The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چه چیزی باعث بارداری سریع میشود؟

سریع باردار شدن یکی از آرزوهای افرادی هست که قصد دارند هرچه زود تر مادر شده خانواده خود را گسترش دهند. اما در این میان سوالی مطرح می شود، چه چیزی باعث بارداری سریع میشود؟ خوردن چه چیزهایی باعث بارداری سریع میشود؟ آیا راهی وجود دارد که با کمک آن بتوان هر چه سریع تر به نتیجه مطلوب رسید؟ 

چه چیزهایی باعث بارداری سریع میشود؟

اگر قصد دارید که مادر شوید، اگر ماه هاست که بعد از تلاش برای باردار شدن هر ماه خون ریزی قاعدگی خود را مشاهده کرده و ناامید شده اید، احتمالا یکی از مهمترین سوالات ذهنتان این است که چه چیزی باعث بارداری سریع میشود؟ علاوه بر تمامی این موارد، با توجه به بالارفتن سن ازدواج در جامعه ما، بانوان درجهت از دست ندادن فرصت طلایی خود برای مادر شدن، درمدت کوتاهی بعد از ازدواج می خواهند بدانند که چه چیزی باعث بارداری سریع میشود؟ 

برای اطلاع از پاسخ این پرسش که چه چیزی باعث حاملگی سریع میشود تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

زود باردار شدن منوط به رعایت مجموعه ای از موارد است. برخی از این موارد مربوط به سلامت مادر و سبک زندگی او بوده درحالی که برخی دیگر مربوط به نحوه برقراری رابطه جنسی است.

احتمالا می دانید سبک زندگی هرفرد در سطح سلامت او تاثیر بسزایی دارد و نیز سلامتی مادر بدون شک بر قدرت باروری او موثر خواهد بود. بنابراین برای سریع باردار شدن ممکن است لازم باشد که سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تا حتی اصلاح کنید.

وقتی که تصمیم دارید یک حیات دیگر را در وجود خود پرورش دهید، اولین مسأله، پاکسازی بدن از مواد مضر از طریق اصلاح عادات غذایی نادرست است.

برای مثال یک باغبان قبل از آنکه دانه هرگونه محصولی را درون زمینِ خود بکارد، ابتدا زمین را شخم زده، کود و سایر موارد تقویتیِ مورد نیاز را انجام می دهد و در کل خاک را برای پذیرش آن دانه با ارزش آماده می کند. آمادگی برای باردار شدن نیز همین گونه است، در ابتدا باید از طریق مصرف مواد غذایی سالم، تا حد امکان ارگانیک، فاقد هورمون ها و مواد مضر، بدن خود را برای پرورش جنین آماده کرده و در تمام طول بارداری و حتی شیردهی از این رژیم غذایی سالم پیروی کنید.

1- خود را در معرض سموم قرار ندهید

بر اساس مطالعات انجام شده بر روی خون بند ناف، تحقیقات نشان داد در یک آزمایش 287 ماده شمیایی مضر در خون بند نافِ جنین ها مشاهده شد که از این میان 180 مورد از آنها سرطان زا بوده و 208 مورد سبب اختلال در تکامل جنین می شوند!!!

به این ترتیب آشکار است که باید مواد شمیایی مضر موجود در محیط خانه، کار و یا هر محل دیگری که در آنجا رفت و آمد دارید را شناخته و تا حد امکان از آنها دوری کنید. بعلاوه بر اساس مطالعات این مواد بر قدرت باروری تاثیر گذاشته و یکی از علل اصلی شیوع ناباروری در دنیای امروز است.

2- غذاهایی با طبع گرم بخورید

حتماً می دانید که خوردن غذا هایی با طبع گرم و پرهیز از مصرف غذاهایی که طبع سرد دارند همیشه علاوه بر طب سنتی مورد تایید مطالعات پزشکیِ مدرن نیز بوده است. این نوع از رژیم غذایی علاوه بر افزایش توان باروری، سطح سلامت جسمی و روحی فرد را نیز افزایش می دهد.

3- بدن خود را تقویت کرده و تعادل هورمون ها را تنظیم کنید

یک آزمایش خونِ کامل بدهید، سطح تمامی هورمون ها، ویتامین ها و مواد معدنی را چک کنید. درصورت وجود هرگونه عدم تعادل هورمونی، کمبود ها و حتی فقر ویتامین ها و مواد معدنی، پیش از باردار شدن با مصرف داروها و مکمل های مربوطه، تحت نظر پزشک مشکلات را برطرف کرده و کمبود ها را جبران کنید تا بتوانید با یک جسمِ سالم و متعادل و هرچه سریع تر وارد این دوره ی لذت بخش شوید.

4- از گلوتن دوری کنید

امروزه مطالعات بسیاری انجام شده است که منشا بسیاری از ناباروری هایِ با علت نامعلوم را مصرف بیش از حد گلوتن می دانند. به این ترتیب بهتر است مواد غذایی سرشار از گلوتن مانند سوسیس، کالباس، کمپوت ها، سس مایونز و ... را شناخته و تا حد امکان از مصرف آنها پرهیز کنید.

5- تمرینات یوگا را شروع کنید

یوگا ورزشی است که علاوه بر آماده سازی جسم انسان، استرس های روزمره را نیز دور کرده و آرامش روحی را افزایش می دهد. بنابراین برای انجام روزانه تمرینات یوگا حتی در منزل و برای مدت 15 دقیقه، یک زمان مناسب را در نظر بگیرید.

6- استرس و ناراحتی را کنار بگذارید

استرس و ناراحتی با افزایش سطح هورمون کورتیزول می تواند سبب اختلال در تخمک گذاری، برهم خوردن تعادل هورمونی، کاهش سطح انرژی، اختلال در جریان خون و ... درنتیجه دیر باردار شدن شوند. واضح است که امروزه داشتن یک زندگی بدون استرس ابداً ممکن نیست، بنابراین بهترین راهکار یادگیری روش های مدیریت استرس و کنترل خویشتن است. با یادگیری این روش ها و به کار بستن آنها در زندگی روزمره، در کنار دوری از موقعیت های استرس زا می توانید تا حد امکان اثرات نامناسب هورمون کورتیزول بر بدن را کاهش دهید. برخی از راهکارهای کمک کننده در این زمینه شامل موارد زیر می باشد:

  • تمرینات یوگا
  • مدیتیشن
  • تکنیک های تنفسی
  • ماساژ
  • خواب و استراحت کافی
  • ورزش کردن
  • طب سوزنی

7- غذاها و ویتامین هایی که قدرت باروری را افزایش می دهند در برنامه روزانه خود بگنجانید

برخی مواد غذایی مانند تخم مرغ، مارچوبه، ماهی قزل آلا، بزگ تازه سبزیجات و ... سبب افزایش توان باروری می شوند، این گونه مواد غذایی را فراموش نکنید.

8- سیکل قاعدگی خود را بدانید

اگر می خواهید بدانید که چه چیزی باعث بارداری سریع میشود، ابتدا باید بدانید که چرخه قاعدگی شما چگونه است و زمان تخمک گذاریتان کدام روز خواهد بود. از انجا که برای باردار شدنِ سریع، بهتر است در زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، با کمک یک فرد متخصص و ابزار هایی مانند سونوگرافی و ... تعداد روزهای سیکل قاعدگی و ...   زمان تخمک گذاری خود را پیدا کنید. این تاریخ مهم در اغلب بانوان 14 روز پس از اولین روز آخرین قاعدگی است.

9- نزدیکی به موقع و درستی داشته باشید

در پاسخ به پرسش چه چیزی باعث بارداری سریع میشود، یکی از مهم ترین نکات نحوه و زمان برقراری رابطه جنسی است. برای افزایش احتمال باردار شدن با کسب آگاهی درمورد زمان ها و پوزیشن های مناسب نزدیکی به قصد باردار شدن، شانس باروری خود را افزایش دهید.

اکنون که شما به طور کامل می دانید که چه چیزی باعث بارداری سریع میشود، می توانید با رعایت نکات مربوطه هرچه سریع تر طعم شیرین مادر شدن را بچشید.

 

مطالعه بیشتر:

1- افزایش احتمال بارداری و باردار شدن سریع با روش های کاربردی

2- علت بروز نشانه ها و علائم سریع بارداری چیست؟

3- بهترین زمان حاملگی در زنان چه زمانی است؟

 

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید