The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تهوع صبحگاهی در بارداری نشانه چیست و تا کی ادامه دارد؟

آیا باردار شده اید و از همین روزهای ابتدایی حاملگی به جای زیبایی ها و لذت های این دوران مدام شاهد تهوع صبحگاهی در بارداری هستید و می پرسید که تهوع صبحگاهی نشانه چیست؟ اگر به شما بگوییم که علت اصلی این تهوع صبحگاهی در بارداری هورمونی به نام βhCG که سبب تداوم بارداری شما شده و به بدنتان اطلاع می دهد که اکنون فرشته کوچکی در راه است، احتمالا تحمل این وضعیت برایتان راحت تر خواهد شد.

 تهوع صبحگاهی در بارداری نشانه چیست؟

 متخصصین پزشکی علت تهوع صبحگاهی در بارداری را به دگرگونی‌های هورمونی نسبت می‌دهند، خصوصا به افزونی میزان هورمون βhCG (human chorionic gonadotropin)، همان هورمونی که جواب آزمایش خانگی بارداری را مثبت نشان می‌دهد (ظهور خط دوم در آزمایش بارداری خانگی). لازم به ذکر است هنوز برخی معتقدند که تهوع صبحگاهی فقط سیستم بسیار تکامل یافته پشتیبانی از جنین در برابر مواد آسیب رسان است. جنین شما طی سه‌ماهه اول در برابر سموم در آسیب‌پذیرترین وضعیت قرار دارد، بنابراین احساس حالت تهوع بوسیله چیزی که معمولا آسیبی به شما وارد نمی‌کرد، اما می‌تواند به جنینتان آسیب رساند، مثل قهوه، گوشت خام و از این قبیل، قابل فهم است.

اطلاعاتی که براساس واقعیات و مطالعات علمی دقیق نبوده است، به احتمال ارتباط بین حالت تهوع صبحگاهی در بارداری و میزان کاستی قند خون اشاره می‌کند. این می‌تواند تشریح کند که چرا این عارضه خصوصا هنگام صبح بعد از نخوردن غذا در تمامی طول شب شدیدتر است یا زمانی‌که حقیقتا شکم سیری داریم، چرا بسیار سرخوش احساس کنیم.

حالت تهوع دوران بارداری تاکی ادامه دارد؟

بدون شک تهوع صبحگاهی یکی از بدترین نشانه‌های بارداری در تمامی دوران بوده است. تهوع صبحگاهی معمولا فقط در حدود هفته ششم بارداری آغاز می‌شود. بانوانی که روش‌های کمک باروری نداشته‌اند یا بدون برنامه قبلی حامله شده‌اند، احتمالا متوجه می‌شوند که تهوع صبحگاهی یکی از اولین نشانه‌هایی است که به آن مبتلا می‌شوند. بعضی از خانم‌ها که از روش کمک باروری استفاده کرده‌اند و از قبل به بارداری خود آگاه هستند، احتمالا فکر می‌کنند، از این نفرین رهایی یافته‌اند، زیرا فقط گرایش به شروع دیرتری دارند. متاسفانه، اکثر بارداران (حداکثر ۵۰ درصد، بعضی پژوهش‌ها بیش از ۹۰ درصد را نشان می‌دهد)، طی سه‌ماهه اول به تهوع صبحگاهی مبتلا می‌شوند، درحالی‌‌که تعداد هفت در صد در تمامی مدت بارداریشان از این مشکل رنج می‌برند. بعضی‌ها بازگشت تهوع صبحگاهی را در سه‌ماه آخر گزارش کرده‌اند.

درمان حالت تهوع حاملگی

شاید باید بگوییم شفایی برای رفع حالت تهوع صبحگاهی در بارداری وجود ندارد، اما کارهای خاصی برای درمان حالت تهوع بارداری و یا حداقل کاهش شدت آن وجود دارد.

  • در عوض سه وعده غذایی بزرگ، وعده‌های کوچک‌تر در سراسر روز را مدنظر قرار دهید. بدین وسیله نه تنها از پرخوری و سوزش سردل پیشگیری می‌شود، بلکه میزان قند خون را نیز ثابت نگه خواهد داشت.
  • از هرچیزی که باعث تهوع شما می‌شود، دوری کنید. بوها اغلب آغازگر تهوع هستند، بنابراین اگر این به معنای نرفتن به آشپزخانه برای سه ماه است، اجازه دهید، این‌طور باشد. درصورتی‌که آشپزی ضروری است، آنرا در محلی که تهویه خوبی دارد، انجام دهید و اگر اوضاع بسیار نامناسب شد، دستمالی آغشته به روغن اسطوخودوس برای تنفس از طریق آن در دسترس داشته باشید.
  •  خوردن زنجبیل یا مرکبات به هرشکلی یا خوردن کراکر خشک هنگام صبح قبل از برخاستن از بستر: تمامی اینها را آزمایش کنید تا منظور مناسب خود را بیابید.

