The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خونریزی پس از هیسترکتومی یا برداشتن رحم تا چند هفته طبیعیست؟

خونریزی پس از هیسترکتومی نادر است و معمولا افراد پس از عمل هیسترکتومی تجربه خونریزی دارند، اما به این معنا نیست که همه خونریزی ها طبیعی هستند.اغلب افراد بلافاصله پس از عمل هیسترکتومی و تا چند هفته پس از آن خونریزی دارند. خونریزی با گذشت زمان باید سبک تر شود. شرایط غیرطبیعی زمانی است که خونریزی سنگین تر شود، ناگهانی باشد و متوقف نشود. باید هر گونه نشانه غیرطبیعی در رابطه با خونریزی پس از هیسترکتومی را با پزشک در میان بگذارید.

خونریزی پس از هیسترکتومی تا چند هفته طبیعی است؟

اغلب افراد پس از عمل هیسترکتومی خونریزی را تجربه می کنند. معمولا تا ۶ هفته شاهد خونریزی خواهید بود تا بدن بهبود پیدا کند و بخیه های محل برش از بین برود. ترشحات ممکن است قرمز، قهوه ای یا صورتی باشد. با گذشت زمان خونریزی روشن تر شده و جریان آن کاهش می یابد. مقدار خونریزی بستگی به نوع عملی دارد که انجام داده اید.

انواع هیسترکتومی

پزشک می تواند به روش های مختلف عمل هیسترکتومی را انجام دهد:

• واژینال. عمل از طریق شکم یا واژن انجام می شود.

• لاپاروسکوپی. پزشک ممکن است با استفاده از ابزار لاپاروسکوپی این عمل را انجام دهد. در این روش پزشک با کمک برش ها و دوربین هایی که در بدن شما قرار داده است به انجام این عمل می پردازد.

• کمک گرفتن از ربات. پزشک ممکن است عمل جراحی را به روش رباتیک انجام دهد. این کار شامل انجام عمل جراحی به وسیله بازوی رباتیک است که دقت بالایی دارد.

میانگین خونریزی پس از هیسترکتومی و حجم خون از دست رفته برای این نوع جراحی ها ۵۰ تا ۱۰۰ میلی لیتر (در حدود ۴/۱ تا ۲/۱ فنجان) در عمل جراحی واژینال و لاپاروسکوپی و کمی بیش تر در حدود ۲۰۰ میلی لیتر (۴/۳ فنجان) در جراحی های شکمی است.

اگر هیسترکتومی جزئی انجام دهید، ممکن است به مدت یک سال قاعدگی سبکی را تجربه کنید. دلیل آن این است که هنوز پوششی از آندومتر در رحم باقی مانده است. اگر هیسترکتومی کامل یا اساسی انجام داده باشید، قاعدگی را تجربه نخواهید کرد.

چه زمانی خونریزی پس از هیسترکتومی طبیعی نیست؟

اگر خونریزی پس از هیسترکتومی شبیه قاعدگی سنگین باشد، از ۶ هفته طولانی تر شود، با گذشت زمان بدتر یا ناگهان آغاز شود می تواند نشانه مشکل باشد. ممکن است به علت هموراژی یا پارگی کاف واژن دچار خونریزی پس از عمل شوید. این دو مشکل نادر است، اما باعث خونریزی واژن خواهد شد.

ممکن است ماه ها یا سال ها پس از هیسترکتومی خونریزی واژن را تجربه کنید. این امر ممکن است به دلیل آتروفی واژن یا بیماری دیگری مانند سرطان باشد. هر گونه خونریزی که ۶ هفته پس از عمل اتفاق بیفتد، باید با پزشک در میان گذاشته شود.

خونریزی (هموراژی):

ممکن است پس از جراحی خونریزی رخ دهد. این اتفاق تنها در موارد کمی اتفاق می افتد. درصورتی که جراحی لاپاراسکوپی داشته باشید، احتمال خونریزی بیش تر است. مشخص نیست چرا پس از این عمل خونریزی بیش تر از موارد دیگر است.

ممکن است رگ های رحم یا رگ های دهانه رحم و واژن منبع خونریزی باشد. علائم خونریزی پس از عمل جراحی ممکن است شامل خونریزی ناگهانی یا خونریزی سنگین تر واژینال باشد.

مطالعه بر روی ۱۶۱۳ فردی که عمل هیسترکتومی انجام دادند نشان داد، ۲۱ نفر خونریزی ثانویه را تجربه کردند. ۱۰ نفر خونریزی خفیف زیر ۲۰۰ میلی لیتر و ۱۱ نفر خونریزی شدید بیش از ۲۰۰ میلی لیتر داشتند. یک نفر دچار سرفه و دو نفر دچار تب شد. این خونریزی ها ۳ تا ۲۲ روز پس از هیسترکتومی رخ داد.

پارگی کاف واژن:

ممکن است پس از عمل هیسترکتومی کامل یا اساسی دچار پارگی کاف واژن شده و خونریزی واژینال را تجربه کنید. این اتفاق تنها در ۰.۱۴ تا ۴ درصد از افرادی که این عمل را انجام داده اند رخ می دهد. اگر عمل لاپاروسکوپی یا عمل رباتیک انجام داده اید این احتمال بیشتر است. ممکن است هر زمان پس از عمل دچار دچار پارگی کاف واژن شوید.

