The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی و داروهای گیاهی برای درمان آن

قاعدگی بخشی از سیکل های ماهانه بانوان است که طی آن درونی ترین لایه رحم یعنی اندومتر ریزش کرده و از طریق واژن خارج می شود. این دوره به طور متوسط 3 تا 8 روز طول می کشد. اما در برخی از بانوان به دلایل متعدد ممکن است که خونریزی قاعدگی بیش از 8 روز طول بکشد. در این متن قصد داریم درمورد علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی، علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی بعد از زایمان و همچنین داروی گیاهی برای قطع قاعدگی توضیحاتی را برای شما شرح دهیم.

علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی چیست؟

سیکل های ماهانه توسط مجموعه ای از کنش ها و واکنش های هورمونی تنظیم می شود. اختلال در عملکرد هر یک غدد تولید کننده این هورمون ها می تواند منجر به بی نظمی دوره های ماهانه گردند. یکی از انواع اختلالات سیکل های ماهانه طولانی شدن دوره خونریزی است. علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی در اثر طولانی شدن آن یعنی شرایطی که خونریزی شما بیش از 8 روز طول بکشد، به عوامل بسیاری زیادی مربوط می شود که در این متن مهمترین آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

1- خونریزی های مربوط به اختلال در عملکرد رحم، (dysfunctional Uterine Bleeding (DUB

اختلال در تعادلات هورمونی می تواند عملکرد لایه اندومتر رحم را تحت تاثیر قرار دهد که تقریبا مهمترین علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی محسوب می گردد. ترشح مجدد هورمون استروژن توسط تخمدان ها سبب می شود که ریزش لایه اندومتر به پایان رسیده، عروق و غدد آن مجددا شروع به رشد و تکثیر کنند. اگر به هر دلیل این تعادل هورمونی به هم خورده و عملکرد رحم را تحت تاثیر قرار دهد، ممکن است قاعدگی حتی تا چندین ماه ادامه یابد که در این صورت قطع کردن پریود نیاز به اقدامات درمانی توسط پزشک خواهد داشت. 

درصورتی که علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی شما DUB باشد، پزشک با مجموعه ای از هورمون هایی همانند استروژن و پروژسترون در قالب قرص شما را تحت درمان قرار خواهد داد.

2- قرص های ضد بارداری

مکانیسم اثر قرص های ضد بارداری وارد کردن مقدار قابل توجهی هورمون به بدن شماست. درنتیجه تخمک گذاری متوقف شده اما سیکل های پریودی همچنان ادامه دارد. مصرف خودسرانه انواع قرص ها، رعایت نکردن دستورالعمل آنها و ... می تواند از طریق برهم زدن تعادل هورمونی سبب قطع نشدن خون ریزی های قاعدگی شما شوند. 

3- فیبروم

یک علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی ابتلا به فیبروم است. فیبروم ها توده هایی هستند که در رحم رشد کرده و انواع متعددی دارند. این توده ها ممکن است مدت ها بدون علامت باقی بمانند و ناگهان با خون ریزی های شدید و طولانی که گاها با درد نیز همراه می شوند خود را نشان دهند.

درمان این عارضه بسته به تعداد فیبروم، اندازه آنها، سن فرد، شرایطی از قبیل تمایل به بچه دار شدن و یا برعکس و ...، از انواع درمان های دارویی، جراحی همانند کورتاژ، هیسترکتومی و ... متفاوت خواهد بود.

4- هیپرپلازی اندومتر

هیپرپلازی و یا ضخیم شدن اندومتر نیز از دیگر علل مربوط به خونریزی های طولانی تر از 8 روز است. گام اول درمان برای این عارضه انجام کورتاژ تشخیصی برای مشخص شدن علت آن است. سپس با توجه به علت ضخیم شدن اندومتر، اقدامات درمانی انجام می شود.

از دیگر علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اختلالات خونریزی دهنده همانند بیماری فون ویلبراند
  • مشکلات مربوط به غده تیروئید
  • سرطان
  • کیست های تخمدان 
  • و ...

 

علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی بعد از زایمان

علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی بعد از سقط و یا زایمان باقی ماندن بخشی از محصولات حاملگی در درون رحم است. درحقیقت باقی ماندن حتی بخش بسیار کوچکی از جفت و پرده ها مانع از جمع شدن رحم و قطع خونریزی خواهند شد. بنابراین اگر بعد از سقط و یا زایمانتان، خونریزی بسیار شدید و غیر معمول دارید و یا این خونریزی بیش از 40 روز طول طول کشیده است، حتما با متخصص زنان مشوت کنید.

 

داروهای گیاهی برای قطع خونریزی قاعدگی

یکی از روش های درمانی برای قطع خونریزی قاعدگی استفاده از داروهای گیاهی است. از آنجا که تاکنون مطالعات علمی قابل توجهی پیرامون این موضوع انجام نشده و بیشتر در طب سنتی به بیماران تجویز می شود، توصیه می کنیم قبل از مصرف هریک حتما با پزشک متخصص دراین باره مشورت کنید.

1- برگ خشک تمشک

برای بند آمدن خون ریزی قاعدگی که بیش از حد طول کشیده 30 گرم برگ خشک تمشک را با 500 میلی لیتر آب به مدت 10 دقیقه دم کرده و هر روز یک استکان از آن میل کنید.

2- رب انار یا رب به

استفاده از هردو آنها به همره غذا سبب کاهش و بند آمدن خونریزی قاعدگی خواهد شد.

در پایان توصیه می کنیم که برای متوجه شدن علت قطع نشدن خونریزی قاعدگی حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده و تمامی داروهای شمیایی و گیاهی را زیر نظر ایشان مصرف کنید.

3- چای گل زوفا و گزنه سفید

گزنه سفید خاصیت ضد کم خونی دارد درحالی که گل زوفا قابض است و خونریزی ماهانه کاهش می دهد. این دو گیاه را با یکدیگر مخلوط کرده، هربار دوقاشق مرباخوری از آن را دم کرده و پس از صاف کردن  بنوشید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا استرس باعث عقب افتادن پریود می شود؟

2- 5 مورد از داروهای گیاهی برای پریودی سریع

3- علت تاخیر در عادت ماهانه زنان و روش های درمان آن