The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علائم حاملگی بعد از انتقال جنین در روش IVF

ناباروری در بانوان بسیار ناراحت کننده است زیرا علاقه به فرزند در اکثر بانوان امری اجتناب ناپذیر است. اما با استفاده ازلقاح مصنوعی و IVF می توانند طعم بارداری تجربه کنند. از سوی دیگر، IVF  به راحتی که به نظر می رسد نیست ومعجزه ای در کار نیست نباید عجله کرد تا به هدف برسید. در این متن که از ابتدای کار تا برسی علائم حاملگی بعد از انتقال جنین در IVF با ما همراه شوید.

 

بدون شک روزهای بعد از انتقال جنین با دلهره های فراوانی همراه خواهد بود. والدینی که با امیدهای فراوان و بعد از گذراندن مراحل درمان ناباروری اکنون به مرحله انتقال جنین رسیده اند، بدون شک می خواهند بدانند که اولین علائم بارداری بعد از انتقال جنین چیست؟ با اطلاع از اولین نشانه های بارداری بعد از انتقال جنین مادر می تواند بداند که آیا روند درمان ناباروری در او موفقیت امیز بوده است با نه؟

برای اطلاع از علائم بارداری بعد از انتقال جنین فریز شده ابتدا باید توضیحاتی را درمورد IVF و روند اهدای جنین برای شما ارائه کنیم.

 

زمان مناسب انجام تست بارداری IVF چه وقتی است؟

برای انجام این کار، تقریبا 35 ساعت قبل از بازیابی تخمک، هورمون HCG با  تزریق به بیمار منتقل می شود. این هورمون توسط جفت ایجاد می‌شود که تخمک بارور شده را پس از لانه گزینی در رحم تغذیه می‌کند. این هورمون که با نام اچ ‌سی ‌جی (HCG ) معروف است در 24 ساعت بعد، سطح  HCG آزمایش میشود زیرا باید مقدار آن برای بالغ شدن جنین تأیید شود. در روش IVF ، مادر برای مدتی بین نه تا پانزده روز، دو تا سه مرتبه در روز تزریقاتی را دریافت می ‌کند که تخمک‌ های بالغ و زیست ‌پذیری را تولید کند. پزشکان تخمک ‌ها را خارج و آنها را در آزمایشگاه بارور می ‌سازند و دوباره آنها را در رحم جایگزین می ‌کنند و معمولا در طی 6 تا 10 روز بعد از برداشت تخمک  هورمون  HCG تولید نمی شود. این هورمون به مدت  5 الی 14 روز در بدن بیمار باقی می ماند و از طریق آزمایش حساسیتی بارداری در 10 یا 11 روز پس از افزایش هورمون لوتئینیزه Luteinizing hormone ، می توان HCG مثبت را مورد آزمایش قرار داد. افزایش LH در چرخه IVF رخ نمی دهد، اما هنگامی که با تزریق HCG شبیه سازی می شود، به دلیل همپوشانی با روزهایی که تزریق HCG انجام شده در نتایج دیده می شود که نادرست است.

برای دستیابی به نتایج مثبت واقعی، بهتر است 14 روز دیگر بعد از تزریق HCG برای پاک شدن آن از سیستم صبر کنید. هنگامی که HPT منفی است و HCG پاک شده است، نتیجه مثبت در چند روز بعد نتیجه مثبت واقعی است زیرا شما در نهایت یک منبع جدید از HCG که در دوران بارداری تولید می شود، دارید.

 

بهترین تست بارداری بعد از IVF کدام نوع تست است؟

1- انجام آزمایش طبیعی بارداری IVF که نتایج 100٪ قابل قبولی ندارد.

2- آزمون حاملگی IVF یا آزمون بارداری بتا در درمانگاه باروری، که خون خانم را آزمایش کرده و از نتیجه مثبت آن مطمئن می شود. در حالی که آزمون حاملگی بتا، که برای بارداری به روش IVF توصیه می شود، جریان خون شما را بررسی می کند. اگر خون حاوی مقادیر طبیعی HCG باشد نتایج تست واقعی خواهد بود. 

اما نکته قابل توجه این است که آزمون حاملگی طبیعی خانگی مثل بیبی چک برای خانمهایی که داروهای باروری استفاده می کنند دقیق نیست زیرا این تست ها فقط به هورمون اچ سی جی تزریق شده واکنش نشان می دهد. این آزمایش HCG را در ادرار بررسی می کند.

 

پس از انجام تست بارداری IVF چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که گفته شد تست بارداری خانگی 100٪ دقیق نیست با پزشک ملاقات کنید نظرات او را در نظر بگیرید زیرا پزشکان یک آزمایش خون و یک سونوگرافی برای خانم انجام می دهند و نتایج می تواند بارداری را دقیق مشخص کند.هنگامی که از لقاح مصنوعیIVF استفاده می کنید و آزمایش خون و سونوگرافی انجام داده اید منتظر جواب پزشک باشید. دانستن علائم حاملگی بعد از انتقال جنین در هفته های اول در عین سرگرم کننده بودن می تواند تا حد زیادی از استرس تازه مادران بکاهد.

