The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

گزینه های مراقبت از نوزاد پس از پایان یافتن مرخصی زایمان

آیا برای برگشتن به سر کار اندوهگین هستید؟ آیا تصمیم‌گیری در این مورد که با پایان یافتن مرخصی زایمان، چه کسی از فرزندتان مراقبت می‌کند شما را کلافه کرده است! چگونه می‌توانیم تصمیم درستی برای خانواده بگیریم.

چند هفته پس از زایمان، رویارویی با این واقعیت که فرزندتان را به شخصی کاملاً غریبه بسپارید، شما را آزار می‌دهد. فقط کشور سوئد است که در آن والدین سیزده ماه مرخصی زایمان با حقوق دارند. بنابراین باید گزینه‌هایی را در نظر بگیرید تا دریابید که برای نگهداری فرزندتان کدام راه را ترجیح می‌دهید.  

به گفته ویلما تیندل، متخصص رشد اولیه خردسالان، چه عضوی از افراد خانواده مراقب بچه باشد و چه پرستار، باید بدانید که چگونه باید به نیازهای بنیانی رشد فرزندتان بپردازید.

برای انتخاب گزینه های مراقبت از بچه، موارد زیر را باید در نظر بگیرید.

چه کسانی می توانند پس از مرخصی زایمان از فرزندتان مراقبت کند؟

 

1- پرستار کودک

اغلب مادران جدید ترجیح می‌دهند که یک شخص، تمام وقت و توجه خود را وقف فرزندشان کند. فواید بسیاری در شکل گیری وابستگی به فرد مراقب است. به گفته‌ی دکتر جینی بیوکز، روان‌شناس کلینیکی، این گزینه به خردسالان اجازه می‌دهد تا همان‌ طور که بزرگ می‌شوند، بر اساس اعتماد با دیگران رابطه‌ برقرار کنند. مراقبی می‌خواهید که متعهد باشد و برای یک سال با شما بماند نه چند روز و چند ماه. در این گزینه، فرزندتان در معرض میکروب های کمتری قرار می‌گیرد، در مقایسه با شرایطی مثل مهد کودک. این وضعیت در سال اول که سیستم ایمنی فرزندتان هنوز در حال رشد است، تنش‌زاست. البته بودن با دیگر خردسالان و نیز برخی از بیماری‌ها خوب است، اما بهتر است فرزندتان کمی بزرگ‌تر و سیستم ایمنی اش مجهزتر شده باشد.

یک پرستار کودک خوب چه ویژگی های باید داشته باشد؟

ویژگی‌های زیر را در پرستار بچه‌تان جویا شوید: رفتار خوب، صداقت، اطمینان، ابتکار (خلاقیت)، درخواست برای برقراری ارتباط و انجام وظایف به روش مادر. مهارت را همیشه می‌توان آموزش داد. به گفته‌ی ویلما تیندل، در مقام والدین، هنگام تصمیم‌‌گیری باید به غرایز خود اعتماد کنید. پرستار باید هم دارای ویژگی‌های مثبت شخصیتی باشد و هم تجربیات لازم را داشته باشد.

به گفته‌ی ویلما تیندل، خوش‌زبانی نیز اهمیت دارد. علاوه بر پاسخگویی به نیازهای فرزندتان تا هجده ماهگی، تلفظ و دستور زبانی که فرزندتان در معرض آن قرار می‌گیرد، برای رشد زبان ضروری است. چه خدمتکار‌تان باشد و چه پرستاری جدید باید آموزش اولیه در رشد خردسال، تنفس مصنوعی و کمک های اولیه را گذرانده باشند. تکمیل این دوره‌ها الزامی است: نیازهای رشدی خردسال و دوره های کمک های اولیه. آنان باید بدانند که چگونه خردسال رشد می‌کند، چه زمانی می‌توان آنان را تحریک کرد و سپس بدانند که چگونه به درستی با هر مورد اضطراری مقابله کنند. به یاد داشته باشید که دوره کمک های اولیه باید هر دو سال گذرانده شود.

موارد لازم را در اختیار پرستار کودک قرار دهید

شاید مراقب بخواهد نیازهای اولیه فرزندتان را به عهده گیرد، مثل تعویض پوشک – و یا امور مربوط به منزل مثل نظافت را اولویت‌بندی کند. شیوه‌ای که مراقب برای پرورش بچه در فرهنگ خود آموخته است، شاید با شما فرق داشته باشد. باید انتظارات خود را بیان کنید و برای تحریک رشد زبانی و یادگیری مهارت های درست برقراری ارتباط با پرستار فرزندتان هماهنگ باشید.

تهیه  اسباب بازی های مناسب سن اهمیت دارد، اما توضیح اینکه قطعه خاصی از یک وسیله یا اسباب بازی برای بچه چه کاری می‌تواند انجام دهد و چگونه باید از آن استفاده کرد، به همان نسبت مهم است. به این ترتیب، نتایج یادگیری را جمع‌بندی می‌کنیم تا پرستار مورد نظر فقط به بازی بچه با وسایل اکتفا نکند. خردسالان در یافتن روش‌های خود برای استفاده از هر وسیله عالی هستند. خانم ویلما توصیه می‌کند که هر هفته فهرستی از فعالیت‌ها را به پرستار بچه‌تان بدهید.

