آیا زایمان طبیعی بعد از عمل بینی مشکل ساز است؟

آیا انجام زایمان طبیعی بعد از عمل بینی امکان پذیر است؟

عمل زیبایی بینی و زایمان طبیعی

بسیاری از مادرانی که قصد انجام زایمان طبیعی دارند سوالات زیادی ذهنشان را درگیر می کند. یکی از این موارد امکان پذیر بودن و یا نبودن انجام زایمان طبیعی بعد از جراحی های زیبایی همانند جراحی زیبایی بینی است. این افراد می پرسند که آیا بعد از عمل بینی میتوان زایمان طبیعی داشت؟

درمورد عمل بینی و زایمان طبیعی باید به شما بگوییم که اگر قصد دارید جراحی زیبایی بینی انجام دهید، لازم است بعد از انجام جراحی زیبایی بینی حداقل یک تا سه ماه از باردار شدن جلوگیری کنید. زیرا یکی از عوارض دوران بارداری احتقان و گرفتگی بینی است که اگر آن را به عارضه احتقان ناشی از جراحی زیبایی اضافه کنید بدون شک مشکل تنفسی شما در طی بارداری دو چندان خواهد شد. بعلاوه بدن بسیاری از مادران باردار خیلی زود دچار تورم می شود، تورم صورت در اثر بارداری مانع از دریافت نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی خواهد شد.

انجام جراحی زیبایی بینی در طی بارداری به علت اثر داروهای بیهوشی بر روی جنین ممنوع است.

نکاتی در مورد عمل بيني و زايمان طبيعي

مادرانی که جراحی زیبایی بینی کرده اند و از جراحی آن ها شش ماه می گذرد به راحتی می توانند زایمان طبیعی داشته باشند درواقع بین مادرانی که جراحی زیباییی بینی کرده اند با مادرانی که چنین جراحی نداشته اند، درمورد زایمان طبیعی هیچ تفاوتی وجود ندارد. درحقیقت جراحی بینی و زایمان طبیعی با یکدیگر هیچگونه تداخلی ندارند. اما به طور کلی توصیه می شود که اگر هنوز جراحی نکرده اید، زایمان طبیعی بعد از عمل بینی نباشد. یعنی ابتدا زایمان کنید و سپس یک تا سه ماه بعد برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام کنید.

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +