شیاف ماریانا برای بارداری آیا ایمن و بی خطر است؟

با وجود پیشرفت های روزافزون در حیطه علم پزشکی، اما هنوز هم بسیاری از مردم در سرتاسر جهان به طب سنتی علاقه و باور داشته و تمایل دارند تا برای حل مشکلات خود از درمان های گیاهی و سنتی، کمک بگیرند همانند شیاف ماریانا برای بارداری. اما سوال اینجا است که آیا همه داروها و روش هایی که به عنوان طب سنتی مطرح شده و به فروش می رسند، حقیقت داشته و پایه و اساس علمی دارند؟ ما قصد داریم تا در این مقاله به یکی از پرحاشیه ترین داروهای گیاهی حوزه سلامت زنان که این روزها حسابی در میان خانم ها سر و صدا به پا کرده، بپردازیم و به سوالاتی که در مورد آن مطرح می شود، پاسخ دهیم. پس با ما همراه شوید تا در مورد "شیاف ماریانا" بیشتر بدانید.

شیاف ماریانا برای بارداری چیست؟

با اینکه در یک دوره زمانی خاص، مردم و همچنین جامعه پزشکی تا حدی نسبت به طب سنتی بی اعتماد شده بودند، اما در طی سال های اخیر و با انجام شدن تحقیقات علمی متعدد در این حیطه، داروهای گیاهی و طب سنتی توانسته اند جایگاه خود را مجددا به دست آورند و می توان گفت که اقبال عمومی نسبت به آن ها بیشتر هم شده است.

شیاف، روغن و یا پودر ماریانا، فرآورده دارویی است که در طی چند سال اخیر، به بازار ما راه پیدا کرده است. گفته می شود که این شیاف از گیاهی به نام ماریانا گرفته شده که در کتاب های پزشکی قدیمی در مورد فواید بی شمار آن صحبت کرده اند.

بر اساس تبلیغاتی که در مورد خواص و فواید این شیاف می شود، می توان نام شیاف همه کاره را بر آن گذاشت، زیرا به گفته فروشندگان آن بر هر درد بی درمان یک خانم، دوا است. از جمله کارکردهایی که برای شیاف ماریانا ذکر شده است، می توان به این موارد اشاره داشت:

تنگ کردن واژن و سفت کردن عضلات آن،

- از بین بردن عفونت های واژن،

- برطرف کردن بوی بد نواحی تناسلی و به ویژه واژن،

- رفع کردن خارش در ناحیه تناسلی،

- بهبود و برطرف کردن مشکلات بی اختیاری ادراری،

- درمان عفونت های ادراری و سوزش و تکرر ادرار،

- ایجاد تعادل در میزان اسیدی و یا قلیایی بودن واژن (PH)،

- بالا بردن میل و رضایت جنسی در خانم ها و همچنین همسر آن ها،

- برطرف کردن عوامل بیماری زا در نواحی تناسلی،

- برطرف کردن التهاب در واژن و نواحی تناسلی،

- رفع خشکی واژن،

- درمان مشکل خونریزی بعد از رابطه جنسی،

- سقط جنین،

- و درمان ناباروری و کمک به باردار شدن.

با مطالعه این خواص شگفت انگیز و همچنین مطالبی که به عنوان تجربیات مشتریان در سایت های فروش این محصولات نوشته شده، بدیهی است که خیلی از خانم ها به دنبال خرید این محصول بروند. در میان این دسته از افراد، آن هایی که به دنبال راهی سریع برای بچه دار شدن هستند و همچنین افرادی که به دلیل مشکل ناباروری، دست به دامان هر راه حلی می شوند، بیشتر از بقیه چشم امید به شیاف ماریانا دارند. اما آیا واقعا این شیاف می تواند تا این حد معجزه کند؟

بررسی یک ادعا، از حقیقت تا دروغ

همانطور که اشاره شد، در حال حاضر طب سنتی در میان پزشکان و مردم جایگاه ویژه خود را به دست آورده و دلیل آن، در این است که به لطف تحقیقات پژوهشی می توان اثربخشی و همچنین عوارض درمان های گیاهی و سنتی را به صورت کاملا علمی و مستدل بررسی نمود.

اما در مورد شیاف ماریانا برای بارداری، هنوز هیچ تحقیق علمی و پژوهشی صورت نگرفته است و بنابراین هیچ داده مستدلی در مورد اینکه آیا خواص ذکر شده برای آن، واقعا صحیح هستند یا خیر، وجود ندارد. به علاوه عوارض کوتاه مدت و طولانی مدت این محصول نیز مورد بررسی قرار نگرفته است. جدای از این مساله، توجه به این نکات ضروری است که:

1. برخلاف ادعای فروشندگان این محصول، در هیچ یک از منابع معتبر فارسی و همچنین خارجی، به این گیاه اشاره نشده است.

