The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خوردن ترب سیاه در بارداری چه خواص و فوایدی دارد؟

بارداری دورانی است که یکی از نگرانی های دائمی مادران شامل بایدها و نباید های خوراکی است. همه ی مادران آگاه همواره به دنبال مواد غذایی هستند که علاوه بر مفید بودن برای سلامتی خود و جنینشان، عوارض و مشکلات ناشی از بارداری که با آن درگیر هستند را کاهش دهد. یکی از مواد غذایی که امروزه کمتر مورد توجه قرار می گیرد ترب سیاه است. این ریشه آنچنان برای سلامتی مادر و جنین مفید واقع می شود که ممکن است با دانستن فواید سلامتی آن همین امروز اقدام به تهیه و گنجاندن آن در رژیم غذایی خود کنید.

فواید خوردن ترب سیاه در بارداری

در زیر با چند مورد از فواید ترب سیاه برای بانوان باردار آشنا می شوید:

1- ترب سیاه برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی عمومی

از لحاظ عطر و طعم، ترب سیاه بسیار تند و تیزتر از ترب سفید است. ولی این عطر تند باعث می‌شود ترب سیاه غذایی ایده‌آل برای روزهای سرد زمستانی باشد. گفته می‌شود که غذاهای تند و تیز نظیر ترب سیاه، می‌تواند با تحریک غشای مخاطی و رفع گرفتگی به پیش‌گیری و درمان سرماخوردگی کمک کند. باتوجه به این که می دانید درصورت ابتلا به سرماخوردگی در این دوران حساس مجاز به استفاده از بسیاری داروها نیستید، برای جلوگیری و حتی درمان سرماخوردگی می توانید ترب سیاه را تهیه و میل کنید.

2- سم زدایی از بدن

ویتامین‌ها و مواد معدنی ترب سیاه خون را تصفیه می‌کند و بدن را از مواد سمی و مایعات خطرناک پاک می‌کند. انباشتگی مواد سمی در بدن منجر به تضعیف سیستم ایمنی می‌شود. این موضوع می‌تواند باعث مشکلات سلامتی در بدن شود. افزودن مقداری ترب سیاه به رژیم غذایی بدن شما را پاکسازی می‌کند و در حالت سالم و مناسب نگه می‌دارد.

3- کمک به شادابی پوست

ویتامین C و آنتی‌اکسیدان‌های دیگر موجود در ترب سیاه به بیرون راندن رادیکال‌های آزاد از بدن که موجب آسیب به سلول‌های پوستی می‌شود کمک می‌کند. در این مورد، خوردن این سبزی کمک می‌کند تا از پدید آمدن خطوط عمیق و چروک‌ها و لک‌ها جلوگیری کنید و پوستی سفت و زیبا داشته باشید. یکی از عوارض تغییرات هورمونی در بارداری، بروز مشکلات و لک های پوستی است. با کمک ترب سیاه این عوارض را کاهش دهید.

استفاده از آب ترب سیاه می‌تواند به درمان لک‌های پوستی و جوش‌های سرسیاه، آکنه، لک‌های تیره و بسیار مشکلات دیگر پوستی کمک کند. همچنین با خمیر ترب سیاه می‌توان ماسک صورت درست کرد.

4- تنظیم فشار خون

 ابتلا به فشار خون بالا در دوران بارداری مشکلات بسیار زیادی را برای شما و جنینتان بوجود خواهد آورد. پتاسیم موجود در ترب سیاه آن را به غذایی فوق‌العاده برای مادرانی بدل می‌سازد که فشار خون بالایی دارند. ترب سیاه به تنظیم سیستم و توازن عملکرد بدن کمک می‌کند.

5- یبوست را از بین می‌برد

 تغییرات هورمونی دوران بارداری منجر به  کند شدن حرکات روده ها و بروز یبوست می شود. آب و فیبر موجود در ترب سیاه به تنظیم کار کردن شکم و دور نگه داشتن مشکلات یبوست کمک می‌کند. یاری رساندن به سلامت کلی روده‌ها نیز از جمله خواص ترب سیاه است.

6- درمان سرفه

اگر در دوران بارداری سرفه های ناشی از آلرژی، سرماخوردگی و یا هر عامل دیگری شما را به شدت خسته کرده است، ترب سیاه به عنوان یکی از درمان‌های طبیعی می‌تواند به درمان این مشکل بدون عوارض جانبی کمک کند. برای درمان این مشکل می‌توان آب ترب سیاه را هنگام صبح نوشید.

 

مطالعه بیشتر:

1- مصرف سبزیجات در بارداری چه فوایدی دارد؟

2- 3 دلیل خوب برای مصرف سبزیجات در دوران بارداری

3- آیا خوردن انواع فلفل دلمه ای برای زنان باردار مضر است؟

4- آیا خوردن عسل در دوران بارداری مجاز است؟

5- مصرف ترب سیاه چه خواص و فوایدی دارد؟