The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاثیر مصرف بیش از حد اسیدفولیک b9 و اوتیسم

به گفته محققان، همان اندازه که کمبود فولات یا اسید فولیک در دوران بارداری رشد جنین را مختل می‌کند، مصرف بیش از حد آن نیز مضراتی به همراه دارد.

به بانوانی که قصد باردار شدن دارند توصیه می شود که برای سلامت سیستم عصبی جنین مقادیر مشخصی از ویتامین B9 که بیشتر با نام فولات یا فولیک اسید شناخته می شود، مصرف کنند. اما طبق تحقیقات جدید دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ، مصرف بیش از حد همین ماده مفید نیز ممکن است خطرات جدی در پی داشته باشد.

 

 اسید فولیک (B9) و اوتیسم (Autism)

 

چنانچه بلافاصله پس از زایمان، میزان فولات در بدن مادر  بالا (بیش از 4 برابر نیاز بدن) باشد، خطر ابتلای نوزاد به اختلال اوتیسم دو برابر می‌شود. میزان بیش از حد ویتامین B12 در بدن مادر مضر بوده و خطر ابتلای نوزاد به اوتیسم را تا 3 برابر افزایش می دهد. چنانچه سطح هر دو این مواد (فولات و ویتامین B12) در بدن بالا باشد، ریسک ابتلا به این بیماری تا 17.6 برابر افزایش می‌یابد. فولات که خود در دسته ویتامین‌‌های گروه «ب» قرار دارد، به طور طبیعی در میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شود. در برخی کشورها نوع مصنوعی آن که فولیک اسید نام دارد برای غنی کردن به مواد غذایی مانند نان و غلات اضافه می شود و در  قرص های مکمل ویتامینی نیز وجود دارد. به گفته یکی از نویسندگان ارشد این مقاله، م.دانیال فالین، دارای مدرک دکترا و مدیر یکی از مراکز مربوط به اوتیسم و اختلالات رشد، میزان کافی مکمل برای بدن لازم است و به همین دلیل فولیک اسید باید به اندازه لازم مصرف شود. این محقق معتقد است که کمبود فولات در مادران باردار رشد جنین را مختل می‌کند، اما مساله این است که مقادیر بیش از حد آن نیز مضر است. به گفته این متخصص، هدف این است که در دوران بارداری به اندازه کافی و مطلوب از این ماده مغذی و مهم استفاده شود.

فولات برای رشد سلولی و تقویت سیستم عصبی بسیار ضروری است. کمبود این ماده مغذی در اوایل بارداری، منجر به نقص رشد جنین و افزایش آن منجر به اختلالات اوتیسم می‌گردد. با وجود توصیه اکید پزشکان به مصرف فولیک اسید در بارداری، بسیاری از مادران در مصرف آن سهل‌ انگاری می کنند، به همین دلیل ذخیره این ماده در بدن آنها پایین است و با کمبود آن مواجه می‌شوند.

 

اوتیسم چیست؟

اختلال اوتیسم، نوعی بیماری سیستم عصبی است، که با اختلال در روابط اجتماعی، ارتباطات غیر طبیعی و رفتارهای غیر عادی همراه است. از هر 68 کودک در ایالات متحده، یک کودک به این بیماری دچار می‌شود. این اختلال در بین پسران پنج برابر شیوع بیشتر دارد. علت دقیق این بیماری مشخص نیست، اما تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیبی از ژنتیک و محیط زیست می‌تواند دخیل باشد.

در این پژوهش، 1391 جفت مادر و کودک عمدتاً از میان اقلیت کم در آمد مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته اند.

این مادران، از بین مادران نوزادان متولدین سال های 1998 تا 2013 انتخاب شدند و برای چند سال پس از آن نیز تحت بررسی و مطالعه قرار گرفتند. سطح فولات در بدن این مادران در روزهای اول تا سوم پس از زایمان اندازه گیری شد. محققان دریافتند که میزان فولات در بدن یکی از هر 10 نفر بیش از اندازه بوده (بیش از 50 نانومول در لیتر) و 6 درصد آنها نیز ویتامین B12 بیش از حد داشته‌اند (بیش از 600 پیکومول در هر لیتر).

 

بهترین میزان مصرف فولیک اسید (فولات) و B12

به گفته سازمان بهداشت جهانی، بین 5/13 تا 3/45 نانومول در هر لیتر، میزان لازم و کافی فولات در سه ماهه اول بارداری است. برخلاف فولات، میزان دقیقی برای ویتامین B12 تعیین نشده است.

اکثریت مادران در این پژوهش، در دوره بارداری مولتی ویتامین‌ های حاوی فولیک اسید و B12 مصرف کرده بودند. اما محققان اطلاع نداشتند که به چه دلیل میزان این ویتامین‌ها در بدن برخی از مادران تا این حد بالا بوده است. یکی از دلایل آن می‌تواند مصرف بیش از حد غذاها یا مکمل‌های حاوی فولیک اسید بوده باشد. همچنین جذب اسید فولیک در برخی بانوان به طور ژنتیکی بیشتر بوده یا سوخت و ساز آن کندتر است که منجر به وجود بیش از حد این ماده در بدن آنها می‌شود. ترکیبی از این دو عامل نیز محتمل است.

به گفته محققان، برای تعیین میزان دقیق و مطلوب مورد نیاز فولیک اسید در بارداری و به منظور اطمینان از سلامت نوزاد، تحقیقات بیشتری باید صورت بگیرد. ویتامین‌ها و مکمل‌های مختلف و مصرف زیاد آنها برای بدن مضر نیستند، اما فولیک اسید و ویتامین B12 از این قاعده مستثنا هستند.

یکی از محققانِ این پژوهش اذعان داشت که ما از مادران درخواست کردیم در اوایل بارداری حتما به میزان لازم اسید فولیک مصرف کنند. هدف ما در این پژوهش این بوده که مضرات مصرف بیش از اندازه‌ آن در دوران بارداری را گوشزد کنیم.

منبع: sciencedaily 

 

مطالب بیشتر:

1- پیشگیری از اختلال اسپینا بیفیدا یا مهره شکاف دار2- باید ها و نباید های مصرف مکمل در دوران بارداری!

 

 

 

منبع: نی نی پلاس