The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

قاعدگی نامنظم چیست؟ چه زمانی می گوییم پریود نامنظم است؟

وقتی صحبت در مورد «طبیعی» بودن چرخه قاعدگی است، بحث بسیار گسترده می شود. نامنظم بودن چرخه قاعدگی به این معنا است که چیزی در بدن درست کار نمی کند. برای مثال، قاعدگی نامنظم می تواند نشانه های اولیه مشکلات بالقوه ناباروری در برخی افراد باشد. این که بدانید قاعدگی شما نامنظم است یا خیر، به شما کمک می کند تا بدن خود را بهتر بشناسید. اغلب واژه «نامنظم» به تغییر چیزی طبیعی در بدن شما اشاره دارد. اغلب بانوان چرخه معمول خود را می شناسند و هرگونه تغییر مزمن و نگران کننده نیاز به مراجعه به متخصص زنان دارد.

قاعدگی نامنظم چیست؟

طول دوره معمولا به تعداد روزهای بین دو قاعدگی و شمردن روز اول قاعدگی تا روز اول قاعدگی بعدی است. به طور سنتی روز اول قاعدگی اولین روز جریان واقعی خون است. یعنی روزهای لکه بینی را نباید بشمارید. ۲۱ تا ۳۵ روز بین دو قاعدگی طبیعی قلمداد می شود. 

در صورت وجود موارد زیر قاعدگی نامنظم مطرح می شود:

• بین ۲۱ روز چند بار قاعدگی رخ دهد.

• طول دوران قاعدگی بسیار متغیر باشد (حتی اگر معمولا بین ۲۱ تا ۳۵ روز باشد)

• ۳۵ روز یا بیش تر بین قاعدگی ها فاصله باشد.

برای مثال اگر چرخه ای ۲۵ روزه باشد و چرخه دیگر ۳۳ روز، قاعدگی شما نامنظم است (هر چند چرخه ۲۵ تا ۳۳ روز طبیعی در نظر گرفته می شود).اگر تغییر قاعدگی در ماه های متوالی تنها چند روز باشد. مثلا یک ماه ۳۳ روز باشد و ماه بعد ۳۵ روز، جای نگرانی نیست.

افسانه پریود ۲۸ روزه

ممکن است شنیده باشید که چرخه ۲۸ روزه طبیعی است. در حالی که چرخه ۲۸ روز متوسط طول چرخه قلمداد می شود، اما لزوما برای هر فرد ایده آل نیست.طول چرخه قاعدگی لزوما نشان دهنده میزان باروری نیست. ممکن است قاعدگی کوتاه تر یا طولانی تر از ۲۸ روز داشته باشید، اما همچنان بارور باشید. ممکن است چرخه شما ۲۸ روز باشد اما همچنان دچار مشکلات باروری باشید.

هرچند قاعدگی نامنظم می تواند نشانه ای از مشکلات ناباروری باشد، اما قاعدگی منظم به معنای بی نقص بودن باروری شما نیست. دلایل بسیاری برای ناباروری بانوان و آقایان وجود دارد و تنها برخی از آن ها بر قاعدگی تاثیر می گذارد.

قاعدگی های نامنظم گاه به گاه

عوامل مختلفی وجود دارد که بر چرخه قاعدگی افراد تاثیر می گذارد. افراد سالم در شرایط زیر ممکن است قاعدگی نامنظم داشته باشند یا یک دوره عادت ماهانه نشوند:

• به کودک خود شیر می دهند (در روزهای اول ممکن است باعث آمنوره شیردهی یا عدم قاعدگی خواهد شد).

• باردار هستند

• در حال سفر هستند (مخصوصا اگر الگوی خواب آن ها بهم ریخته یا در وقت محلی خود نیستند)

• اضطراب زیادی دارند

• تجربه بیماری دارند

آیا ورزش کردن می تواند سبب قاعدگی نامنظم شود؟

ورزش بیش از حد و کاهش سریع وزن نیز می تواند منجر به قاعدگی های نامنظم یا عدم قاعدگی شود. این مورد در ورزشکاران شایع است. برخی از ورزشکاران نمی دانند که ورزش ممکن است باروری آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

آیا کم کردن وزن می تواند سبب قاعدگی نامنظم شود؟

اگر وزن بالایی دارید، کاهش وزن می تواند قاعدگی شما را منظم کند. اگر مبتلا به کم وزنی هستید، اضافه کردن وزن می تواند چرخه قاعدگی شما را به حالت طبیعی بازگرداند. (اما تغییر آهسته و پیوسته وزن روش سالم برای حصول نتیجه است). عوامل دیگری که باعث بی نظمی قاعدگی می شود