علاوه بر خونریزی پس از هیسترکتومی، نشانه های پارگی کاف واژن شامل موارد زیر است:

درد در لگن یا شکم

• ترشحات آبکی

• فشار در واژن

احتمال دارد علائم در حدی باشد که به پزشک مراجعه کنید.

کاف واژن ممکن است بدون دلیل پاره شود یا علت آن ارتباط جنسی، مدفوع کردن یا سرفه و عطسه باشد.

چه زمان باید برای خونریزی پس از هیسترکتومی به پزشک مراجعه کنید؟

اگر تجربه هر گونه خونریزی غیرطبیعی پس از عمل جراحی داشتید، با پزشک مشورت کنید. در موارد زیر با پزشک تماس بگیرید:

• خونریزی که با گذشت زمان سنگین تر می شود.

• خونریزی که با گذشت زمان تیره تر می شود.

• خونریزی که پس از گذشت ۶ هفته همچنان ادامه دارد.

• خونریزی که ناگهان رخ می دهد.

• خونریزی که همراه با نشانه های غیرطبیعی دیگر باشد.

در صورتی که تهوع یا استفراغ دارید، هنگام ادرار احساس ناراحتی می کنید یا متوجه شده اید که محل برش دچار تحریک، ورم یا ترشح شده است با پزشک خود تماس بگیرید.

چه زمان به فوریت های پزشکی مراجعه کنید؟

اگر پس از جراحی موارد زیر رخ داد به سرعت به اورژانس مراجعه کنید:

• خونریزی قرمز روشن

• ترشحات بسیار سنگین یا آبکی

• تب بالا

• درد رو به افزایش

• نفس تنگی

• درد در قفسه سینه

درمان

موارد طبیعی خونریزی پس از هیسترکتومی به درمان خاصی نیاز ندارد و می توانید در دوران نقاهت با پوشیدن شورت های جاذب یا استفاده از پدهای بهداشتی خونریزی را مهار کنید. برای درمان خونریزی های غیرطبیعی تنها یک راه وجود ندارد. باید با پزشک مشورت کنید تا بسته با علت خونریزی شما روش های درمانی مناسب ارائه شود.

گزینه های درمان خط اول برای خونریزی بعد از عمل شامل پک کردن واژن، بخیه زدن تاق و تزریق خون است. پارگی کاف واژن باید در طول عمل ترمیم شود. این کار ممکن است به روش شکمی، لاپاروسکوپی، واژینال و یا به دو روش انجام شود. پزشکی روشی را انتخاب می کند که علت پارگی را از بین ببرد.

چکیده مطالب

خونریزی های غیرطبیعی که ماه ها یا سال ها پس از عمل هیسترکتومی رخ می دهد، باید توسط پزشک تشخیص و مورد درمان قرار گیرد. خونریزی یکی از نشانه های شایع پس از عمل هیسترکتومی است. در اغلب موارد خونریزی طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست. اما گاهی خونریزی پس از هیسترکتومی نشانه ای از یک مشکل جدی تر است و نیاز به توجه پزشک دارد. در صورتی که مشکوک به خونریزی غیرطبیعی هستید، با پزشک خود تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر:

عمل برداشتن رحم یا هیسترکتومی چیست؟

همه چیز در مورد هیسترکتومی یا عمل برداشتن رحم

عمل برداشتن رحم چه موقع ضروری است و چه عوارضی دارد؟

رابطه جنسی و مراقبت های بعد از عمل برداشتن رحم یا هیسترکتومی

?پرسش و پاسخ های خونریزی پس از هیسترکتومی

چه زمان باید برای خونریزی پس از هیسترکتومی به پزشک مراجعه کنید؟

• خونریزی که با گذشت زمان سنگین تر می شود • خونریزی که با گذشت زمان تیره تر می شود • خونریزی که پس از گذشت ۶ هفته همچنان ادامه دارد • خونریزی که ناگهان رخ می دهد • خونریزی که همراه با نشانه های غیرطبیعی دیگر باشد.

نشانه های پارگی کاف واژن چیست؟

• خونریزی • درد در لگن یا شکم • ترشحات آبکی • فشار در واژن

خونریزی پس از هیسترکتومی تا چند هفته طبیعی است؟

اغلب افراد پس از عمل هیسترکتومی خونریزی را تجربه می کنند. معمولا تا ۶ هفته شاهد خونریزی خواهید بود تا بدن بهبود پیدا کند و بخیه های محل برش از بین برود. ترشحات ممکن است قرمز، قهوه ای یا صورتی باشد. با گذشت زمان خونریزی روشن تر شده و جریان آن کاهش می یابد. مقدار خونریزی بستگی به نوع عملی دارد که انجام داده اید.

چه زمانی خونریزی پس از هیسترکتومی طبیعی نیست؟

اگر خونریزی پس از هیسترکتومی شبیه قاعدگی سنگین باشد، از ۶ هفته طولانی تر شود، با گذشت زمان بدتر یا ناگهان آغاز شود می تواند نشانه مشکل باشد. ممکن است به علت هموراژی یا پارگی کاف واژن دچار خونریزی پس از عمل شوید. این دو مشکل نادر است، اما باعث خونریزی واژن خواهد شد.

منبع: healthline