The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بهترین زمان حاملگی در زنان چه زمانی است؟

زمان حاملگی در زنان چه موقعیست؟ بهترین زمان حاملگی زنان و مردان چه زمانیست؟ پاسخ به پرسش زمان حاملگی زن نیاز به دانستن نکاتی دارد مانند داشتن شناخت نسبی به زمان بارداری در سیکل قاعدگی زنان و شناخت اندام های جنسی زنان و مردان است. با توجه به اهمیت زمان تخمک گذاری برای حاملگی و باروری در بانوان، در این مقاله سعی بر ارائه توضیحاتی درمورد سیکل قاعدگی، زمان تخمک گذاری زنان و چگونگی بارور شدن و بهترین زمان حاملگی در زنان کرده ایم.

نگاهی به چرخه تخمک گذاری 

برای شناسایی مناسب ترین زمان حاملگی در زنان بهتر است اول با چرخه تخمک‌ گذاری بیشتر آشنا شوید. از بدو تولد نوزاد دختر ، تخمدان‌های او حاوی تعداد زیادی تخمک نابالغ خواهد بود. بعد از بلوغ او به طور فیزیولوژیک در هر ماه فقط یکی از تخمکهای او بالغ شده و باقی تخمک ها در تخمدان نابالغ میمانند وتخمک بالغ شده آزاد می شود. تخمک آزاد شده به سمت لوله های فالوپ (لوله های رحمی) حرکت می کند و تنها ۱۲ تا ۲۴ ساعت زنده میماند. حال اگر تخمک  در زمان زنده ماندن توسط اسپرمی بارور نشود، بوسیله پوشش داخلی رحم، جذب شده و یا دفع خواهد شد. این تحریک تخمدان ها برای تخمک گذاری را مغز مدیریت میکند به این گونه که هر ماه هورمون های غده هیپوفیز، تخمدان ها را تحریک کرده تا فرایند تخمک گذاری اتفاق افتد. زمانی که هنوز یائسگی اتفاق نیفتاده در هر سیکل پریودی یک تخمک به رشد کامل رسیده و بالغ میشود و از تخمدان خارج شده و به سمت لوله فالوپ حرکت کرده و از آنجا به سمت داخل رحم حرکت می کند .این چرخه دست خوش  عواملی مانند استرس و اضطراب، بیماری یا به هم خوردن سیکل معمول زندگی، تغییر میکند.

 

نکات مهم : بهترین زمان برای حاملگی در زنان

بهترین زمان حاملگی در زنان، نزدیکترین زمان تخمک گذاری خانم می باشد و بهتر است که در این دوران رابطه جنسی و مقاربت زود به زود و یک روز درمیان صورت بگیرد.توجه کنید که برای بارداری رسیدن به مرحله ارگاسم (اوج لذت جنسی) در مردان ضروریست بدلیل اسپرم موجود در مایع منی و در بانوان رسیدن به اوج لذت ضروری نمی باشد. توجه داشته باشید که در حین نزدیکی از روان کننده ها (حتی محلول در آب) و یا بزاق دهان استفاده نکنید. زیرا که موجب از بین رفتن اسپرم ها می شوند.

 

چگونگی بارداری و بارور شدن تخمک به وسیله اسپرم

زمان زنده ماندن اسپرم ها به مدت حداکثر 6 روز در دستگاه تناسلی زن است و همچنین تخمک 12 و حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد از فرایند تخمک گذاری زنده می ماند، پس با یک بررسی ساده متوجه میشویم بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی که منجر به لقاح شود ۲ روز قبل از تخمک گذاری میباشد 

زمان تخمک گذاری معمولا ۱4 روز پیش از آغاز قاعدگی بعدی است.

حال برای لقاح تخمک بالغ آزاد شده به سمت لوله رحم حرکت می‌کند تا توسط یک اسپرم بارور شود. مسیر حرکتی اسپرم در دستگاه تناسلی زن رو به لوله های فالوپ و بالاست. این فاصله زمانی که اسپرم به تخمک می‌رسد یکسان نیست. گاهی اسپرم‌ ممکن است در عرض کمتر از چند ساعت به محل برسند و گاهی شاید چند روز در حرکت باشد و به محل برسد. از میلیون‌ها اسپرم تنها تعدادی می‌توانند به محل تخمک نزدیک شوند و از تنها یک اسپرم توانایی بارور کردن تخمک را دارد. اسپرم سعی به نفوذ به داخل تخمک را دارد و بعد از این کار سطح تخمک تغییر کرده و مانع از ورود اسپرم‌ دیگر می‌شود. نفوذ این اسپرم به تخمک حدود 24 ساعت زمان میبرد که همان عمل لقاح است با بارور شدن تخمک، مرحله تقسیم سریع سلولی آغاز شده و از لوله های رحم به سمت خود رحم حرکت میکند که حدود ۴ روز زمان میبرد و بعد از رسیدن به رحم به بافت پوششی داخل رحم نفوذ می کنند که به این کار لانه گزینی میگویند و به تقسیم شدن خود ادامه می دهند. حال اگر به رحم نرسد چه؟ در این حالت حاملگی خارج از رحم رخ داده است که میتواند بسیار خطرناک باشد. 

 

چگونگی تشخیص بارداری و زمان حاملگی زن

بعد از عمل لانه گزینی، سلولهای سازنده جفت جنین، شروع به ترشح هورمون HCG می کنند. که با گرفتن نمونه خون مادر و انداره گیری میزان این هورمون بعد از یک هفته، بارداری یا عدم بارداری مادر مشخص می شود. اگر شما تمایلی به انجام آزمایش خون برای تست بارداری خود ندارید، می توانید از آزمایش ادرار  هم استفاده کنید.توجه داشته باشید که انجام تست خون برای تشخیص بارداری، سریع تر و دقیق تر از آزمایش ادرار است .آزمایش ادرار حدود دو هفته (۱۰ الی۱۴ روز) بعد از لقاح قابلیت تشخیص بارداری شما را دارد.

 

نگاه پایانی به زمان حاملگی در زنان

در هر دوره تخمک گذاری فقط ۲ تا ۳ روز و حداکثر ۵ روز قبل از تخمک گذاری و نیز همان روز تخمک گذاری احتمال باروری زیاد وجود دارد. این یک فرصت طلایی است و نباید آن را از دست ندهید. مدت زمان حاملگی زنان را هم خودتان میدانید.

زمانی ناباروری در افراد رخ میدهد که پس از یکسال نزدیکی و بدون استفاده از روش های پیشگیرنده از باردارشدن، حاملگی پیش نیاید. این آمار در کشور خودمان حدود یک پنجم از زوجین را درگیر کرده است و جالب است بدانید که بعضی از این ناباروری ها در زوجین به دلیل ندانستن همین بهترین زمان حاملگی در زنان و همچنین سیکل پریودی خانم و چرخه و زمان تخمک گذاری است. باردار شدن مستلزم صبر و حوصله است زیرا در هر سیکل تخمک گذاری تنها ۳۰% شانس باردار شدن و درستی لقاح وجود دارد.

 

مطالب بیشتر: 

1- مراحل لقاح و بارداری

2- تشخیص بارداری یا حاملگی خارج از رحم

3- علائم اولیه بارداری در روزهای اول حاملگی چیست؟

 

منبع: نی نی +

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید