The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

از چند ماهگی به نوزاد نعناع بدهیم؟ فواید دادن نعناع به نوزاد

بسیاری از مادر بزرگ ها دم کرده نعناع و عرق نعناع را دوای تمامی دردها خصوصا دل درد می دانند. اما دم کرده نعناع برای نوزاد از چند ماهگی مجاز است و آیا دادن نعناع به نوزاد خطری ندارد؟ در ادامه این متن همه چیز را درمورد دادن نعناع به نوزاد برای شما شرح خواهیم داد.

دادن نعناع به نوزاد از چند ماهگی مجاز است؟

سبزیجات تازه مانند نعناع را معمولا حدود 8 ماهگی، مدتی بعد از آنکه کودک آماده خوردن غذاهای جامد می‌شود، می‌توان به او داد. نعناع گیاهی است که می‌توان به راحتی در منزل پرورش داد. نعناع همیشگی است. یعنی سال به سال در گلدان یا باغچه رشد می‌کند. در حقیقت، نعناع مانند علف در هر فضایی که در اختیار او قرار دهید رشد می‌کند. انواع مختلف نعناع وجود دارد: نعناع شکلاتی، نعناع پرتقالی و نعناع آناناسی. در اغلب دستورات غذایی از نعناعی دشتی استفاده می‌شود، که شیرین‌تر و ملایم‌تر از نعناعی فلفلی است که دارای ماده موثره منتول بوده و در آدامس‌ها و خمیردندان‌ها کاربرد ویژه‌‌ای دارد.

آیا دادن عرق نعناع به نوزاد ضرر دارد؟

دادن عرق نعناع به کودک یک ساله برای درمان دل درد و ... هیچگونه ضرری ندارد اما هرگز نباید اقدام به دادن عرق نعناع به نوزاد ده روزه کنید. دستگاه گوارش نوزادان زیر سه ماه بسیار حساس است و جز شیر مادر یا شیر خشک و داروهایی که پزشک برای آنها تجویز کرده، هیچ چیزی نباید به آنها بدهید حتی آب!

آیا دادن نعناع به نوزادان مفید است؟

بله. نعناع با طعم و بوی تازه‌ خود به‌مدت هزاران سال در تنتورهای گیاهی و معجون‌ها درمانی کاربرد داشته است. باور بر این است که این گیاه به هضم غذا کمک می‌کند. بنابراین مقداری نعناعی خرد شده روی میوه و ماست بریزید. البته این مقدار نعناع که به عنوان طعم‌دهنده غذا اضافه می‌شود، به اندازه‌ای نیست که کودک بتواند از فواید این گیاه بهره‌مند شود. با این وجود،‌ نعناع حاوی اسید فولیک، آهن و ویتامین A، C و K است.

آیا دادن نعناع به نوزاد خطر خفگی دارد؟

وقتی نعناع خوب خرد شود نباید خطر خاصی داشته باشد. هرچند مواردی وجود دارد که تکه‌ای از برگ نعناع پشت گلوی کودک چسبیده که باعث سرفه او می‌شود. وقتی این اتفاق رخ می‌دهد، از کودک بخواهید از فنجانی دهان‌گشاد آب بنوشد تا نعناع پایین برود. نوشیدن از فنجان دهان‌گشاد (نسبت به لیوان‌های مخصوص کودکان) در این شرایط مفیدتر است.

آیا دادن نعنا به نوزاد حساسیت‌زاست؟

خیر. هرچند حساسیت به نعناع بی‌سابقه نیست. اگر کودک به پونه کوهی یا آویشن حساسیت داشته باشد، در دادن نعناع به او احتیاط کنید. زیرا از خانواده این گیاه است.

هنگامی‌که قصد دارید غذای جدیدی به کودک بدهید، از مقدار کم شروع کنید. برای مثال کمی نعناع به کودک بدهید. اگر حساسیت مشاهده نشد، مقدار آن را در وعده‌‌های بعدی افزایش دهید.

چگونه نعناع را برای کودکی که از شیر گرفته‌اید، آماده کنید؟

هر کودک رشد مربوط به خود دارد. اطلاعاتی که در زیر می‌خوانید، تنها به منظور اطلاع‌رسانی است و نباید جایگزین توصیه‌‌های حرفه‌ای شود. لازم است به توصیه‌های پزشک متخصص اطفال، متخصص تغذیه و رژیم درمانی توجه کنید. اینکه در اینجا مقاله‌ای می‌خوانید و می‌بینید، نباید باعث نادیده‌ گرفتن توصیه‌های پزشک شود.

کودک 8 تا ۱۲ ماهه: از نعناعی خرد شده در غذاهایی مانند برگر بره و عدس استفاده کنید. نعناع را در چاشنی‌ها یا سس، کنار غذاهایی مانند ماهی، حبوبات یا سبزیجات بخارپز استفاده کنید. برای طعم بیشتر، به غذاهای خامه‌ای مانند پنیر ریکوتا یا ماست اضافه کنید.

