The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

پیشگیری از افتادگی پوست بعد از زایمان و راه های خانگی آن

احتمالا همانند تعداد بسیار زیادی از مادران باردار به شکل اندام خود بعد از زایمان فکر می کنید. فکر می کنید که احتمالا بعد از حاملگی با یک شکم بزگ و افتاده و پوستی شل مواجه می شود. اما آیا می دانید که راهکارهایی برای پیشگیری از افتادگی پوست بعد از زایمان وجود دارد؟ برای کسب اطلاعات کامل در این باره تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

شل شدن و افتادگی پوست شکم بعد از زایمان یکی از عوارض دوران بارداری است. بدیهی است که شکم شما برای جای دادن فرشته کوچکی که در درون آن در حال رشد و نمو است طی نه ماه بزرگ و بزرگ تر شده به همین سبب پوست کشیده شده شکم بعد از خروج جنین و بازگشت رحم به درون لگن دچار افتادگی می شود.

در این میان راهکارهایی برای جلوگیری از افتادگی پوست شکم بعد از زایمان وجود دارد که در این متن برایتان شرح داده ایم:

  • مصرف ویتامین A را در رژیم غذیی خود ادامه دهید:

 غذاهایی که سرشار از ویتامین A با منبع گیاهی هستند مصرف کنید. بعلاوه مصرف کرم های حاوی روغن بادام شیرین در پیشگیری از افتادگی پوست بعد از زایمان بسیار موثر هستند. به خاطر داشته باشید که مصرف منابع حاوی ویتامین A همچون جگر در بارداری ممنوع است.

  • ماساژ را امتحان کنید:

 ماساژ شکم برای بعضی از بانوان مفید است. یک لوسیون مناسب حاوی ویتامین‌های K، C و E و ترجیحا دارای کلاژن انتخاب کنید. لوسیون را به بدن بمالید و با حرکات دورانی ماساژ دهید. روزانه دو مرتبه از لوسیون به همراه کرم‌های شب خود استفاده کنید.

  • آب بنوشید:

مصرف آب کافی از دیگر راه های پیشگیری از افتادگی پوست بعد از زایمان است. پوست مانند دیگر قسمت‌های بدن دارای آب است. در حقیقت یک سوم بدن از آب تشکیل شده است. اگر آب کافی مصرف نکنید، پوست شما آسیب می‌بیند. پوست خشک، خاصیت ارتجاعی کمتری دارد و در نتیجه بیشتر شل می‌شود. ‌بانوان باید روزانه ۹ لیوان آب بنوشند.

مقداری میوه به آب خود اضافه کنید تا میل نوشیدن به نوشیدن آن پیدا کنید. همچنین انواع چای، قهوه و آبمیوه نیز به عنوان مصرف آب به حساب می‌آیند. اگر شیر می‌دهید باید نوشیدنی بدون کافئین مصرف کنید. همچنین به دلیل بالا بودن میزان قند آبمیوه، از زیاده‌روی در مصرف آن خودداری کنید. از میوه و سبزیجاتی استفاده کنید که میزان آب زیادی دارند، مانند هندوانه و خیار.

 مصرف پروتئین‌های سالم به سلامت پوست شما کمک می‌کند. بعلاوه ایجاد تعادل در مصرف میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و لبنیات کم‌چرب به شما اطمینان خاطر می‌دهد که تغذیه‌ مناسبی دارید و ضامن سلامت بدن و پوست شما خواهد بود.

  • ‌وزن دوران بارداری را کم کنید:

پس از زایمان از دست دادن وزنی که در دوران بارداری اضافه کرده‌اید،‌ به جلوگیری از شل شدن پوست شما نیز کمک می‌کند. ورزش کنید و یک رژیم کم‌کالری برای خود در نظر بگیرید تا وزنی را که اضافه کرده‌اید از دست بدهید. به خاطر داشته باشید اگر در حال شیردهی هستید،‌ نمی‌توانید همه وزنی را که در دوران بارداری اضافه کرده‌اید از دست بدهید. به ورزش کردن ادامه دهید. در گذشته به بانوانی که تازه زایمان کرده بودند، می‌گفتند بعد از حدود یک ماه و نیم ورزش کردن را شروع کنید، در حالیکه امروزه، اغلب پزشکان توصیه می‌کنند هر زمان بعد از زایمان طبیعی احساس راحتی کردید ورزش را شروع کنید. البته به شرطی که زایمان سختی نداشته‌ و یا عمل سزارین انجام نداده‌اید.

درحقیقت ورزش کردن از مهمترین راهکارهای پیشگیری از افتادگی پوست بعد از زایمان به شمار می رود. ورزش می‌تواند باعث کاهش وزن شما شود، که به کوچک شدن برآمدگی شکم شما کمک خواهد کرد. همچنین باعث قوی شدن ماهیچه‌های شکم شما می‌شود و پوست پیرامون آن‌را محکم می‌کند. در واقع برخی از افتادگی‌های پوست شکم در نتیجه ضعیف بودن عضلات این ناحیه است.

برای تقویت عضلات شکم، می‌تانید تمرین بالا بردن لگن را انجام دهید. به این صورت که روی زمین به پشت دراز بکشید و زانوی خود را خم کنید در حالی‌که کف پای شما روی زمین است. عضلات شکم را منقبض کرده و کمر خود را کمی از زمین بلند کنید به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید و دوباره حرکت را انجام دهید.

  • موارد دیگر را در نظر بگیرید:

 گاهی اوقات تنها راه از بین بردن افتادگی پوست، ‌جراحی پلاستیک است. این به آن معنا نیست که شما حتما باید جراحی انجام دهید. گزینه‌های دیگری مثل لیزر درمانی و درمان با اشعه مادون قرمز وجود دارد. این روش‌های درمانی به افزایش کلاژن پوست کمک می‌کند و موجب سفت شدن پوست شما می‌شود.

https://www.wikihow.mom/Prevent-Sagging-Skin-After-Pregnancy

 

بیشتر بدانید:

1- جلوگیری از شل شدن پوست شکم بعد از زایمان با راهکارهای خانگی

2- توصیه های برای بازگشت به اندام قبل از بارداری و تناسب اندام

3- سفت کردن شکم بعد از زایمان و راهکارهای پیشنهادی

4- درمان افتادگی پوست شکم بعد از زایمان با 9 روش موثر