2. فروشندگان شیاف ماریانا برای بارداری اشاره نکرده اند که نحوه عملکرد این گیاه چگونه است که می تواند چندین کاربرد کاملا متفاوت داشته باشد. بر چه اساسی یک فرآورده دارویی می تواند هم عفونت را برطرف کند و هم به درمان بی اختیاری ادراری کمک کند؟ متاسفانه هیچ داده ای در مورد مکانیسم این شیاف و گیاه وجود ندارد، این در حالی است که در علم طب سنتی، به صورت کاملا واضح و روشن نحوه عملکرد هر درمان بیان شده است.

3. تجربیاتی که در سایت های فروش درج شده اند، در اغلب موارد توسط کاربران در بخش دیدگاه ها نوشته نشده و خود نویسنده مطلب آن ها را منتشر کرده است. جالب تر اینجاست که حتی در اپلیکیشن ها و سایت های تبادل نظر، افرادی از اثربخشی و خواص بی نظیر این شیاف تعریف کرده اند، که خود جزو فروشندگان این محصول هستند.

البته که شاید برخی با استفاده از این شیاف، دچار هیچ مشکلی نشوند اما چه کسی از عوارض طولانی مدت آن باخبر است؟

با در نظر گرفتن این نکات، اگر شما هم به دنبال خرید شیاف ماریانا برای بارداری هستید، بهتر است تا همه جوانب را در نظر بگیرید و سپس بین تبلیغات پر زرق و برق و وسوسه انگیز و دنیای منطق و علم، یکی را انتخاب کنید. البته فراموش نکنید که اگر باردار هستید، تحت هیچ شرایطی به سراغ چنین محصولاتی نروید، چون علاوه بر خطر احتمالی سقط جنین، از اثرات آن بر سلامت جنین هیچ اطلاعی در دست نیست.

مطالعه بیشتر:

5 مورد از داروهای گیاهی برای پریودی سریع

افزایش احتمال دوقلوزایی با استفاده از داروهای گیاهی

استفاده از داروهای خواب آور گیاهی در بارداری و شیردهی

گیاهان دارویی برای زایمان راحت وبارداری بهتر آیا ایمن هستند؟

?پرسش و پاسخ های شیاف ماریانا برای بارداری

آیا شیاف ماریانا برای بارداری واقعا کارساز است؟

در مورد شیاف ماریانا برای بارداری، هنوز هیچ تحقیق علمی و پژوهشی صورت نگرفته است و بنابراین هیچ داده مستدلی در مورد اینکه آیا خواص ذکر شده برای آن، واقعا صحیح هستند یا خیر، وجود ندارد. به علاوه عوارض کوتاه مدت و طولانی مدت این محصول نیز مورد بررسی قرار نگرفته است.

شیاف ماریانا چه کاربردی دارد؟

از جمله کارکردهایی که برای شیاف ماریانا ذکر شده است، می توان به این موارد اشاره داشت: تنگ کردن واژن و سفت کردن عضلات آن، از بین بردن عفونت های واژن، برطرف کردن بوی بد نواحی تناسلی و به ویژه واژن، رفع کردن خارش در ناحیه تناسلی، بهبود و برطرف کردن مشکلات بی اختیاری ادراری، درمان عفونت های ادراری و سوزش و تکرر ادرار،

شیاف ماریانا از چه گیاهی ساخت شده؟

برخلاف ادعای فروشندگان این محصول، در هیچ یک از منابع معتبر فارسی و همچنین خارجی، به این گیاه اشاره نشده است. فروشندگان این محصول اشاره نکرده اند که نحوه عملکرد این گیاه چگونه است که می تواند چندین کاربرد کاملا متفاوت داشته باشد

آیا مصرف شیاف ماریانا در بارداری عوارض دارد؟

اما در مورد شیاف ماریانا برای بارداری، هنوز هیچ تحقیق علمی و پژوهشی صورت نگرفته است و بنابراین هیچ داده مستدلی در مورد اینکه آیا خواص ذکر شده برای آن، واقعا صحیح هستند یا خیر، وجود ندارد. به علاوه عوارض کوتاه مدت و طولانی مدت این محصول نیز مورد بررسی قرار نگرفته است.