The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

زمان شروع تکرر ادرار در بارداری چه موقع است؟

یکی از نشانه های بارداری در تعداد بسیار زیادی از مادران افزایش نیاز به دستشویی رفتن و یا همان تکرر ادرار در بارداری است. اما از آنجا که قرار نیست شما تمامی علائم و نشانه های بارداری را همراه با یکدیگر داشته باشید، ممکن است هرگز این مورد را در خود نبینید، با این حال تعداد بسیار زیادی از مادران می پرسند که زمان شروع تکرر ادرار در بارداری چند هفته است؟ تکرر ادرار از هفته ی چندم بارداری شروع میشود ؟ دلیلی وجود ندارد که شما نیز همانند تمامی مادران باردار حتما دچار تکرر ادرار شوید. اما در این متن به شما خواهیم گفت که تکرر ادرار در بارداری از کی شروع میشه؟

زمان شروع تکرر ادرار در بارداری:

گرچه زمان شروع تکرر ادرار در بارداری معمولا هفته ششم است و لذا تکرر ادرار در هفته های اول بارداری به عنوان یکی از نشانه های بارداری محسوب می شود اما علل دیگری همچون بزرگ شدن رحم و عفونت ادراری نیز می توانند مسبب تکرر ادرار باشند که در این شرایط زمان شروع تکرر ادرار در بارداری متفاوت خواهد بود.

تکرر ادرار در هفته اول بارداری: این نوع از تکرر ادرار معمولا به علت تغییرات هورمونی بوده و خود می تواند یکی از نشانه های بارداری محسوب شود.

تکرر ادرار در ماه هشتم بارداری: از ابتدای سه ماهه سوم، رحم بسیار بزرگ و سنگین می شود. از لحاظ آناتومی دستگاه ادراری تناسلی، مثانه در زیر رحم قرار گرفته و وزن آن را تحمل می کند. وقتی پا به سه ماهه سوم بارداری می گذارید، مثانه در زیر رحم بزرگ و سنگین  تحت فشار قرار گرفته لذا ظرفیت ادراری کاهش پیدا می کند. همین امر منجر به بروز تکرر ادرار خواهد شد. بنابراین علت تکرر ادرار در ماه هشتم بارداری فشار ناشی از وزن رحم است.

عفونت ادراری

وقتی می پرسید که تکرر ادرار در هفته چندم بارداری شروع میشود، باید به شما بگوییم که اگر دو مورد ذکر شده در بالا شامل حال شما نشود، ممکن است تکرر ادرارتان ناشی از عفونت ادراری باشد که در این صورت زمان شروع تکرر ادرار در بارداری هر زمانی است که به عفونت ادرار مبتلا شده باشید.

 درحقیقت ادرار بیش از هفت مرتبه در طول شبانه روز، عدم توانایی در نگه داشتن ادرار و بی‌اختیاری ادراری نشانه‌های معمول طی بارداری است و بیش از 95 درصد بانوان در مقطعی دچار آن می‌شوند. اما در برخی از موارد، تکرر ادرار می‌تواند نشانه وجود مشکلی باشد، مثل عفونت‌های کلیه و مثانه یا دیابت‌های بارداری. نشانه‌های عفونت مثانه عبارتند از، عدم توانایی در نگه داشتن ادرار، درد زمان دفع ادرار و فشار در زیر شکم هنگامی‌که احساس می‌کنید به توالت نیاز دارید، اما ادراری وجود ندارد که دفع کنید. اگر دچار هر یک از این نشانه‌ها شُدید، پزشک‌تان را مطلع سازید تا بوسیله آزمایش ادرار وضعیت شما را بررسی کند. اگر مشخص شد که شما به عفونت مثانه یا کلیه مبتلا هستید، با آنتی‌بیوتیک‌ درمان خواهید شد.

دیابت بارداری

دیابت‌های بارداری نیز می‌تواند مسبب تکرر ادرار باشد. البته بسیار نادر است اما می‌تواند باعث تکرر ادرار، افزایش تشنگی، خستگی شدید و حالت تهوع شود. بنابراین وقتی می پرسید که تکرر ادرار بارداری از کی شروع میشه، به شما خواهیم گفت که اگر علت بروز این عارضه در شما دیابت بارداری باشد، معمولاً بین هفته 24 و 28 بارداری که خانم‌های باردار برای بررسی دیابت‌های بارداری غربالگری می‌شوند ممکن است علائم ناشی از آن بروز کند. اگر مبتلا به دیابت بارداری هستید، باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید و در حد امکان ورزش کنید، آزمایش قند خون و درصورت نیاز تزریق‌های انسولین نیز ضروری هستند.

اکنون با مطالعه این مطلب دریافتید که زمان شروع تکرر ادرار در بارداری به علت ایجاد کننده آن بستگی خواهد داشت و به علل گوناگون در هرزمانی از بارداری ممکن است رخ دهد.

 

بیشتر بدانید:

1- حاملگی پرخطر و عفونت ادراری با هم ارتباط دارند؟

2- ادرار تیره رنگ در بارداری،آیا احتمال عفونت ادراری وجود دارد؟

3- تکرر ادرار و افتادگی مثانه با ورزش خاص قابل درمان است یا جراحی؟

4- دلیل تکرر ادرار در طی بارداری