The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

انواع استراحت مطلق در بارداری چگونه است و چه زمانی توصیه می شود؟

استراحت مطلق یا به عبارت دیگر “محدودیت حرکت” تقریبا هر ساله در ۳۰ درصد بارداری ها تجویز می شود. این یکی از مواردی است که برای جلوگیری از مشکلات بارداری تجویز می گردد. استراحت توصیه شده از طرف پزشک ممکن است از استراحت ساده در خانه گرفته، تا استراحت کامل تحت نظارت، در بیمارستان و بسته به چگونگی پیشرفت بارداری، متغیر باشد.

انواع استراحت مطلق در بارداری

همه مادران باردار نیاز به استراحت تمام وقت ندارند. پزشکان مختلف، انواع مختلفی از استراحت را مطابق با شرایط و نیازهای شما ارائه می دهند.

1- استراحت برنامه ریزی شده

این معمولا برای مادران در سه ماهه سوم بارداری، مادران مسن تر یا مادرانی که چند قلو دارند توصیه می شود. از شما خواسته می شود که هر روز مدتی استراحت کنید، برای محدود کردن ساعت کاری یا اجتناب از انجام فعالیت هایی مثل راه رفتن، بالا رفتن از پله یا ایستادن برای مدت طولانی.

2- استراحت پاره وقت و متغیر

این یعنی گذراندن قسمتی از روز در رختخواب، دراز کشیدن و استراحت کردن. مقدار استراحت کردن پیشنهاد شده از طرف پزشک ممکن است از چند ساعت تا ساعات متمادی در طول روز متفاوت باشد. رانندگی، کارکردن، انجام وظایف خانه داری، ورزش یا بلند کردن اجسام سنگین برای شما ممنوع است. شما مجاز به کارکردن پشت میز کار در منزل هستید. اما فقط برای یک مدت کوتاه.

3- استراحت مطلق یا سختگیرانه

این دقیقا همان چیزی است که می گوید، شما باید در تمام طول روز در رختخواب بمانید و ممکن است محدودیت هایی برای استفاده از دوش و توالت داشته باشید. اگر چه در بعضی از موارد شما می توانید بنشینید و غذا بخورید، ولی در سایر موارد شما فقط می توانید به صورت تکیه دادن بنشینید.

4- بستری شدن در بیمارستان

این شدیدترین شکل استراحت مطلق شدن است که به شما اجازه نمی دهد در تمام طول روز از تخت پایین بیایید. شما باید برای اجابت مزاج از لگن مخصوص استفاده کنید. در حالت ایده آل سرشما پائین تر از بدنتان قرار می گیرد تا فشار به ناحیه گردن رحم تسکین یابد. ممکن است نیاز شما به استراحت برنامه ریزی شده و متغیر فقط چند هفته و تا زمانی که عوارض ناشی از بارداری مانند احتباس آب، فشار خون بالا و غیره کاهش یابد، ادامه داشته باشد. اما معمولا برای پیشگیری از زایمان زودرس استراحت در رختخواب و بیمارستان توصیه می شود.

 

استراحت مطلق در بارداری چه زمانی توصیه می شود؟

موارد بسیاری در بارداری می تواند منجر به استرحت در رختخواب شود. در صورت لزوم پزشک استراحت در رختخواب را برایتان تجویز می کند و در مورد اقداماتی که باید انجام دهید نیز با شما صحبت خواهد کرد.

١- خطر جدا شدن جفت

این زمانی است که جفت پائین تر از موفقیت واقعی خود قرار گرفته و گردن رحم را مسدود کرده است. استراحت مطلق در چنین موردی از هر گونه فشار روی جفت و دهانه رحم جلوگیری می کند. 

٢- پره اکلامپسی

این حالت معمولا پس از هفته بیستم بارداری به علت افزایش فشار خون، پروتئین در ادرار و اِدِم (ورم) ایجاد می شود. موارد شدید آن می تواند شما و جنین را در معرض خطر قرار دهد و ممکن است برای نظارت مستمر، استراحت مطلق در بیمارستان تجویز شود.

٣- نارسایی گردن رحم

آسیب های قبلی گردن رحم، زخم های گردن رحم یا بریدگی ها و زخم های مادرزادی در رحم ممکن است باعث باز شدن دهانه رحم و دفع جنین شود. در چنین شرایطی استراحت در رختخواب به شدت توصیه می شود تا از فشار بر روی دهانه رحم جلوگیری شود.

٤- خونریزی بارداری

گاهی ممکن است خونریزی خفیف یا لکه بینی در بارداری بر اثر شرایطی نظیر جدا شدن جفت، شکاف دهانه رحم یا پارگی رحم رخ دهد. پزشک شما ممکن است استراحت در رختخواب را برای شما توصیه کند تا زمانی که لکه بینی متوقف شود. گاهی اوقات خونریزی یا لکه بینی ممکن است منجر به استراحت مطلق در کل دوران بارداری شود.

٥- سبک زندگی پر تحرک 

اگر شما دارای یک زندگی پر جنب و جوش هستید و به وضعیت سلامتی و تغذیه خود توجهی نمی کنید، به شما پیشنهاد می شود استراحت مطلق داشته باشید. رعایت یک رژیم غذایی متعادل و حفظ آرامش، باعث رشد جنین سالم و به حداقل رساندن نیاز شما به استراحت در رختخواب خواهد شد.

٦- کمبود مایع آمنیوتیک

در این وضعیت، مایع آمنیوتیک کم است، که برای شما و جنین خطرناک است. بنابراین استراحت در رختخواب یا بستری شدن در بیمارستان برای نظارت مداوم، برای مادر و جنین ضروری است.

٧- بارداری چند قلویی

اگر چه استراحت در رختخواب معمولا برای بارداری دوقلویی توصیه نمی شود، اما در مورد بارداری های چند قلویی مثل سه قلو یا چهار قلو، زمانی که شما مستعد عوارض باشید، استراحت مطلق ضروری است.

٨- زایمان زودرس

مادران باردار که دارای علائم زایمان زودرس هستند یا قبل از هفته 37  انقباضات آنها آغاز شده باشد نیاز به استراحت در رختخواب دارند. این باعث به تاخیر افتادن زایمان تا اتمام دوره بارداری می شود.

حتی اگر هیچکدام از عوارض فوق را نداشته باشید، اگر پزشک شما تشخیص دهد که استراحت کامل برای شما مفید است، آن را به شما پیشنهاد می کند. 

 

مطالعه بیشتر:

1- پیامدها و معایب استراحت مطلق در دوران بارداری

2- استراحت مطلق بارداری در چه شرایطی ضروری است؟

3- استراحت مطلق در بارداری

4- درمان پایین بودن جفت چیست؟ آمپول پروژسترون یا استراحت مطلق؟