The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بوی عرق در دوران بارداری، هر آنچه که لازم است بدانید

یکی مشکلات شایع مادران در این دوران نه ماهه بوی عرق در دوران بارداری است. تغییرات هورمونی بدن مادر که به دنبال لقاح و لانه گزینی جنین رخ می دهد، سبب خواهد شد که غدد عرق بیش از پیش فعالیت کرده و مقدار عرق بیشتر و احتمالا غلیظ تری را تولید کنند که همین امر به نوبه خود می تواند منجر به بد بو شدن عرق در بارداری گردد. البته لازم به ذکر است در بسیاری از موارد علت تند شدن بوی عرق در بارداری فقط حساس شدن حس بویایی مادر است، شاید بوی عرق شما در بارداری تغییری نکرده است، فقط شما به علت شامه تیزتری که پیدا کرده اید چنین احساسی را داشته باشید!!

چه چیزی روی زمین می تواند چنین بویی داشته باشد؟ شما باردار هستید و به دلیل بوی بد عرق در دوران بارداری که در بدنتان احساس می کنید، خود را موجودی زیانبار می پندارید که همه از شما فراری هستند. از خودتان می پرسید آیا چنین بویی طبیعی است؟

آرام باشید، همه ما روزی در این جایگاه بوده ایم. مادران با تجربه می دانند بین درخشندگی گل فام بارداری و تبدیل شدن به هیولایی با بوی عرق یک خط باریک فاصله وجود دارد.  خوشبختانه این امر کاملاً طبیعی است.

کمی بوی عرق در مقابل تغییرات بی شماری که بدن در دوران بارداری پشت سر می گذارد، چیز مهمی نیست. خجالت نکشید، شاداب و مطمئن به نفس باشید و کمی بیشتر حواستان را جمع کنید.

بوی بد عرق در بارداری نشانه چیست؟

در عین حال که برخی مادران بعد از بارداری فقط تغییرات مختصری را پشت سر می گذارند، عده ای دیگر با نشانه های شدیدتر بارداری به ویژه در ماه های اول، مواجه هستند که یکی از آزاردهنده ترین آنها بوی عرق در دوران بارداری است..

برخی تغییرات مورد انتظار در این دوران عبارتند از:

  • افزایش جریان خون
  • افزایش دمای بدن
  • افزایش متابولیک پایه
  • افزایش فعالیت غدد عرق ریز و تغییر در ترکیبات عرق
  • افزایش وزن یعنی پوست بازتر شده و فضای بیشتری برای رشد باکتری ها به وجود می آید.
  • نوسانات سطح هورمونی که به موجب آن بیوشیمی بدن از خاصیت اسید و بازی پوست گرفته تا فلور روده تغییر می کند. فلور روده موجودات ریزی هستند که در مجراهای گوارشی انسان و دیگر حیوانات یافت می‌شوند.
  • احتباس مایعات بیشتری در بدن
  • با همه این تفاسیر بوی بدن مادر قوی تر شده یا به طور کامل تغییر می کند. مادری می گفت: "من از ماه آخر بارداری خاطره ای شرم آور دارم. فکر می کردم شیر داخل یخچال فاسد شده است، در حالیکه همسرم می گفت شیر کاملا سالم است. بسیار شرمنده شدم، شیر سالم مشکلی نداشت، بو از بدن خودم بود."

تحمل کنید خیلی هم بد نیست

به این نکته توجه داشته باشید علاوه بر شدیدتر شدن بوی عرق در بارداری، قدرت شامه مادر نیز قوی تر می شود لذا بوی بدن خود را بیشتر از دیگران احساس می کند. یعنی شاید فقط خودتان بوی خود را احساس می کنید. حتی در روزهایی که نمی دانید چه کنید تا بوی بهتری بدهید، بدانید شما تنها کسی نیستید که این تجربه را دارید و این احساس نیز می گذرد.

افزایش بوی عرق در بارداری موقتی و کاملاً طبیعی است، کمی طول می کشد اما به آن عادت می کنید. بیشتر خانمها این وضعیت را تجربه کرده اند حتی شرم آور ترین وضعیت ممکن با دوش گرفتن بر طرف خواهد شد. بنابراین بوی عرق در دوران بارداری آنقدرها هم که فکر می کنید دردسر زا نیست و می توانید با کمک راهکارهایی به راحتی از شر بوی تند عرق در بارداری خلاص شوید.

 

مطالعه بیشتر:

1- حساسیت حس بویایی در دوران بارداری

2- بوی بد واژن، بدن و دهان در بارداری

3- گرگرفتگی در بارداری از چه زمانی شروع می شود؟

 

https://momlovesbest.com/pregnancy-body-odor