The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

زمان لانه گزینی چگونه محاسبه می شود؟

بسیاری از بانوان وقتی تصمیم به بارداری می گیرند می خواهند بدانند که دقیقا تاریخ لانه گزینی آنها چه روزی است. محاسبه زمان لانه گزینی به ویژه برای به دست آوردن نتیجه مثبت آزمایش بارداری بسیار مهم است، بنابراین تعیین زمان لانه گزینی می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا زمان انجام تست بی بی چک و یا آزمایش خون فرا رسیده است یا خیر. در ادامه این متن برای شما شرح می دهیم که چگونه زمان لانه گزینی جنین خود را پیدا کنید.

ماشین حساب زمان لانه گزینی

اگر در حال تلاش برای بچه دار شدن هستید و یا اگر واقعاً به زمان بندی رابطه جنسی بسیار توجه کرده اید و حافظه بهتری نسبت به ما دارید، ممکن است بدانید که قبل از بچه دار شدن چیزهای زیادی باید در بدن شما اتفاق بیفتد تا در نهایت آزمایش بارداری مثبت شود. روند به این صورت پیش می رود:

  1. تخمدان شما یک تخمک بالغ آزاد می کند (این همان تخمک گذاری است.).
  2. اسپرم یا از قبل در بدن شما هستند (اسپرم ها می توانند تا 5 الی 6 روز در بدن یک خانم زنده بمانند) و یا فقط چند ساعت قبل و بعد از تخمک گذاری وارد بدن شده اند تا برای لقاح با تخمک به لوله های فالوپ برسند.
  3. اسپرم تخمک را بارور می کند، این در واقع فقط یک لحظه طول می کشد! (این همان لقاح است).

        4- تخمک بارور شده در یکی از لوله های فالوپ تشکیل شده و سپس به سمت رحم حرکت می کند.

       5- تخمک بارور شده در دیواره رحم کاشته می شود. (این همان لانه گزینی است).

برخی از این مراحل در یک لحظه اتفاق می افتند، مانند لقاح در حالی که برخی دیگر ممکن است یک روز (مانند تخمک گذاری) و یا حتی یک هفته طول بکشد (حرکت تخمک بارور شده به سمت رحم). این امر به این دلیل است که لانه گزینی تخمک بارور شده باعث می شود  تارحم شما شروع به تولید گنادوتروپین کوریونی انسانی (hCG) یا "هورمون بارداری" کند. این هورمون است که باعث می شود نتیجه آزمایشات بارداری مثبت یا منفی شود.

نحوه محاسبه زمان لانه گزینی

اگر تاریخ تخمک گذاری خود را می دانید زمان لانه گزینی آسانتر خواهد بود. در نظر داشته باشید که تخمک بالغ تنها در حدود 12 تا 24 ساعت بعد از آزاد شدن (تخمک گذاری)، زمان دارد تا بارور شود.

پس از بارور شدن، حرکت تخمک در لوله های فالوپ به سمت رحم، ممکن است بین 6 تا 12 روز طول بکشد، اما میانگین این زمان به طور متوسط در حدود 9 روز است. بنابراین اگر تاریخ تخمک گذاری خود را می دانید، نحوه محاسبه تاریخ لانه گزینی نطفه در رحم شما به شرح زیر است:

تاریخ تخمک گذاری + 9 روز = زمان لانه گزینی

 اگر تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی خود را می دانید  اگر این تاریخ را می دانید، می توانید محاسبه را به دو صورت انجام دهید. این روش ها نسبت به مدل قبلی یعنی محاسبه بر اساس تاریخ تخمک گذاری شما دقت کمتری دارند، اما هنوز هم ممکن است بتوان به کمک آن ها تاریخ احتمالی لانه گزینی  را پیش بینی کرد.

روش 1: ابتدا تاریخ تخمک گذاری خود را مشخص کنید

ابتدا طول متوسط چرخه خود را در نظر بگیرید و از آن برای محاسبه تاریخ تخمک گذاری تقریبی خود استفاده کنید:

طول چرخه - 14 روز = شماره روز چرخه که در آن تخمک گذاری رخ می دهد

 فرقی ندارد که چرخه شما 28 روزه و یا بیشتر یا کمتر باشد، در هر حالت از آنجا که مرحله لوتئال (زمان بعد از تخمک گذاری) به طور کلی در حدود 14 روز است، فرمول بالا برای محاسبه روز تخمک گذاری مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال، اگر طول چرخه شما 30 روزه باشد، احتمالاً در حدود روز 16 چرخه تخمک گذاری دارید. اگر یک چرخه 34 روزه داشته باشید، احتمالاً در حوالی روز چرخه 20 تخمک گذاری خواهید کرد.

