The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نزديكي پس از سزارين بعد از چند هفته امکان پذیر است؟

نزديكي پس از سزارين گرچه نسبت به شروع دوباره نزدیکی بعد از زایمان طبیعی که در آن واژن مادر دچار پارگی ها و بخیه هایی می شود، راحت تر است، اما نکات و مراقبت های مربوط به خود را می طلبد که در ادامه قصد داریم درمورد نزديكي بعد از عمل سزارين، درد نزديكي بعد از سزارين و ... با شما گفت و گو کنیم.

زمان نزديكي بعد از عمل سزارين

به طور کلی افرادی که سزارین می کنند نسبت به مادرانی که زایمان طبیعی داشته اند، برای شروع مجدد نزدیکی بعد از زایمان ترس و درد کمتری را تجربه خوهند کرد. اما با تمام این ها مادرانی که به روش سزارین زایمان کرده اند نیز درمورد نزديكي پس از سزارين با مشکلاتی مواجه خوهند بود. شش هفته اول پس از زایمان را دوره پس از زایمان می نامند. زمان نزديكي بعد از عمل سزارين نیز همانند زایمان طبیعی همان 6 هفته بعد از زایمان است. در این دوره شش هفته ای بنا به دلایلی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، داشتن رابطه جنسی توصیه نمی گردد:

  • بهبودی برش های شکمی بعد از زایمان سزارین؛
  • خونریزی طبیعی پس از زایمان که چهار تا شش هفته پس از زایمان ادامه دارد؛
  • خستگی حاصل از بارداری و فرایند زایمان
  • نیازهای شبانه روزی نوزاد که اگر دوقلوها یا سه قلو باشند، به مراتب بیشتر است؛
  • تغییر سطوح هورمون
  • سینه های دردناک ناشی از آغاز شیردهی
  • مسائل عاطفی، مانند افسردگی پس از زایمان ، اضطراب مربوط به مسائل فرزندپروری یا نوع رابطه با پدر.

هر زمان بریدگی های ناشی از سزارین ترمیم شدند یا احساس کردید جای بخیه های شما دیگر دردی ندارد، مقاربت هیچ خطری نخواهد داشت. این مراحل ممکن است چند هفته طول بکشد، می توانید در این خصوص با پزشک مشورت کنید. بسیاری از پزشکان تا 6 هفته بعد از زایمان مقاربت را توصیه نمی کنند. برای از سرگیری رابطه جنسی، آمادگی جسمی و عاطفی و نیز برخورداری از آرامش لازم، اهمیت زیادی دارند. اگر احساس کردید که آمادگی لازم برای نزديكي پس از سزارين در شما ایجاد شده است، می توانید مجددا از لحظات عاشقانه خود لذت ببرید. فقط نکته بسیار مهم آن است که درحین نزدیکی از پوزیشن هایی استفاده کنید که بخیه های ناشی از جراحی سزارین تحت فشار قرارنگرفته و آسیب نبینند.

بعد از اینکه صاحب فرزند می شوند، به موجب واقعیت ها و مسئولیت هایی که پیش رو دارید، ممکن است بازگشت رابطه عادی زناشویی همانند گذشته، مدتی طول بکشد. پس پدر و مادر صبوری باشید. نزديكي پس از سزارين شاید در روزهای اول سخت بنظر برسد اما با گذشت زمان همه چیز روبراه خواهد شد. 

 

مطالعه بیشتر:

1- نکات مهم برای بهبودی سریع پس از سزارین

2- علت خونریزی بعد از 40 روز زایمان سزارین چیست؟

3- مقایسه عوارض زایمان طبیعی با سزارین