The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مصرف پیازچه در بارداری چه ارزش غذایی و خواصی دارد؟

از پیازچه معمولا به عنوان تزئین و افزودن رنگ به بشقاب غذا استفاده می‌کنند و اغلب مواقع نادیده گرفته می‌شود و تحت‌الشعاع ترکیبات دیگر قرار می‌گیرد. باور کنید یا خیر، این سبزی فواید بسیار بسیار بیشتری از افزودن رنگ به غذا دارد.

خواص و ارزش غذایی پیازچه

گرچه ممکن است که نقش پیازچه بر سر سفره ما بیشتر مربوط به زیباسازی و امور مربوط به سفره آرایی باشد، اما جالب است که بدانید این گیاه به نوبه خود منبع بسیار غنی از انواع ویتامین ها و خواص شگفت انگیز است.

1- کالری و پروتئین

پیازچه ها سبزیجاتی کم کالری هستند و هر فنجان از آن تنها ۳۲ کالری دارد. با این‌که می‌توان پیازچه را به تنها نیز خورد، اما معمولا به عنوان بخشی از دستورپخت یک غذا یا به عنوان چیزی که روی غذا می‌ریزند استفاده می‌شود. یک وعده پیازچه مقدار پروتئین کمی به بدن شما می‌رساند، حدود ۱.۸ گرم. این مقدار برابر با ۱ تا ۳.۶ درصد از پروتئین مورد نیاز روزانه شماست.

2- کربوهیدرات ها و فیبر

با خوردن یک وعده پیازچه ۷.۳ گرم کربوهیدارت دریافت می‌کنید. رژیم غذایی شما باید مقدار بسیار بیشتری داشته باشد و ۲۲۵ تا ۳۲۵ گرم در روز به شما کربوهیدرات برساند، اما احتمالا مقدار مصرف شما بیشتر خواهد بود چراکه پیازچه معمولا به عنوان بخشی از دستور غذا استفاده می‌شود. با این حال، کربوهیدرات های موجود در این گیاه ضروری است، چراکه به حفظ انرژی کمک می‌کند. پیازچه‌ها در هر وعده حاوی ۲.۶ گرم فیبر هستند. سعی کنید در رژیم غذایی روزانه خود ۲۲ تا ۳۴ گرم فیبر بگنجانید.

3- فیبر و اسیدهای چرب

پیازچه تنها مقدار بسیار ناچیزی چربی دارد. در هر وعده ۰.۱ گرم چربی به بدن شما می‌رساند. بدن شما برای عملکرد خود به چربی نیاز دارد، اما به مقدار زیادی از آن نیاز ندارید. سعی کنید حداکثر ۲۰ تا ۳۵ درصد از کالری روزانه خود را از چربی دریافت کنید. شما با مصرف پیازچه مقدار کمی از اسیدهای چرب ضروری را دریافت می‌کنید. یک وعده پیازچه ۴ میلی‌گرم اسید چرب امگا۳ و ۷۰ میلی‌گرم اسید چرب امگا۶ به بدن می‌رساند.

4- ویتامین K

پیازچه منبعی عالی از ویتامین K است. یک فنجان پیازچه ۲۵۹ درصد از نیاز توصیه‌شده این ویتامین در روز را تامین می‌کند. ویتامین K موجود در این گیاه نقش مهمی در انعقاد خون ایفاء می‌کند. یک تحقیق که ۲۰۱۱ در نشریه «تغذیه» چاپ شد می‌گوید، ویتامین K می‌تواند برای بیماری التهاب روده نیز مفید باشد. بیماران مبتلا به این عارضه کمبود ویتامین K از خود نشان داده‌اند. برای تایید این موضوع به تحقیقات بیشتری نیاز است.

5- ضد سرطان

مصرف پیازچه می‌تواند خواص ضد سرطان داشته باشد. شواهد منتشر شده در شماره سپتامبر ۲۰۰۴ نشریه پیشگیری از سرطان آسیا پاسیفیک، مصرف سبزیجات خانواده سیرها، نظیر پیازچه را، با کاهش خطر انواع مختلفی از سرطان مرتبط می‌داند. برای تایید مفید بودن پیازچه به عنوان یک ضدسرطان تحقیقات بیشتری لازم است.

 

آیا مصرف پیازچه در بارداری مفید است؟

پیازچه مانند تمام سبزیجات کالری کمی دارد و بدون چربی است اما فیبر زیادی به بدن می‌رساند. این سبزی مفید حاوی اسید فولیک، کلسیم، آهن و ویتامین‌های A، C، K و مقداری B6 است. ویتامین B6 برای عملکرد مناسب آنزیم‌ها در بدن لازم است. ویتامین B6 در تولید انتقال‌دهنده‌های عصبی که به خواب و خلق‌وخو مربوط می‌شوند به بدن کمک می‌کند. ویتامین K بیشترین ویتامینی است که در پیازچه یافت می‌شود و به همراه آلیسین برای انعقاد خون، حفظ سختی و استحکام استخوان‌ها ضروری است. ویتامین A موجود در پیازچه به شکل کاروتنوئیدها وجود دارد که مسئول رنگ سبز این گیاه است. بتا کاروتین، لوتئین و زئاکسانتین همگی کاروتنوئیدهای موجود در پیازچه هستند.

اسید فولیک موجود در پیازچه سبب تکامل صحیح طناب نخاعی جنین می شود. ویتامین B6 موجود در آن تهوع مادر باردار را بهبود می بخشد. آهن حاصل از مصرف پیازچه از بروز کم خونی در بدن مادر جلوگیری می کند و کلسیم موجود در آن تکامل استخوان های جنین را پیش می برد.

کوئرستین مشهورترین آنتی اکسیدان موجود در تمام پیازهاست که خواص ضدالتهابی و ضدحساسیت دارد و همچنین احتمال خطر بیماری قلبی را کاهش می‌دهد و علایم آلرژی را فرو می‌نشاند. پیازچه‌ها منبعی غنی از ویتامین C، منگنز، پتاسیم و مس است و مقدار کمی نیز ویتامین E دارد. این عناصر از سیستم ایمنی پشتیبانی و از بروز بیماری جلوگیری می‌کنند.

پیازجه به غذا عطر و طعم می‌دهد. همه قسمت‌های پیازچه‌ها خوردنی است به جز ریشه‌هایشان. این سبزی حاوی مواد مغذی بسیار متنوعی است، از جمله درشت‌خوراک‌های مفید و ویتامین‌ها. همچین کالری و چربی کمی دارد و می‌تواند فواید دیگری نیز برای سلامت داشته باشد.

با مصرف مقدار مناسبی از این سبزی در بارداری می توانید علاوه بر رساندن منبع مغذی از ویتامین ها به جنین خود، سیستم ایمنی بدنتان را نیز تقویت کنید، بعلاوه منیزم و پتاسیم موجود در آن می تواند از شدت برخی عوارض ناشی از بارداری همچون گرفتگی عضلات و سندرم پای بی قرار بکاهد.

 

مطالعه بیشتر:

1- خوردن پیازچه در بارداری چه فواید و عوارض دارد؟

2-  آیا خوردن قهوه در بارداری مضر است؟

3- آیا خوردن کباب در بارداری مجاز است؟

4- آیا خوردن پیتزا در دوران بارداری مضر است؟

5- آیا خوردن جگر در بارداری بی ضرر است؟