The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

لزوم کاهش وزن در مادران چاق برای داشتن فرزند سالم

برخلاف تصورات عمومی درمورد این که تمام مادران باید در طی دوران بارداری هر ماه وزن اضافه کنند، مطالعات اخیر نشان می دهد که مادرانی که چاق هستند، اگر می خواهند که فرزند سالمی به دنیا بیاورند باید وزن کم کنند.

 مادرانی که اضافه وزن زیادی دارند باید در طی بارداری وزن کم کنند

مطالعات انجام شده در دانشگاه Sud Réunion در فرانسه نشان می دهد که برای افزایش سلامت جنین در حال رشد، دستور العمل کلی درمورد افزایش وزن مادران در دوران بارداری باید با وزن مادر تطبیق داده شود. این مطالعات نشان می دهد که نباید به تمام مادران توصیه کنیم که در هر ماه به میزان معینی باید وزن بگیرند و میزان افزایش وزن برای هر مادر با دیگری با توجه به وزن پیش از بارداری، و اضافه وزنی که تا کنون داشته اند متفاوت است. توصیه هایی که هم اکنون به مادران باردار ارائه می شود، فقط برای آن دسته از بانوانی که در محدوده وزنی مطلوب قرار دارند (نه چاق هستند و نه لاغر) مناسب است، در حالی که بیشتر مادران باردار در همان ابتدای بارداری مشکل اضافه وزن دارند.

ارتباط تنگاتنگی بین وزن مادر و جنین وجود دارد. به این ترتیب که معمولاً مادران بسیار لاغر نوزادان کم وزنی به دنیا می آورند و مادران چاق نوزادانی به دنیا می آورند که آنها نیز دارای اضافه وزن هستند. وزن نوزاد یکی از معیار های بسیار مهم در ارزیابی سلامت اوست. همانطور که نوزادان کم وزن در معرض خطراتی مانند فلج مغزی، زجر تنفسی و ... هستند، نوزادان چاق هم با مشکلاتی از قبیل افت شدید قند خون دست و پنجه نرم می کنند.

برای این که نوزادان با مطلوب ترین وزن متولد شوند، باید هر مادر باتوجه به BMI (شاخص توده بدنی) ابتدای بارداری، مقدار وزنی که در ماه های گذشته اضافه کرده است، وزن جنین در هر ویزیت و ... توصیه های منحصر به خود را دریافت نماید.

 

مطالعه بیشتر:

1- همه چیز درباره وزن مناسب در دوران بارداری

2- خطر ابتلا به دیابت با افزایش وزن بین دو بارداری

3- کاهش وزن در دوران بارداری خطرناک است

4- کاهش و افزایش شدید وزن در بارداری خطرناک است

5- چگونه اضافه وزن دوران بارداری را کنترل کنیم؟

 

منبع: Elsevier