نکته مهم : پرستارهای خوب دستمزد زیادی هم می‌گیرند. هرچه مهارت‌های مراقب بیشتر باشد (دوره های کمک های اولیه، پخت‌وپز)، انتظار حقوق بیشتری می‌رود. توصیه می‌شود برای آنانی که خارج از منزلتان زندگی می‌کنند، مخارج رفت و آمد علاوه بر حقوق پرداخته شود. پول انگیزه خوبی برای پرورش رابطه کاری سالم و زمینه‌ای الهام‌بخش در وفاداری است. با پرستار بچه محترمانه رفتار کنید و به حریم خصوصی، زمان و زندگی آنان احترام بگذارید. البته به یاد داشته باشید که پرستار بچه حق مرخصی دارد، بنابراین هنوز پشتیان مراقبی برای آن دوران نیاز خواهید داشت.

 

2- مهد کودک و یا مراکز مراقبت از نوزاد

اشکال اصلی در گزینه‌ا‌ی مثل مهد کودک‌ این است که اگر بچه مریض باشد و باید در خانه بماند، فردی برای مراقبت از بچه نخواهید داشت. پس باید نقشه پشتیبان داشته باشید، به شکل عضوی از خانواده یا دوستی که اگر نتوانستید از کار غیبت کنید، به شما کمک کند.

به گفته‌ی ویلما تیندل، بهتر است جز خصوصیات مراقبان و تعامل آنان با خردسالان، فضای بازی بیرون از منزل نیز در راس فهرست شما باشد. بازی بیرون از منزل برای رشد جسمی و اجتماعی بچه ضروری است – حتی قرار گرفتن در معرض گرد و خاک نیز فایده دارد. پس از دو و نیم سالگی، رشد جسمانی اهمیت زیادی می‌یابد. بازی جسمی مناسب ضروری است تا آنان را برای کنترل حرکات دُرشت بدنشان و هماهنگی حرکات ریز برای خواندن و نوشتن آماده سازد. محلی را انتخاب کنید که بیرون از چهاردیواری باشد و وسایل بازی و سایبان نیز داشته باشد.

البته اگر این محل از شش بچه یا بیشتر مراقبت می‌کند، باید زیر نظر دولت و به ثبت رسیده باشد (گواهینامه را ببینید). هر مهد کودکی رهنمودها و مقررات خود را دارد. اگر آنان از بچه‌های پیش‌دبستانی مراقبت می‌کنند، مراقبان باید آموزش‌های بیشتری دیده باشند.

بهتر است محلی که انتخاب می‌کنید تلویزیون نداشته باشد. برنامه روزانه را جویا شوید. فعالیت های آموزشی، رشد دهنده و متفاوت را بررسی کنید. وضعیت غذایی را فراموش نکنید – آیا غذایی که می‌دهند، مغذی است؟ زمانی را در مهد کودک بگذرانید و بچه‌ها و مراقبان را بررسی کنید. اگر اجازه ندادند یا ملاقات‌ها را با قرار قبلی مجاز دانستند، به دنبال مکان دیگری باشید. تغییر و تبدیل کم کارکنان و فهرستی از برخی سیاست‌ها مثل انضباط و بیماری‌ها نیز نشان‌‌دهنده کیفیت مطلوب آن مرکز آموزشی است.

به یاد بسپارید که شما مشتری هستید. می‌توانید درباره‌ی آنچه برای فرزندتان می‌خواهید، روراست باشید. گزارش روزانه یا هفتگی از کیفیت فعالیت‌های فرزندتان بخواهید. به آنان جدولی بدهید تا جزئیاتی مثل تغذیه با شیشه یا تعویض های پوشک را علامت بزنند. مواقعی که می‌خواهید  حتماً با شما تماس بگیرند را مشخص کنید: مثل زمانی‌ که فرزندتان تب شدیدی دارد.

نکته مهم : بهترین روش برای انتخاب موسسه‌ای مناسب پرسش از مادران آن ناحیه است – در واقع، تحقیق شما باید در دوران بارداری شروع شود. مهد کودکی را می‌خواهید که به فلسفه‌ی شما برای رشد و پرورش بچه نزدیک‌ترین باشد.

 

3- مادر روزانه

اغلب این حالت ترتیباتی غیررسمی با عضوی از خانواده یا همسایه است. شاید این حالت را برای مراقبت از فرزندتان بپذیرید – احتمالاً وقتی بچه بودید، همین خانم از شما نیز مراقبت کرده است – او هنوز همان مهارت‌ها را دارد و مثل هر مراقب دیگری برای رفع نیازهای بچه شایسته است.

در ابتدا عجیب و غریب است، اما باید تحقیق درباره‌ی مراقب خردسال در داخل یا خارج از منزل انجام شود. آیا بچه دور از هر گونه آسیبی‌ است؟ آیا سگ‌ها و حیوانات خانگی زیر نظرند و جدا از بچه‌ها نگهداری می‌شوند؟ اگر استخر وجود دارد، آیا روی آن توری کشیده شده است یا دور آن نرده دارد؟ مخارج این محل‌ها بر اساس امکانات متفاوت خواهد بود.  

 

مطالعه بیشتر:

1- رفتار با کودکی که به مهد کودک نمی رود

2- مراحل انتخاب مهد کودک خوب و مناسب

3- همه چیز در مورد مراقبت از نوزاد در سه ماه اول پس از زایمان

4- روش های نگهداری و گرم کردن شیر مادر

5- نکات مثبت و منفی استفاده از شیردوش برای شیردهی به نوزاد