The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خونریزی روده در کودکان به چه علت است و علائم آن چیست؟

خونریزی از روده عارضه ای شایع درمیان کودکان و نیز بزرگسالان محسوب می شود. اما دیدن خون در مدفوع کودک آنقدرها هم که به نظر می رسد ترسناک نیست هرچند شناسایی دلایل خونریزی روده در کودکان و نیز انجام به موقع اقدامات درمانی اهمیت بسیار زیادی دارد. 

علائم خونریزی روده در کودکان چیست؟

خونریزی از روده در کودکان نشانه های بسیار متنوعی می تواند داشته باشد، ممکن است که وجود خون قرمز رنگ را به شکل واضح ببینید اما در برخی مواقع خون به مدت طولانی در روده مانده و سبب تیره و قیری رنگ شدن مدفوع شده است.

به طور کلی شایع ترین نشانه ها شامل موارد زیر است:

 • درد روده
 • وجود خون روشن روی لباس زیر یا در مدفوع
 • درد در شکم، پایین شکم،‌ روده یا کمر
 • تغییر رنگ مدفوع به رنگ سیاه، قرمز یا خرمایی
 • آزمایش مدفوع مثبت برای وجود خون در صورتی که با چشم مشخص نباشد
 • گیجی
 • سرگیجه
 • غش، تپش قلب یا ضربان قلب سریع

 علت خونریزی روده در کودکان

پیچش روده: این شرایط زمانی اتفاق می‌افتد که روده به داخل پیچ می‌خورد. این عارضه مهمترین دلیل انسداد و خونریزی روده در کودکان تا ۳۶ ماهگی است. اغلب مشکلات مخصوص به روده در سال اول تولد اتفاق می‌افتد.

سه نشانه اصلی شامل:

 1. دردهای متناوب شکمی
 2. استفراغ و
 3. خونریزی روده که ژله مانند است 

هرچند ممکن است تمام این علائم وجود نداشته باشند. به دلیل انجام معاینات،‌ عکسبرداری و عمل جراحی،‌ بستری شدن در بیمارستان ضرورت دارد.

دیورتیکول مکل: در این شرایط تقریبا نادر، بافت شکمی به جای اینکه در معده ایجاد شود در دستگاه گوارش تشکیل می‌شود. در نتیجه اسید معده باعث تحلیل و خونریزی بافت دستگاه گوارش می‌شود. این عارضه مهمترین دلیل خونریزی دستگاه گوارش در کودکان و جوانان است.

خونریزی از روده در اثر یبوست شدید: اگر اجابت مزاج کودک شما به طرز نامطلوبی سخت شده است، در هنگام دفع مدفوع درد دارد و مشاهده می کنید که به علت درد هنگام اجابت مزاج از دستشویی رفتن امتناع می کند، حتما این موضوع را جدی بگیرید زیرا اگر مدفوع به مدت طولانی در روده بماند، آب موجود در آن جذب شده و به مرور خشک و خشک تر خواهد شد تا حدی که خروج آن علاوه بر درد ممکن است سبب آسیب به مخاط دیواره مقعد و بروز شقاق شود. این شقاق ها علاوه بر شدیدتر کردن درد در هنگام دفع، می توانند علت دیگری برای خونریزی روده در کودکان محسوب شوند. 

درمان خونریزی روده در کودکان

درصورتی که مدفوع کودک شما تیره رنگ شده، در هنگام دفع درد دارد و یا خون و رگه های خونی روشن در آن مشاهده می کنید، حتما هرچه سریع تر به متخصص اطفال مراجعه کنید. پزشک با انجام آزمایشات و معاینات لازم، علت اصلی درمان خونریزی روده در کودکان را تشخیص داده و اقدامات درمانی مناسب را تجویز خواهد کرد. خونریزی روده در کودکان کم‌سن را جدی بگیرید. برخی از کودکان باید در بیمارستان بستری شوند و توسط جراح معاینه شوند.

 

https://www.emedicinehealth.com/rectal_bleeding/article_em.htm#rectal_bleeding_during_pregnancy