کودک ۱۲ تا ۱۸ ماهه: نعناعیی که خرد شده را با لوبیا و عدس مخلوط کنید. روی نخودفرنگی پخته شده با کره، سیب‌زمینی بو داده،‌ سالاد میوه و هندوانه‌های مکعبی بپاشید.

کودک ۱۸ تا ۲۴ ماهه: این سن وقت مناسبی برای مصرف سالادهای سرشار از غلاتی مانند کینوا و غلات دیگر است. زیرا کودک به اندازه‌ای بزرگ شده که بتواند این غذاها را بخورد. نعناع را به پستو و سس‌های دیگر و همچنین ماست‌های سیردار و نعناعیی و به انواع اسموتی و نوشیدنی‌های تازه مانند آب هندوانه اضافه کنید.

نکته: یک دسته نعناع را که کمی از ساقه آن‌را کوتاه کرده‌اید، داخل گلدانی پر از آب قرار دهید و آن را روی میز آشپزخانه بگذارید. به این صورت ماندگاری نعناع یک هفته یا بیشتر ادامه خواهد داشت. حتی ممکن است ساقه آن در آب جوانه بزند.

دستور تهیه هندوانه با پنیر بز و نعناع

مواد لازم

• دو فنجان هندوانه مکعبی یا خرد شده

• در حدود ۶۰ گرم پنیر خرد شده بز

• نعناعی تازه

دستور تهیه

1. هندوانه را داخل کاسه بریزید.

2. پنیر بز را به هندوانه‌ اضافه کنید.

3. در آخر چند برگ نعناعی تازه به ظرف اضافه کنید.

4. قبل از سرو به‌آرامی مخلوط کنید.

نعناع را برای طعم بهتر به میوه یا سبزیجات اضافه کنید. این سبزی معطر، طعم بسیار خوبی با سبزیجات بهاری مانند مارچوبه، لوبیای فاوا و نخود فرنگی،کنگر فرنگی، آووکادو و سیب زمینی پیدا می‌کند. نعناع همچنین هماهنگی خوبی با گوشت گاو، گوزن، گوساله، و البته گوشت بره (بهترین تطابق) دارد. نعناع را با گیاهان دیگر مانند ریحان و جعفری در سالادها، سالسا و غذاهای خامه‌ای مانند ریکوتای زده شده، پنیر نرم بز و ماست مخلوط کنید. توجه کنید که برای دادن نعناع به نوزاد همراه با سایر میوه و خوراکی ها، از موارد مجاز و مناسب با سن نوزاد استفاده کنید.

مطالعه بیشتر:

آنچه که در مورد آب دادن به نوزاد باید بدانید

 دادن عسل به شیرخواران زیر یکسال مرگبار است

خوردن غذاهای تند و پرادویه بر شیردهی چه تاثیری بر مادر و نوزاد دارد؟

?پرسش و پاسخ های دادن نعناع به نوزاد

آیا دادن نعناع به نوزادان مفید است؟

بله. نعناع با طعم و بوی تازه‌ خود به‌مدت هزاران سال در تنتورهای گیاهی و معجون‌ها درمانی کاربرد داشته است. باور بر این است که این گیاه به هضم غذا کمک می‌کند. بنابراین مقداری نعنای خرد شده روی میوه و ماست بریزید. البته این مقدار نعنا که به عنوان طعم‌دهنده غذا اضافه می‌شود، به اندازه‌ای نیست که کودک بتواند از فواید این گیاه بهره‌مند شود. با این وجود،‌ نعنا حاوی اسید فولیک، آهن و ویتامین A، C و K‌ است.

آیا دادن نعناع به نوزاد خطر خفگی دارد؟

وقتی نعناع خوب خرد شود نباید خطر خاصی داشته باشد. هرچند مواردی وجود دارد که تکه‌ای از برگ نعنا پشت گلوی کودک چسبیده که باعث سرفه او می‌شود. وقتی این اتفاق رخ می‌دهد، از کودک بخواهید از فنجانی دهان‌گشاد آب بنوشد تا نعنا پایین برود. نوشیدن از فنجان دهان‌گشاد (نسبت به لیوان‌های مخصوص کودکان) در این شرایط مفیدتر است.

آیا دادن نعناع به نوزاد حساسیت‌زاست؟

خیر. هرچند حساسیت به نعناع بی‌سابقه نیست. اگر کودک به پونه کوهی یا آویشن حساسیت داشته باشد، در دادن نعناع به او احتیاط کنید. زیرا از خانواده این گیاه است.

چگونه نعناع را با غذا به نوزاد بدهیم؟

نعنایی که خرد شده را با لوبیا و عدس مخلوط کنید. روی نخودفرنگی پخته شده با کره، سیب‌زمینی بو داده،‌ سالاد میوه و هندوانه‌های مکعبی بپاشید.

منبع: solidstarts