند و گاه با مکیدن هر چیزی که اطرافشان است گرسنگی خود را بروز می‌دهند.

دفعات شیر خوردن نوزاد در هفته نخست بعد از تولد:

در صورتی که نوزاد خواب آلوده است هر 3 ساعت یکبار بهتر است او را بیدار کنید و شیر بدهید. میزان دفعات شیردهی در طول روز در این سن باید 12 بار باشد. شاید نوزاد تمایلی به نوشیدن شیر از خود نشان ندهد اما وزن‌گیری در این هفته به سلامت و قدرت بدنی او کمک خواهد کرد.

دفعات شیردهی بین هفته دوم تا ماه دوم

همانند هفته نخست، نوزاد به نوشیدن 12 مرتبه شیر در 24 ساعت شبانه روز و گاهی حتی بیشتر نیاز دارد. دفعات شیردهی و مدتی که نوزاد شیر می‌خورد در این سن از شیرخواری به شیرخوار دیگر متفاوت است اما به طور میانگین نوزادان هر 2 تا 3 ساعت یکبار گرسنه می‌شوند.

دفعات شیردهی بین ماه دوم تا ششم

در این سن به تدریج میزان نیاز شیرخوار به نوشیدن شیر کمتر می‌شود و به 6 مرتبه در روز می‌رسد.

چطور متوجه شوم فرزندم به اندازه کافی شیر می‌نوشد؟

اگر‌ می‌خواهید بدانید فرزندتان به اندازه کافی شیر‌ می‌نوشد یا خیر توجه به نکات زیر مهم است:

  • نوزادان در هفته نخست بعد از تولد به طور طبیعی مقداری از وزنشان را از دست می‌دهند اما دوباره شروع به وزن گیری می‌کنند. بررسی میزان وزن گیری نوزاد نشان می‌دهد که آیا فرزند شما به اندازه کافی شیر‌ می‌نوشد یا خیر.
  • میزان دفعات مدفوع شیرخواران در طول روز باید بیش از یک مرتبه باشد. رنگ مدفوع در هفته دوم زرد تیره می‌شود. تعداد دفعات ادرار باید بیش از مدفوع باشد و حداقل نوزاد 8 مرتبه در روز پوشک خود را خیس کند.
  • شیرخواری که خوب شیر می‌نوشد سالم و سرحال و خوش اخلاق است. اگر فرزندتان حتی بعد از نوشیدن شیر بد خلق است و سر و صدا می‌کند یعنی گرسنه است و سیر نشده است.
  • سینه‌ها قبل از آغاز شیردهی معمولا پر و سنگین هستند اما بعد از اتمام شیردهی سبک و خالی به نظر می‌رسند. اگر در اتمام شیردهی سینه‌ها هنوز پر هستند یعنی نوزاد به خوبی شیر نمی‌مکد.
  • از روی دفعات شیردهی می‌توانید متوجه شوید نوزادتان به اندازه کافی شیر می‌نوشد یا نه! در دو ماهگی شیرخواران در 24 ساعت حداقل 12 مرتبه باید طلب شیر کنند. در 6 ماهگی این میزان به 6 بار در 24 ساعت می‌رسد.

نگاهی به دفعات شیر خوردن نوزاد بر حسب سن

سن

دفعات

وزن گیری

دفعات ادرار

دفعات مدفوع

هفته نخست

8-12 مرتبه در روز

7 درصد کاهش وزن در 3 روز نخست بعد از تولد

25 گرم وزن گیری روزانه

دو مرتبه در دور روز نخست

6 مرتبه در روز در پایان هفته نخست

حداقل یک بار در دو روز نخست

حداقل 3 مرتبه دیگر تا پایان هفته نخست

هفته دوم تا ماه دوم

بیش از 8 مرتبه

170گرم وزن گیری هفتگی

6 بار در روز

3 بار در روز

ماه دوم تا ششم

بیش از 6 مرتبه

160 گرم وزن گیری هفتگی

6 بار در روز

3 بار در روز

ماه ششم تا دوازدهم

بین 3 تا 4 مرتبه

110 گرموزن گیری هفتگی

5-6 بار در روز

یک بار در روز

 

در طول دوران شیردهی به توصیه‌های اطرافیان توجه نداشته باشید. اگر مطابق با نکات بالا فرزندتان شیر می‌نوشد و وزن گیری خوبی دارد و به اندازه پوشک خیس می‌کند نیازی نیست درمورد دفعات شیر خوردن نوزاد و تغذیه او نگران باشید. در غیر این صورت با متخصص اطفال مشورت کنید.

 

بیشتر بدانید:

1- همه چیز در مورد شیر دادن به نوزاد،چطور برای شیردهی آماده شویم؟

2- مقدار مناسب شیردهی

3- فواید شیردهی پستانی برای مادر و نوزاد

4- آموزش پوزیشن های صحیح شیردهی به نوزاد

 

منبع: parenting.firstcry