آیا حالت تهوع نشانه سلامت جنین است؟

مثل تمامی مسائل بارداری، افسانه‌ها و دروغ‌های بسیاری درباره تهوع صبحگاهی وجود دارد. بعضی معتقدند که تهوع صبحگاهی بیش از حد، می‌تواند به سقط‌ جنین منجر شود، در حالی‌که دیگران اعتقاد دارند که نبود تهوع صبحگاهی یک بیماری است. حقیقت آن است که تهوع صبحگاهی نشانه بارداری سالم است و برای آنانی که در مراحل اولیه بارداری و مداوما نگران سلامتی جنین خود هستند، می‌تواند آسودگی خاطری را فراهم کند. این به معنای آن نیست که اگر هرگز تهوع صبحگاهی نداشته‌اید، بارداریتان ناسالم است، شما یکی از خوشبخت‌ها هستید. اگر تهوع صبحگاهی داشته‌اید و ناگهان ناپدید شد، همیشه بهتر است با ملاقات پزشک خیال خود را آسوده کنید، اما معمولا متوجه بازگشت آن می‌شوید. نگران نباشید، با این مشکل تنها نیستید، بیش از۵۰ درصد از بارداران به تهوع صبحگاهی مبتلا می‌شوند.

آیا تهوع صبحگاهی به جنین من آسیب خواهد رساند؟‌

بعضی‌ها معتقدند، تمامی استفراغ‌ها می‌تواند به جنین آسیب رساند: این صرفا حقیقت ندارد. درحالی‌که برای چهارمین یا پنجمین بار در روز روی توالت خم شده‌اید، خدا را شکر جنین شما از عارضه‌ای که متوجه مادرش کرده است، به کلی بی‌خبر است. او در جایگاه خودش به خوبی حمایت می‌شود، بنابراین به خودتان اجازه مضطرب شدن ندهید. ممکن است، فکر کنید، تمامی این استفراغ‌ها جنینتان را از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری محروم می‌کند، اما نگران نباشید. در اکثر موارد، اگر سعی در خوب خوردن کنید و مولتی‌ویتامین‌های بارداری مناسبی مصرف کنید، فرزندتان تمامی ضروریاتش را از شما دریافت می‌کند، حتی قبل از این‌که شانسی برای بالا آوردن دوباره آن داشته باشید.

گرچه در بعضی موارد، استفراغ بیش از حد، مطمعنا می‌تواند تهدیدی برای مادر و جنین باشد. درحدود یکی از ۲۰۰ تا ۵۰۰ مادر دچار مشکلی بنام hyperemesis gravidarum می‌شوند که استفراغ بیش از حد (در اینجا درباره هفته‌ها و نه روزها صحبت می‌کنیم) به کم‌آبی بدن منجر می‌شود. در این حالت پذیرش در بیمارستان و استفاده از سرم ضروری است و معمولا بوسیله دارو از طریق پزشک وضعیت نیاز به مدیریت دارد. درصورتی‌که تهوع صبحگاهی، زندگی روزمره شما را برهم می‌زند یا باعث صرف روزها دور از شغلتان می‌شود، در جستجوی کمک باشید.

تهوع در بارداری دوقلو

آیا تهوع صبحگاهی می‌تواند پیشگویی برای جنس جنین باشد؟ بعضی‌ها معتقدند که استروژن اضافی در جنین ماده به افزایش تهوع صبحگاهی منجر می‌شود. اما بانوانی که چندقلو با جنس‌های متفاوت باردار بوده‌اند، می‌توانند گواهی دهند که این مسئله حقیقت ندارد. تمامی موارد تهوع صبحگاهی بدون در نظر گرفتن جنس جنین منحصربه فرد هستند.

دیگران معتقدند که تهوع صبحگاهی شدید یعنی چندقلو باردار هستید. اگر افزایش میزان هورمون‌ها را مقصر تهوع صبحگاهی بدانیم، ممکن است، حقیقتی در این گفته وجود داشته باشد. بسیاری از بانوان چندقلو باردار، افزایش میزان استفراغ را گزارش کرده‌اند، اما سپس بعضی از بانوانی که چندقلو باردارند، به طور کل به تهوع صبحگاهی در بارداری مبتلا نشده‌اند.     

 

بیشتر بدانید:

1- انواع حالت تهوع بارداری : تهوع خفیف و تهوع شدید

2- حالت تهوع در اوایل بارداری

3- 4 روش کاهش حالت تهوع در دوران بارداری

4- آیا نداشتن ویار یا حالت تهوع در هفته 8 بارداری طبیعیست؟