The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

زمان تزریق واکسن آنفولانزا در بارداری چه زمانی است؟

پزشکان درمورد زمان تزریق واکسن آنفولانزا در بارداری معتقدند که با توجه به ایمن بودن این نوع از واکسن در بارداری هیچ محدویت زمانی خاصی وجود ندارد اما بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفولانزا در بارداری سه ماهه دوم و سوم است.

*بهترین زمان تزریق واکسن آنفولانزا در بارداری چه زمانی است؟

در هر زمانی از بارداری می‌توان از واکسن آنفولانزا استفاده کرد اما اولویت مصرف در سه ماهه دوم و سوم است زیرا در این زمان احتمال بروز عوارض ناشی از ابتلا به آنفولانزا بالاتر است. برای محافظت بهینه در برابر آنفولانزا باید قبل از شروع فصل سرد سال بدون توجه به اینکه در کدام سه ماهه بارداری قرار دارید واکسن آنفولانزا را دریافت کنید. اگر بارداری دو فصل آنفولانزا را همپوشانی دهد و خانم باردار در فصل قبل واکسن آنفولانزا دریافت کرده باشد، می‌تواند در فصل جاری نیز مجدد واکسن را تزریق کند.

*آیا واکسن آنفولانزا می‌تواند اثرات و عوارض ناخوشایندی ایجاد کند؟

شایع‌ترین عوارض جانبی بعد از تزریق واکسن آنفولانزا حساسیت به لمس، قرمزی یا تورم خفیف محل تزریق است. ممکن است برخی از افراد دچار سردرد، دردهای عضلانی، تب و حالت تهوع شوند یا احساس خستگی کنند. این دست علایم بعد از تزریق بروز می‌کنند و تا یکی دو روز بعد از تزریق ادامه خواهند داشت. این دست علایم و عوارض برای نوزاد و جنین خطرناک نیست. گاهی اوقات واکسیناسیون می‌تواند سبب واکنش‌های آلرژیک شدید شود. البته این نوع واکنش‌ها بسیار نادرند. به هر حال اگر مبتلا به آلرژی هستید یا پس از واکسیناسیون دچار علایم آلرژیک شدید حتما با متخصص مشورت کنید.

 آیا واکسن آنفلانزا برای مادران باردار خطرناک است؟

  • واکسن آنفولانزا بی خطر است: واکسن آنفولانزا طی چند دهه به میلیون‌ها زن باردار تزریق شده است و تاکنون گزارشی در رابطه با عوارض آن بر زنان باردار یا جنین‌شان اعلام نشده است. زنان باردار باید از واکسن غیرفعال آنفولانزا استفاده کنند. انواع واکسن حاوی ویروس زنده (اسپری بینی) مناسب آنها نیست. زنان پس از زایمان، حتی اگر در حال شیردهی باشند، می‌توانند هر دو نوع واکسن را دریافت کنند. شواهد بسیار زیادی در رابطه با بی‌خطر بودن تزریق واکسن آنفولانزا در سه ماهه دوم و سوم وجود دارد اما شواهد کافی برای ایمن بودن آن در سه ماهه نخست وجود ندارد.
  • زنان باردار باید واکسن آنفولانزای فصلی را دریافت کنند: آنفولانزا می‌تواند سبب عوارض ناخوشایندی در زنان باردار در دوران بارداری و پس از آن شود. تغییرات در سیستم ایمنی و کارکرد قلب و ریه در دوران بارداری احتمال ابتلا به بیماری‌های وابسته به آنفولانزا را افزایش می‌دهد. احتمال سقط جنین یا سزارین زودرس در زنان مبتلا به آنفولانزا افزایش می‌یابد. تزریق واکسن آنفولانزا می‌تواند مادر باردار و جنینش را از مبتلا شدن به بیماری‌های وابسته به آنفولانزا حفظ کند.
  • داروهای ضد ویروسی می‌تواند آنفولانزا را درمان کند و برای خانم‌ها در دوران بارداری تجویز می‌شود: مصرف این نوع داروها می‌تواند سبب تسکین علایم شده و دوره بیماری را یکی دو روز کمتر کند. همچنین می‌تواند احتمال بروز برخی عوارض نظیر ذات الریه را کاهش دهد. در سال 2009، بررسی روی زنان باردار بستری شده مبتلا به ویروس H1N1 نشان داد درمان‌های ضد ویروسی از نارسایی تنفسی و مرگ پیشگیری می‌کند. طبق تحقیقات اگر داروهای ضد ویروسی در دو روز نخست بعد از ابتلا به آنفولانزا مصرف شوند تاثیر بهتری خواهند داشت. هر چند مصرف دیرتر آنها نیز مفید است.اکنون که زمان تزریق واکسن آنفولانزا در بارداری را می دانید، اگر به سه ماهه دوم رسیده اید و هنوز این واکسن را نزده اید، هرچه سریع تر اقدام کنید.

https://www.cdc.gov/vaccines/pregnancy/hcp-toolkit/flu-vaccine-pregnancy.html

 

بیشتر بدانید:

1- آیا واکسن آنفولانزا در سه ماهه اول بارداری مجاز است؟

2- واکسن آنفولانزا در بارداری ضرر دارد و علائم آنفلولانزا چیست؟

3- از واکسن های مجاز تا واکسن های ممنوع در دوران بارداری

4- نابودی 11 بیماری با واکسیناسیون!