The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاثیر بوی سیگار بر جنین و تاثیر دود سیگار بر نوزادان چیست؟

به تمامی خانم ها توصیه می شود که سیگار کشیدن را هنگامی که باردار می شوند کنار بگذارند. اگرچه تحقیقات نشان می دهند که کنار گذاشتن سیگار برای کاهش خطرات مرتبط با آن برای جنین کافی نیست. بسیاری از خانم ها در معرض دود سیگاری هستند که دوستانشان و یا خانواده در نزدیکی آن ها استفاده می کنند. در معرض دود سیگار بودن نیز می تواند اثرات مخربی بر سلامتی مادر و جنین داشته باشد. در این مقاله اطلاعات مفیدی را در رابطه با تاثیر بوی سیگار بر جنین، خدمت شما ارائه خواهیم کرد.

تاثیر بوی سیگار بر جنین چیست؟

تاثیر بوی سیگار بر جنین هنگامی رخ می دهد که در نزدیک شما فردی که سیگار بکشد و دود سیگار را به محیط تنفسی شما وارد کند. تقریبا 4000 ماده شیمیایی در دود سیگار است که می توانند سرطان زا باشند. اگر در دوران بارداری در معرض دود سیگار قرار بگیرید، تاثیر بوی سیگار روی جنین و بدن خودتان سبب می شود که هردوی شما در خطر قرار بگیرید.

برخی از مشکلات سلامتی که با در معرض بودن دود سیگار ایجاد می شوند شامل، سقط جنین، کمبود وزن نوزاد در حین تولد، زایمان زودرس، مشکلات درک و یادگیری در نوزاد متولد شده و سندروم مرگ ناگهانی نوزاد است. سندروم مرگ ناگهانی نوزاد عارضه ای است که نوزاد تازه متولد شده به طور ناگهانی در خواب می میرد. این عارضه معمولا یک معما باقی می ماند؛ چرا که آزمایشات پزشکی هیچ مشکل بنیادین را در نوزاد تشخیص نمی دهند و نوزاد قبل از مرگ کاملا سالم به نظر می رسیده است.

برای این که از بروز مشکلات ناشی از بوی سیگار بر جنین و نیز نوزاد جلوگیری کنید، باید به طور کامل با سیگار و دود سیگار خداحافظی کنید.

بارداری و مواجهه با دود سیگار دسته سوم

برخی مادران باردار در مواجهه با دود سیگار هستند بدون آن که از آن خبردار باشند. دود سیگار می تواند بعد از این که فردی سیگار کشید بر روی اساس منزل و فرش و ... ماندگار شود و برای ماه ها و یا سال ها در محلی بماند. اگر در جایی هستید که بوی سیگار احساس می کنید و حتی کسی را نمی شناسید که در آن جا سیگار کشیده است، احتمال زیاد تنباکو در آن جا باقی مانده است.

 هنگامی که به تنباکوی سیگار دست بزنید و یا بوی آن را تنفس کنید، مواد سمی می توانند به رگ های شما نفوذ کنند. زمانی که این مواد سمی به خون شما انتقال پیدا کنند، به جنین نیز می رسند. تحقیقات نشان می دهند که مواد سمی ناشی از تنباکو اثرات مخربی بر شش های جنین می گذارد؛ این عارضه می تواند در آینده مشکلات تنفسی برای نوزاد ایجاد کند.

اگر شما باردار هستید و یا قصد باردار شدن دارید و یا اخیرا زایمان کرده اید، باید میزان دود سیگار و تنباکو را در خانه تان به حداقل برسانید و سیگار کشیدن را کنار بگذارید.

تاثیر سیگار کشیدن پدر بر جنین

باتوجه به تاثیر دود سیگار بر جنین، اگر همسرتان سیگار می کشد، خاطر جمع باشید که در بیرون از منزل سیگار بکشد و با همان لباسی که سیگار کشیده است وارد خانه نشود. می توانید همسرتان را وادار کنید که هنگامی که سیگار می کشد ژاکتی بپوشد و وقتی وارد خانه می شود آن ژاکت را در بیاورد. هنگامی که در معرض دود سیگار هستید، چه خودتان و چه همسرتان، باید دست های خود را کاملا بشویید پیش از این که به بدن نوزادتان دست بزنید.

 تاثیر دود سیگار بر نوزادان چیست؟

حتی بعد از این که نوزادتان به دنیا آمد، باید در معرض کمترین دود سیگار قرار بگیرد. نوزادانی که در معرض دود سیگار قرار گرفته اند، بیشتر احتمال ابتلا به سندروم مرگ ناگهانی را دارند و هم چنین دود سیگار تاثیر منفی بر سیستم دفاعی بدنشان می گذارد.

نوزادان در این شرایط احتمال عفونت گوش، سرماخوردگی، مشکلات تنفسی و دهان و دندان دارند. دود سیگار جا مانده بر روی اسباب و وسایل به همان میزان دود سیگار کشیدن خطرناک است. پس سعی کنید همواره کودک خود را از دود سیگار در امان نگه دارید. باتوجه به بوی سیگار بر جنین، نوزاد و اثرات زیانباری که بر سلامتی بانوان باردار دارد، شاید بهتر باشد برای همیشه این عادت خود را تغییر دهید.

 

بیشتر بدانید:

1- آیا بوی سیگار و قلیان خطر سقط جنین را افزایش می‌دهد؟

2- روش ترک سیگار در بانوان بارداری

3- چه موادی می‌توانند از جفت عبور کنند و به جنین آسیب برسانند؟

4- تاثیر سیگار کشیدن بر اسپرم مردان