The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

گریه در بارداری به چه دلیل است و چه زمانی طبیعی محسوب می شود

مادران باردار به علت نوسانات هورمونی دچار تغییرات خلقی بسیار شدیدی شده و روحیه بسیار حساسی پیدا می کنند. گریه در بارداری مساله ای است که احتمالا برای تمامی مادرانی که این دوران را گذرانده اند پیش آمده، اما با وجود رایج بودن این امر، چه زمانی افسردگی و گریه در دوران بارداری طبیعی محسوب می شود؟

دلایل مربوط به احساس گریه در بارداری چیست؟ اگر می خواهید که علل مربوط به گریه شدید در بارداری را بدانید به خواندن این مطلب ادامه دهید.

دلایل گریه زیاد در بارداری

گریه در بارداری موضوعی شایع است و دلایل جسمی و عاطفی بسیاری در آن نقش دارد که از آن‌ جمله‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوسانات هورمونی در طول بارداری سه هورمون استروژن، پروژسترون و گنادوتروپین جفتی انسان (hCG) در بدن تولید‌ می‌‌شود. تغییر در سطح این هورمون‌‌ها‌‌ می‌تواند پیام‌‌‌های متفاوتی را به مغز منتقل کند که برخی بر حالات خلقی خانم باردار تأثیر‌ می‌گذارند. به طور مثال تغییر در سطح پروژسترون بویژه در دو ماه آخر بارداری به شدت سبب حساس شدن خانم باردار از نظر عاطفی‌ می‌شود.
  • استرس

اینکه بارداری با برنامه‌ بوده یا ناخواسته اتفاق افتاده است، اصلا مهم نیست. به هر حال استرس جز جدایی‌ناپذیر بارداری است. تمام خانم‌‌‌های باردار در طول دوران حاملگی نگران سلامت جسمی و روحی خود و جنین‌شان هستند. مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات، فراز و نشیب‌‌‌های شغلی، روابط خانوادگی، رسیدگی به فرزندان بزرگتر و ... هم‌‌‌ می‌تواند باعث استرس بیشتر در دوران بارداری شود.

  • ترک‌‌‌های پوستی تمام زنان باردار دچار ترک‌‌‌های روی پوست‌ می‌شوند و این موضوع شاید عادی و بی‌اهمیت جلوه کند اما برای بسیاری از زنان نمودار شدن اولین ترک‌‌ها با نگرانی و استرس و افسردگی همراه است و‌ می‌تواند آنها را به گریه بیاندازد.
  • ناراحتی جسمی احساس درد و ناراحتی جسمی در دوران بارداری طبیعی است و تا حد زیادی‌ میزان و شدت آن به سلامت عمومی مادر قبل از باردار شدن باز‌ می‌گردد. خانم باردار نمی‌تواند خواب خوبی داشته باشد. در هر بار گردش باید مراقب چرخش شکمش باشد و تمام این مسایل ریز و درشت برایش زمینه‌ساز گریه‌ می‌شود.
  • انتخاب لباس در دوران بارداری یافتن لباس مناسب سخت است. این موضوع بویژه اگر خانمی شیک‌پوش باشید یا به دنبال لباسی مناسب برای محفلی رسمی یا خاص بگردید سخت‌تر هم‌ می‌شود و‌ می‌تواند خانم را تا مرز گریه بکشاند.
  • تماشای فیلم‌‌‌های احساسی

جالب است بدانید اکثر خانم‌‌‌های باردار حین تماشای فیلم‌‌‌های احساسی و دیدن عکس زنان باردار یا روابط والدی فرزندی و حتی تصاویر بچه حیوانات احساساتی شده و گریه‌ می‌کنند.

  • شنیدن نظرات دیگران

اظهار نظرات دیگران در مورد فرم بدن و حالات چهره و حتی‌ اضافه وزن خانم باردار‌ می‌تواند برای او ناراحت کننده باشد و منجر به گریه‌اش شود. گاه شنیدن صحبت‌هایی در این رابطه که فرزند چطور بر زندگی و روابط زوج‌‌ها اثر منفی‌ می‌گذارد نیز برای خانم باردار استرس‌زاست.

  • اولین‌ها برخی لحظات در دوران بارداری بسیار باارزش بوده و سبب غلیان احساسات مادر‌ می‌شود. شنیدن اولین ضربان قلب جنین، دیدن اولین عکس در سونوگرافی، اولین لگد جنین و ....
  • گذشتن از تاریخ مقرر زایمان

گذشتن از تاریخ موعد زایمان بدون اینکه علامتی از زایمان وجود داشته باشد‌ می‌تواند سبب نگرانی و گریه مادر شود. در این شرایط گاه هنوز جنین در سلامت کامل است اما خستگی جسمی مادر را افسرده‌ می‌کند.

* زایمان

فرقی نمی‌کند سزارین کنید یا زایمان طبیعی داشته باشید. به هر حال تولد نوزاد استرس‌زا و روند زایمان دردناک است و گریه در بارداری تا زمانی که فقط احساسات شما را تخلیه کرده و مداوم نباشد ضرری نخواهد داشت.