The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ایا تنبلی تخمدان باعث چاقی میشود و باعث نازایی میشود؟

سوال مخاطب:

آیا داشتن اضافه وزن با کم کاری تخمدان در ارتباط است و باعث عدم باروری می شود؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

اضافه وزن به تنهایی به تخمدان مربوط نمی شود ولی اگر با اختلال عادت ماهانه هر دو، سه ماه یک بار و پرمویی نسبتا شدید همراه باشد بیمار به پدیده ای به نام بیماری یا سندرم pco مبتلا است که البته باید سونوگرافی و آزمایشات هورمونی نیز آن را تایید کنند چون در این بیماران هورمون مردانه بالا است و باعث چاقی و پرمویی و عدم تخمک گذاری و مشکل ناباروری منتهی می شود که امروزه با دارو قابل کنترل است و هم در نهایت با جراحی قابل حل است در گذشته با جراحی باز یک قاچ از هر تخمدان برداشته می شد (wedge resection )و بیماران اکثرا مشکلشان حل می شد امروزه با لاپاروسکوپی تعدادی از فولیکول ها را می سوزانند و همان نتیجه به دست می آید.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +