The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

امکان جواب تست بی بی چک منفی و بارداری بودن وجود دارد؟

در برخی موارد تازه مادران با شرایطی روبرو می شوند که باوجود عقب افتادن عادت ماهیانه شان (که در بسیاری از موارد بی سابقه هم بوده!) تست بی بی چک جواب منفی را نشان می دهد، اما بعد از چند روز تا یک هفته مشخص می شود که باردار هستند. به علت می پرسند که بی بی چک منفی و بارداری به چه علت ایجاد می شود؟ علت عقب افتادن پریود و بیبی چک منفی چیست؟ آیا با وجود بی بی چک منفی احتمال بارداری هست؟ و ....

جواب منفی کاذب در تست بارداری

 در صورتی که دستورالعمل‌های مربوط به بیبی چک یا تست خانگی بارداری به درستی انجام شود، بعید است که نتیجه منفی کاذب و یا همان بی بی چک منفی و بارداری حاصل شود. تست های بیبی چک اغلب آزمایش βhCG خانگی نامیده می‌شوند، زیرا پس از کاشت رویان درون دیواره رحم، هورمون βhCG  آزاد می‌شود که توسط این تست ها قابل تشخیص است.

اما پس از عقب افتادن عادت ماهانه، مدتی طول می‌کشد تا این هورمون در آزمایش نشان داده شود. برای مثال، اگر 10 روز پس از تاخیر عادت ماهانه، تست بارداری انجام دهید و باردار باشید، بعید است که نتیجه آن منفی شود. اما این موضوع در هر فرد متفاوت است، و ممکن است بدن برخی از بانوان با وجود بارداری، هورمون βhCG را به درستی ترشح نکند، اما این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد. در این شرایط است که احتمال مواجهه با بی بی چک منفی و باردار بودن افزایش می یابد. اگر دستورالعمل‌های مربوط به بیبی چک را به درستی اجرا کرده اید و نتیجه آن منفی شده است، ممکن است باردار نبوده یا تست اشتباه باشد.

همواره بهتر است چند روز صبر کنید و دوباره بیبی چک دیگری را امتحان کنید تا نتیجه صحیح حاصل شود. در صورتی که نتیجه مجددا منفی شد، احتمال بارداری بسیار اندک است.

 

اگر بی بی چک منفی باشد احتمال بارداری هست؟

در پاسخ باید بگوییم بله! در برخی شرایط بی بی چک پاسخ منفی را به شما نشان می دهد در حالی که حیات جدیدی در درون شما در حال شکفته شدن است. در زیر به مهم مواردی که می توانند سبب مواجهه با بی بی چک منفی و بارداری شوند اشاره خواهیم کرد.

1- رقیق بودن بیش از حد ادرار

از جمله شایع ترین علل بروز بی بی چک منفی و بارداری رقیق بودن نمونه ادرار است. اگر پیش از انجام تست بیبی چک، مایعات زیادی مصرف کنید، ممکن است نتیجه منفی حاصل شود. برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر، از نوشیدن بیش از حد مایعات پیش از انجام تست خودداری کنید. 

2- انجام تست در ساعات نامناسب روز

توصیه ‌می‌شود که تست بیبی چک را در اولین ادرار صبحگاهی انجام دهید. زیرا در این زمان ادرار برای چندین ساعت نگه داشته شده و غلظت هورمون مذکور در ان افزایش یافته است. درصورتی که می خواهید در هر ساعت دیگری انجام دهید، ابتدا برای حداقل 4 ساعت ادرار خود را نگه داشته و در این مدت مایعات نخورید. 

3- تست را خیلی زود انجام داده اید

بر اساس منابع جنین شناسی 14 روز بعد از لقاح هورمون βhCG وارد ادرار مادر می شود و ممکن است چندین روز طول بکشیذ که سطح آن به مقدار قابل اندازه گیری توسط تست های تشخیصی آزمایشگاهی برسد. بنابراین اگر تست را خیلی زود انجام دهید، احتمال این که با بی بی چک منفی و بارداری روبرو شوید بسیار زیاد است. در بهترین حالت توصیه می شود که بی بی چک را یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگی استفاده کنید.

4- مکمل های محرک باروری

اگر عادت ماهانه شما عقب افتاده اما نتیجه تست بیبی چک نیز منفی است، بهتر است چند روز صبر کنید. ممکن است خونریزی آغاز شود، افرادی که برای بارداری تلاش می کنند، اغلب در صورت تعویق خونریزی، به سرعت به سراغ تست بارداری می روند، زیرا امید دارند که تاخیر در عادت ماهانه نشانه بارداری باشد؛ اما همیشه این‌گونه نیست.

