The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا بیزاری از سبزیجات در سه ماهه اول بارداری نرمال است؟

بعضی از مادران باردار در سه ماهه اول بارداری نسبت به غذاهای خاصی منجمله سبزیجات واکنش نامطلوبی دارند.آیا بیزاری از سبزیجات در سه ماهه اول بارداری نرمال است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

بیزاری از سبزیجات در سه ماهه اول بارداری

ویار و تهوع در دوران بارداری مساله شایع و نسبتا پیچیده ای است که هنوز تمامی دلایل و ابعاد آن برای ما آشکار نشده است. برخی مادران آن را عنوان اولین نشانه بارداری در خود می بینند و برخی دیگر هرگز آن را تجربه نمی کنند.

تحقیقات نشان می دهد که هورمون hCG که از جفت ترشح شده و وارد خون مادر می شود، مسبب اصلی انواع بیزاری های غذایی، تهوع و استفراغ های بارداری است. در این دوران پر افت و خیز ممکن است به مواد غذایی بسیار زیادی ویار پیدا کنید، برای مثال سبزیجاتی که تا امروز جزء غذای هر هفته شما بودند، اکنون حتی تحمل قیافه شان هم برایتان دشوار است. نگران نباشید! این دوران به زودی تمام خواهد شد و زمان چندانی طول نخواهد کشید که ذائقه شما به حالت عادی باز می گردد.

بسیاری از مادران باردار در سه ماهه اول بارداری نسبت به غذاهای خاصی منجمله سبزیجات واکنش نامطلوبی دارند. احتمالا این حالت در بین هفته های ۱۳ تا ۱۷ بارداری فروکش خواهد کرد اما امکان طول کشیدن آن تا پایان بارداری نیز وجود دارد و غیر طبیعی نیست. در عین حال، نوشیدن آب سبزیجات خالص یک راه برای دریافت ویتامین ها به شکل خوشایندتر است. ممکن است دوست داشته باشید بیشتر میوه مصرف کنید، زیرا اکثر انواع میوه‌ها حاوی همان ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سبزیجات هستند.

اگرچه منابع غذایی بهترین راه دریافت مواد مغذی و فیبر مورد نیاز شما هستند، اما مصرف مکمل های ویتامین ویژه  بارداری نیز تضمین خوبی است. با پزشکتان در مورد عادات غذایی خود صحبت کنید و بپرسید که چه مکمل ویتامینی برای شما بهتر است.

در مورد چیزهایی که نتوانسته‌اید مصرف کنید نگران نباشید. بهترین کاری که می‌توانید برای فرزندتان انجام دهید این است که تا جایی که می‌توانید غذای سالم بخورید و مکمل ویتامین مناسب مصرف کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- 3 دلیل خوب برای مصرف سبزیجات در دوران بارداری

2- آیا خوردن انواع فلفل دلمه ای برای زنان باردار مضر است؟

3- مصرف سبزیجات در بارداری چه فوایدی دارد؟

4- خوردن تخم مرغ در دوران بارداری و شیردهی چه فواید و مضرات دارد؟

5- خوردن انواع فلفل و غذاهای تند در بارداری مفید است یا مضر؟