با این که عبارت «قاعدگی های نامنظم» به طول چرخه اشاره دارد، اما ممکن است تنها جنبه مشکل قاعدگی نباشد. ممکن است طول قاعدگی منظمی داشته باشید، اما موارد زیر را تجربه کنید:

• لکه بینی های غیرطبیعی

• تغییرات خلقی شدید

• خونریزی قاعدگی که بیش از ۸ روز طول می کشد

• نشانه های غیرطبیعی دیگر قاعدگی

• دردهای شدید

• خونریزی بسیار شدید یا بسیار خفیف

اگر در مورد هر جنبه از قاعدگی خود نگران هستید یا در مورد قاعدگی، باروری یا سلامت سیستم تولیدمثل خود تردید دارید، با پزشک مشورت کنید.

پریودم نامنظمه و باردار نمی شم، چیکار کنم؟

در صورتی که قاعدگی شما منظم نیست و مدت زیادی است که برای باردار شدن تلاش می کنید، باید با پزشک مشورت کنید. قاعدگی نامنظم گاهی نشان دهنده اشکال در تخمک گذاری است. خبر خوب این که ناباروری مربوط به تخمک گذاری اغلب درمان می شود.

اگر قاعدگی شما منظم است اما هنوز باردار نشده اید، ممکن است پزشک توصیه های خاصی داشته باشد. اگر بعد از یک سال تلاش باردار نشدید (یا پس از ۶ ماه اگر ۳۵ سال یا بیش تر دارید، ممکن است پزشک شما را ترغیب کند برای بارداری کمک بگیرید).

چه قاعدگی منظم داشته باشید یا با مشکل قاعدگی نامنظم دست و پنجه نرم کنید، بهتر است هر گونه نگرانی در مورد سلامت باروری خود را با پزشک در میان بگذارید. اگر نگران هستید، به جای نادیده گرفتن نشانه ها و عدم مراجعه به پزشک، بهتر است کمک بخواهید و اطمینان خاطر حاصل کنید.

چکیده مطالب

قاعدگی یکی از مشهودترین جنبه های باروری است. وقتی می خواهید باردار شوید، استفاده از یک تقویم باروری مفید است. با انجام این کار از منظم بودن قاعدگی خود مطمئن می شوید.

 

مطالعه بیشتر:

تاثیر عادت ماهانه نامنظم بر بارداری

درمان قاعدگی نامنظم و علت پریود نامنظم چیست؟

برای افزایش شانس بارداری با پریود نامنظم چه کنیم؟

سیکل قاعدگی نامنظم و بارداری چه رابطه ای با هم دارند؟

?پرسش و پاسخ های قاعدگی نامنظم

پریودم نامنظمه و باردار نمی شم، چیکار کنم؟

درصورتی که قاعدگی شما منظم نیست و مدت زیادی است که برای باردار شدن تلا ش می کنید، باید با پزشک مشورت کنید. قاعدگی نامنظم گاهی نشان دهنده اشکال در تخمک گذاری است. خبر خوب این که ناباروری مربوط به تخمک گذاری اغلب درمان می شود.

چه مواردی در چرخه قاعدگی طبیعی نیست؟

• لکه بینی های غیرطبیعی • تغییرات خلقی شدید • خونریزی قاعدگی که بیش از ۸ روز طول می کشد • نشانه های غیرطبیعی دیگر قاعدگی • دردهای شدید • خونریزی بسیار شدید یا بسیار خفیف

آیا کم کردن وزن می تواند سبب قاعدگی نامنظم شود؟

اگر وزن بالایی دارید، کاهش وزن می تواند قاعدگی شما را منظم کند. اگر مبتلا به کم وزنی هستید، اضافه کردن وزن می تواند چرخه قاعدگی شما را به حالت طبیعی بازگرداند. (اما تغییر آهسته و پیوسته وزن روش سالم برای حصول نتیجه است).

آیا ورزش کردن می تواند سبب قاعدگی نامنظم شود؟

ورزش بیش از حد و کاهش سریع وزن نیز می تواند منجر به قاعدگی های نامنظم یا عدم قاعدگی شود. این مورد در ورزشکاران شایع است. برخی از ورزشکاران نمی دانند که ورزش ممکن است باروری آن ها تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: verywellfamily