 

مکمل های بارداری برای بانوان

ممکن است شما یا همسرتان با مشکلات ناباروری روبرو باشید. در این شرایط می توانید از مکمل‌های ویژه ناباروری استفاده کنید، در ادامه به تعدادی از این مکمل‌ها اشاره می کنیم. تعدادی از مهم‌ترین مکمل‌های مفید برای بانوانی که با مشکل باردار نشدن روبرو هستند:

 1. روی (زینک): اگر در تلاش هستید تا باردار شوید، باید قرص مکمل زینک جز رژیم غذایی روزانه شما باشد، زیرا در بانوان به تقویت باروری و تخمک گذاری و در مردان به تولید اسپرم و تستسترون کمک بسیاری می­کند.
 2. اسید فولیک: یکی از ضروریات بارداری بانوان اسید فولیک است، انجمن بارداری آمریکا مصرف این ماده را برای هر فردی که می خواهد مادر شود توصیه می کند؛ زیرا به بدن کمک می کند تا گلبول قرمز تولید کند.
 3. مولتی ویتامین: مواد مغذی نقش بسیار مهمی در بارداری دارند. برای افزایش شانس بارداری، مصرف میزان قابل توجهی از مولتی‌ویتامین ها ضروری است.
 4. کوآنزیم Q10: بر اساس آزمایش های انجام شده، این مکمل می تواند تعداد اسپرم در مردان را افزایش داده و کیفیت تخمک بانوان را بهبود ‌بخشد.
 5. اسیدهای چرب امگا 3: روغن ماهی یا روغن مغز خشکبار سرشار از اسیدهای چرب امگا‌3 هستند که تنها از طریق غذا دریافت می‌شوند. این اسیدهای چرب به بهبود کیفیت نطفه کمک می‌کنند.
 6. آهن: تمامی مادران باردار روزانه به 27 میلی‌گرم آهن نیاز دارند. آهن برای تامین اکسیژن گلبول‌های قرمز ضروری است و عملکرد ارگان تناسلی را بهبود می‌بخشد.
 7. کلسیم: به محض باردار شدن، بدن­تان و جنین به مقدار فراوانی کلسیم احتیاج دارند، به همین دلیل باید از همین حالا مصرف کلسیم را شروع کنید، بهتر است روزانه 1000 میلی‌گرم کلسیم مصرف کنید.
 8. ویتامین B6: توصیه می‌شود پیش از باردار شدن و همچنین با مشاهده اولین علائم بارداری، برای کاهش عوارض و مشکلات آینده از ویتامین B6 استفاده کنید.

 

مکمل های بارداری برای مردان

آیا عادت ماهانه شما عقب افتاده است اما تست بیبی چک تان منفی است؟ عدم موفقیت در باردار شدن همیشه ناشی از مشکلات بانوان نیست، گاهی مردان نیز در این زمینه نقش دارند، گاهی مردان با تعداد پایین اسپرم روبرو هستند و به مکمل های ویژه خود نیاز دارند.

برخی از مکمل‌های مورد نیاز بین آقایان و بانوان مشترک اند، مانند:  

 • روی
 • مولتی ویتامین
 • کوآنزیم Q10

اما مکمل‌های مخصوص آقایان عبارتند از:

 • آنتی اکسیدان‌ها: با مصرف آنتی اکسیدان‌ها کیفیت اسپرم ها بهبود پیدا می‌کند. آنتی اکسیدان‌ ها را می‌توانید از طریق غذا، ویتامین ها یا مکمل ها دریافت کنید.
 • ال‌کارنیتین: ماده‌ای است که انرژی و جهش اسپرم را افزایش می‌دهد و موجب می شود اسپرم براحتی و با سرعت بیشتری وارد رحم شود.

به شما و همسرتان پیشنهاد می کنیم پیش از اقدام به بارداری مصرف مکمل های ویژه را شروع کنید، تا براحتی بتوانید باردار شوید، دهند.

 

دلایل عقب افتادن عادت ماهانه بدون بارداری

گاهی ممکن است که به عللی غیر از بارداری عادت ماهانه به تعویق بیفتد، و نتیجه تست بیبی چک منفی باشد، دلایل متعددی برای این تاخیر وجود دارند مانند:

 • بارداری
 • استرس
 • مصرف دارو
 • عدم تعادل هورمونی
 • یائسگی
 • اختلالات تیروئید
 • افراط در ورزش
 • بیماری

بسیاری از بانوان حتی در 18 سالگی نیز ممکن است عقب افتادن عادت ماهانه را تجربه کنند. گاهی ممکن است علت آن مشکل پزشکی باشد؛ گاهی نیز فقط یک بار در طول زندگی اتفاق افتاده و تا دوران یائسگی دیگر تجربه نمی‌شود. استرس یکی از مهمترین علل بی بی چک منفی و بارداری است. اگر برای باردار شدن تلاش می کنید، حفظ آرامش گرچه سخت است، اما از مهمترین نکاتی است که باید در دستور کار قرار دهید.

اگر به هر دلیلی، بیشتر از دو بار با سیکل قاعدگی نامنظم روبرو شدید یا بطور مرتب عادت ماهانه عقب می افتد و نتیجه تست بارداری تان منفی است، حتما به پزشک مراجعه کنید، احتمالا عدم تعادل هورمونی یا اختلال دیگری وجود دارد. اگر برای بارداری اقدام کرده اید اما نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود، پزشک می تواند با تجویز مکمل‌ها، لقاح مصنوعی یا روش‌های دیگر درمان ناباروری، شانس بارداری را افزایش دهد. با تمام این ها بی بی چک منفی و بارداری رخدادی است که فراوان دیده می شود. به محض مشاهده نشدن دو خط نا امید نشوید، یک هفته بعد مجددا آزمایش را تکرار کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- سریعترین زمان تشخیص بارداری با بی بی چک و روش های سنتی

2- روش استفاده از تست حاملگی خانگی یا بی بی چک

3- اولین اقدامات بعد از مثبت شدن بی بی چک