 

آزمایش خون برای بارداری 

هورمون HCG، اساس آزمایش‌های  ادرار و خون است و در اوایل بارداری بهترین روش برای تائید بارداری است. پس ازمثبت شدن نتیجه اولین آزمایش بتا هیجان زده نشوید. سطح هورمون درخون مورد بررسی قرار میگیرد. آزمایشهای متعدد IVF حاملگی همچنان ادامه خواهد داشت و 2 تا 3 روز بعد تکرار خواهد شد. در این زمان، هدف این است که خانم بتواند HCG بیشتری را نسبت به قبل داشته باشد زیرا HCG بیشتر به معنی ادامه روند حاملگی است. اگر تمام 3 آزمایش بتا بعدی حاملگی سالم را نشان داد، سونوگرافی 6 تا 8 هفته بعد انجام خواهد شد و ممکن است در طول 8 هفته آینده داروهای لازم را برای حمایت از حاملگی در آینده ادامه دهید.

حال اگر آزمون بتا منفی شود، اولین تلاش بی نتیجه بوده است و می تواند ناامید کننده باشد. اما اگر انگیزه ای برای ادامه دادن داشته باشید و دوباره امتحان کنید، و شاید باردیگر موفقیت آمیز باشد. اگر برای دومین بار تلاش می کنید باید مدتی قرص مصرف نکنید و با پزشک د رمورد علل نتایج منفی صحبت کند. بعضی چرخه IVF جدید را با سیکل ماهانه بعدی خود شروع می کنند و یک بار دیگر این چرخه را از ابتدا را انجام می دهند. بیماران تحت IVF باید در نظر داشته باشند که همه موفق نمی شوند، اما همه نیز شکست نمی خورند.

 

چند توصیه مثبت روحی برای نتایج تست بارداری IVF

 • خیالتان راحت باشد نطفه به دیواره های رحم چسبیده است و هیچ کاری منجر به خروج آن نمی شود.
 • در طول دوره انتظار، از مصرف پروژسترون، کریون، و غیره جلوگیری کنید، زیرا ممکن است علائم بارداری را به دنبال داشته باشد.
 • بهتر است در زمان انتظار با دوستانتان صحبت کنید. بهتر است دوستی انتخاب کنید که شما را دوست داشته باشد و حمایت و سرگرم کند.
 • بهتر است آزمایشات و تست ها را همراه با همسرتان انجام دهید. در خصوص نتایج مثبت و منفی با او صحبت کنید.
 • در صورتی که سؤال های مهم دارید با پزشک خود تماس بگیرید. با پزشک تماس بگیرید. آنها مطمئنا خوشحال خواهند شد که به سوالات شما پاسخ دهند، زیرا آنها می خواهند به روش های ممکن به شما کمک کنند.
 • مثبت باشید و سعی کنید خوش بین بمانید زیرا استرس ها تغییری در نتیجه ایجاد نمی کند.

 

علائم حاملگی بعد از انتقال جنین در IVF

یکی از اولین علایم بارداری بعد از انتقال جنین در یک خانم بعد از عمل انتقال، پریود نشدن می باشد اما در بسیار از خانم ها قبل از اینکه به پریودی بعدی برسند علایم دیگری ظاهر می شود که می تواند نشانه خوبی برای بارداری باشد . علائم حاملگی بعد از انتقال جنین: 

 1. بعد از اینکه لقاح در خارج از رحم انجام شد نطفه ی ایجاد شده را در رحم جاگذاری می کنند و با گذشت چند روز اولین علائم حاملگی بعد از انتقال جنین ظاهر می شود .مانند احساس گرفتگی عضلات  و... معمولا لکه بینی دیده می شود گاهی این لکه بینی با قاعدگی اشتباه گرفته می شود.لکه بینی بعد از یک یا دو هفته بعد از کاشت اتفاق می افتد. 
 2. در برخی خانم ها بدلیل تغییرات هورمونی، سینه ها دچار تغییراتی می شود .سینه ها ورم کرده و کمی دردناک می گردند. 
 3. یکی ازنشانه های حاملگی بعد از انتقال جنین این است که امکان دارد احساس خستگی مداوم و خواب آلودگی در شما ایجاد شود زیرا در بارداری سطح پروژسترون افزایش می یابد  و باعث ایجاد حس خواب آلودگی و خستگی شود. 
 4. یکی دیگر از علائم حاملگی بعد از انتقال جنین حالت تهوع و بی اشتهایی می باشد زیرا میزان استروژن در ابتدای بارداری افزایش می یابد. 
 5. ممکن است دچار کاهش قند خون شده و افت شدیدی رخ دهد از دیگر علائم حاملگی بعد از انتقال جنین این است که شاید شما دچار افت فشارخون شوید که باعث خستگی و سردرد ودر بعضی موارد دچار سرگیجه شوید. 
 6. میزان ادارا در بارداری بسیار بیشتر از قبل می شود و دچار تکرر ادرار می شوید تغییراتی که نام برده شد یک هفته بعد از بارداری خود را به وضوح نشان می دهند. اما باز هم بروز علایم در افراد متفاوت می باشد یعنی اگر هیچ یک از علائم حاملگی بعد از انتقال جنین را درخود مشاهده نکردید، به این معنی نیست که انتقال جنین در شما موفقیت امیز نبوده است.

 

مطالعه بیشتر:

1- تفاوت بارداری با روش IVM با روش IVF

2- عوارض بعد از ای وی اف (IVF) برای مادر و نوزاد

3- مهم ترین نشانه ها و علائم سه هفته اول بارداری

 

منبع: نی نی +