این تعداد روز را به تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی خود اضافه کنید. با استفاده از تاریخ مربوط به عنوان تاریخ تخمک گذاری "شناخته شده" خود، از این معادله استفاده کنید:

تاریخ تخمک گذاری + 9 روز = تاریخ لانه گزینی (چند روز فرصت دارد یا طول  می کشد)

 به عنوان مثال اگر اولین روز آخرین قاعدگی شما (روز اول چرخه) برابر با 2 تیر و طول چرخه شما معمولاً 30 روزه باشد. این بدان معناست که شما ممکن است در

16 = 14 - 30

روز 16 چرخه خود که برابر است با 17 تیر، تخمک گذاری داشته باشید. پس تاریخ مورد انتظار برای لانه گزینی در این شرایط برابر خواهد بود با:

26 = 9+ 17

راه دیگر برای بدست آوردن تاریخ تخمک گذاری این است که از ماشین حساب تخمک گذاری استفاده کنید که به صورت گذشته نگر، زمان تخمک گذاری را محاسبه می کند.

روش 2: از میانگین های استاندارد (تا حدودی) استفاده کنید

این روش فرض می کند که تخمک گذاری در روز 14 چرخه انجام می شود و حدود 9 روز طول می کشد تا تخمک بارور شده به رحم برسد. این فرضیات، بر اساس یک چرخه 28 روزه در نظر گرفته می شوند.

تاریخ اولین روز آخرین دوره + 23 = زمان لانه گزینی (چند روز فرصت دارد یا طول  می کشد)

این روش کمترین دقت را دارد، زیرا همه بانوان در روز چهاردهم چرخه خود تخمک گذاری نمی کنند.

چه زمانی باید آزمایش بارداری خانگی انجام دهید؟

در صورت لانه گزینی، بدن شما شروع به تولید هورمون hCG می کند. با این حال، قبل از اینکه آزمایش بارداری خانگی آن را تشخیص دهد، باید کمی افزایش یابد. بنابراین بهترین گزینه این است که حداقل 3 تا 4 روز پس از لانه گزینی برای انجام آزمایش اقدام کنید.

دقیق ترین؟ صبر کنید تا به موعد خود برسید و بعد اگر دچار تاخیر شدید، آزمایش را انجام دهید. برای اکثر بانوان، این زمان تقریباً 5 تا 6 روز پس از لانه گزینی خواهد بود. اما ما متوجه می شویم که وقتی شما در حال تلاش برای باردار شدن هستید، زمان سخت گذشته و حتی یک روز انتظار بیشتر هم می تواند کاملاً آزاردهنده باشد.

سخن پایانی

هیچ یک از انواع ماشین حساب های تعیین زمان لانه گزینی دقیق نخواهد بود، زیرا هر بدن و هر بارداری منحصر به فرد است. اما این محاسبات می تواند به شما در برآورد زمانی که ممکن است علائم لانه گزینی داشته باشید و همچنین تعیین زمانی که می توانید آزمایش بارداری بدهید، کمک کند.

تعیین زمان لانه گزینی، همچنین ممکن است به شما کمک کند تا بفهمید که در شروع پریود قرار دارید یا در حال تجربه خونریزی لانه گزینی هستید.

صرف نظر از این که در این چرخه باردار می شوید یا نه، این مساله را در نظر بگیرید که با اولین اقدام ها لزوما بارداری رخ نداده و ممکن است نیاز باشد تا چند بار تلاش کنید. اگر بیش از یک سال تلاش کرده اید (یا اگر بیش از 35 سال سن دارید و بیش از 6 ماه است که تلاش کرده اید) ،و به نتیجه نرسیده اید با پزشک خود مشورت کنید. پزشک می تواند هر مشکلی که ممکن است مانع بارداری شود، را شناسایی کرده و اقدامات درمانی مورد نیاز را انجام دهد.

 مطالعه بیشتر:

لانه گزینی چیست و خونریزی لانه گزینی چه علائمی دارد؟

مقدار خونریزی لانه گزینی چقدر است ونشانه لانه گزینی چیست؟

درد لانه گزینی چه جوریه و چند روز طول می کشه؟

?پرسش و پاسخ های زمان لانه گزینی

فرمول محاسبه زمان لانه گزینی از روی تاریخ تخمک گذاری چیست؟

اگر تاریخ تخمک گذاری خود را می دانید، نحوه محاسبه تاریخ لانه گزینی نطفه در رحم شما به شرح زیر است: تاریخ تخمک گذاری + 9 روز = تاریخ لانه گزینی (چند روز فرصت دارد یا طول می کشد)

چگونه تاریخ تخمک گذاری را پیدا کنیم؟

طول چرخه - 14 روز = شماره روز چرخه که در آن تخمک گذاری رخ می دهد. فرقی ندارد که چرخه شما 28 روزه و یا بیشتر یا کمتر باشد، در هر حالت از آنجا که مرحله لوتئال (زمان بعد از تخمک گذاری) به طور کلی در حدود 14 روز است، فرمول بالا برای محاسبه روز تخمک گذاری مورد استفاده قرار می گیرد.

فرمول محاسبه زمان لانه گزینی از روی تاریخ اولین روز پریود کدام است؟

تاریخ اولین روز آخرین دوره + 23 = زمان لانه گزینی (چند روز فرصت دارد یا طول می کشد)

چه زمانی باید بی بی چک بزنیم؟

صبر کنید تا به موعد خود برسید و بعد اگر دچار تاخیر شدید، آزمایش را انجام دهید. برای اکثر بانوان، این زمان تقریباً 5 تا 6 روز پس از لانه گزینی خواهد بود.

منبع: healthline

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید