The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مصرف هروئین در بارداری و عوارض و خطرات آن برای جنین و مادر

اگر در دوران بارداری از هروئین استفاده می کنید، می تواند مشکلات جدی برای جنین شما ایجاد کند، مانند تولد زودرس، سندرم محرومیت نوزاد، نقایص مادرزادی و تولد نوزاد مرده. نکته مهم دیگر آن است که اگر باردار هستید و از هروئین استفاده می کنید، بدون مشورت با پزشک هرگز مصرف آن را قطع نکنید. در ادامه این مقاله همه چیز را درمورد مصرف هروئین در بارداری، عوارض و خطرات آن برای شما و جنین شرح می دهیم.

 هروئین چیست؟

هروئین یک داروی افیونی است. مواد افیونی از دانه های گیاهان خشخاش ساخته می شوند. مواد افیونی تجویز شده مانند اکسی کدون، مرفین و کدئین پس از آسیب یا جراحی به عنوان مسکن استفاده می شود. برای تهیه این نوع داروها به نسخه ای از طرف پزشک خود احتیاج دارید.

هروئین یک داروی خیابانی (غیرقانونی) است که از مرفین مواد افیونی ساخته می شود. هروئین می تواند یک پودر سفید یا قهوه ای باشد، یا می تواند یک ماده سیاه چسبناک مانند قیر باشد. هروئین را می توان تزریق کرد، دود کرد یا از طریق بینی استفاده کرد.

بعضی اوقات افراد از داروی مخدر تجویز شده استفاده می کنند و به آن اعتیاد پیدا می کنند. اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری مغزی است که باعث می شود شما به مواد مخدر اشتیاق داشته باشید، حتی اگر برای شما مضر باشد. اعتیاد بر کنترل خود و توانایی شما در قطع مصرف مواد مخدر تاثیر می گذارد. وقتی فردی به مواد افیونی تجویزی اعتیاد پیدا کرد، ممکن است سعی در خرید غیرقانونی آنها داشته باشد. افراد اغلب پس از اعتیاد به مواد مخدر تجویز شده، شروع به مصرف هروئین می کنند. هروئین اغلب با مواد مخدر فنتانیل مخلوط می شود تا قویتر شود.

 آیا استفاده از هروئین می تواند به سلامتی شما آسیب برساند؟

بله، هروئین بر سیستم عصبی مرکزی و نحوه کار مغز شما تاثیر می گذارد. این می تواند باعث احساس خارش، خواب آلودگی و مشکلات در معده شود. استفاده از هروئین می تواند مشکلات جدی سلامتی از جمله:

• اعتیاد

• کما، این مشکل زمانی است که شما برای مدت طولانی بیهوش هستید و نمی توانید به صداها، یا فعالیت ها پاسخ دهید.

• عفونت های قلب و ریه

• عفونت هایی مانند HIV یا هپاتیت (وقتی هروئین با یک سوزن آلوده یا مشترک تزریق می شود).

• بیماری کلیه و کبد

• نارسایی تنفسی. این زمانی است که اکسیژن ناکافی از ریه ها وارد خون می شود یا وقتی که ریه ها نمی توانند دی اکسید کربن (گاز) را از خون شما خارج کنند.

 آیا عوارض مصرف هروئین در بارداری می تواند مشکلاتی برای جنین ایجاد کند؟

بله، استفاده از هروئین در بارداری می تواند خطرناک، حتی کشنده باشد. ممکن است مشکلات جدی ایجاد کند، از جمله:

نقائص هنگام تولد. این ها مشکلات سلامتی است که از بدو تولد وجود دارد. نقایص مادرزادی شکل یا عملکرد یک یا چند قسمت از بدن را تغییر می دهد. آنها می توانند در سلامت کلی، چگونگی رشد بدن یا نحوه کار بدن مشکلاتی ایجاد کنند.

جدا شدن جفت. این یک مشکل جدی است که در آن جفت قبل از تولد از دیواره رحم جدا می شود. جفت از طریق بند ناف غذا و اکسیژن جنین را تامین می کند. جدا شدن جفت می تواند باعث خونریزی بسیار شدید شود و هم برای مادر و هم جنین کشنده باشد.

تولد زودرس. یعنی زایمان خیلی زود اتفاق می افتد، قبل از هفته 37 بارداری.

وزن کم هنگام تولد. یعنی نوزاد با وزن کمتر از 2500 گرم به دنیا می آید.

سندرم محرومیت نوزادان که NAS نیز نامیده می شود و هنگامی اتفاق می افتد که جنین قبل از تولد در رحم در معرض مواد مخدر قرار بگیرد و پس از تولد ترک مصرف کند.

از دست رفتن جنین. یعنی جنین قبل از تولد اما بعد از هفته 20 بارداری در رحم می میرد.

سندرم مرگ ناگهانی نوزاد که مرگ غیرقابل توجیح جنین کوچکتر از 1 سال است.

مصرف هروئین در بارداری را چگونه قطع کنیم؟

 ترک ناگهانی هروئین می تواند جنین شما را دچار مشکلات شدیدی از جمله مرگ کند. درمان با داروهایی مانند متادون یا بوپرنورفین در طی ترک می تواند به شما کمک کند تا وابستگی خود را به هروئین کاهش دهید به طوری که برای جنین شما بی خطر باشد.

اگر باردار هستید و از هروئین استفاده می کنید، بدون اطلاع از پزشک خود، مصرف آن را قطع نکنید. ترک ناگهانی مصرف هروئین در بارداری می تواند برای جنین شما مشکلات شدیدی از جمله مرگ ایجاد کند. پزشک یا یک مرکز درمان دارویی می توانند شما را با داروهایی مانند متادون یا بوپرنورفین معالجه کنند. این داروها می توانند به شما کمک کنند تا به تدریج وابستگی خود را به هروئین کاهش دهید به طوری که برای جنین شما بی خطر باشد.

مطالعه بیشتر:

مصرف کوکائین در بارداری وخطرات مصرف کوکائین در بارداری چیست؟

عوارض قلیون کشیدن در دوران شیردهی بر نوزادچیست؟

عوارض استفاده از نوشیدنی های کافئین دار در دوران بارداری

?پرسش و پاسخ های هروئین در بارداری

آیا استفاده از هروئین می تواند به سلامتی مادر آسیب برساند؟

استفاده از هروئین می تواند مشکلات جدی سلامتی از جمله اعتیاد، کما، این مشکل زمانی است که شما برای مدت طولانی بیهوش هستید و نمی توانید به صداها، یا فعالیت ها پاسخ دهید. عفونت های قلب و ریه . ... ایجاد کند.

مصرف هروئین در بارداری چه خطری برای جنین دارد؟

خطر نقائص هنگام تولد. این ها مشکلات سلامتی است که از بدو تولد وجود دارد. نقایص مادرزادی شکل یا عملکرد یک یا چند قسمت از بدن را تغییر می دهد. آنها می توانند در سلامت کلی، چگونگی رشد بدن یا نحوه کار بدن مشکلاتی ایجاد کنند.

آیا مصرف هروئین در بارداری خطر سقط را افزایش می دهد؟

بله این ماده مخدر خطر جدا شدن جفت را بیشتر می کند. این یک مشکل جدی است که در آن جفت قبل از تولد از دیواره رحم جدا می شود. جفت از طریق بند ناف غذا و اکسیژن جنین را تامین می کند. جدا شدن جفت می تواند باعث خونریزی بسیار شدید شود و هم برای مادر و هم جنین کشنده باشد.

ترک ناگهانی مصرف هروئین در بارداری خطرناک است؟

بله. ترک ناگهانی مصرف هروئین در بارداری می تواند برای جنین شما مشکلات شدیدی از جمله مرگ ایجاد کند. پزشک یا یک مرکز درمان دارویی می توانند شما را با داروهایی مانند متادون یا بوپرنورفین معالجه کنند.

منبع: marchofdimes