The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

من تو بارداری سیگار کشیدم اکنون چه کاری باید انجام دهم؟

باردار شدن به معنای مراقبت های بسیار دقیق و ترک عادات نادرست است. در این میان بسیاری از بانوان در ماه های ابتدایی از حامله بودن خود اطلاع ندارند و در دو تا سه ماهه اول به برخی عادت های نادرست همچون کشیدن سیگار و خوردن الکل ادامه داده اند، به همین سبب به محض دریافت پاسخ مثبت آزمایش بارداری می پرسند که من تو بارداري سيگار كشيدم، اکنون چه کاری باید انجام دهم؟ چه خطری برای فرزندم ایجاد می شود؟ و ...

من تو بارداری سیگار کشیدم اکنون چه کاری باید انجام دهم

پیشاپیش می‌دانید که کشیدن سیگار برای سلامت شما مضر است، اما آیا می‌دانستید که برای جنین‌تان مضرات بسیار بیشتری دارد؟

کشیدن سیگار در دوران بارداری هم مادر و هم زندگی جنین را به خطر می‌اندازد. در حال حاضر ۱۳ درصد از بانوان باردار آمریکایی در دوران بارداری سیگار می‌کشند. به گفته خدمات سلامت عمومی آمریکا، اگر تمام بانوان باردار کشیدن سیگار را ترک کنند حدود ۱۰ درصد از مرگ و میر جنین در این کشور کاهش می‌یابد. سیگار حاوی بیش از ۲۵۰۰ ماده شیمیایی است که برای جنین مضر محسوب می‌شود.

هرچه مادر زودتر سیگار را ترک کند، برای او و جنین بهتر است. اگر در حال حاضر سیگار می‌کشید،‌ هنوز خیلی دیر نشده است. ترک کردن سیگار در سه‌ماهه اول می‌تواند خطر کم‌وزنی نوزاد را کاهش بدهد، تقریبا به همان اندازه مادر بارداری که سیگار نمی‌کشد. هر چه مادر سیگار کمتری بکشد، احتمال این‌که جنین به مشکلات مربوط به سیگار کشیدن دچار شود کمتر است.

اگر برای ترک سیگار به کمک احتیاج دارید به پزشک خود این مسئله را بگویید. اگر زیاد سیگار می‌کشید و نتوانسته‌اید آن را ترک کنید یا مصرف خود را کاهش بدهید، می‌توانید از برچسب نیکوتین برای ترک سیگار در دوران بارداری کمک بگیرید. استفاده از این برچسب‌ها نیز در دوران بارداری خطراتی را به همراه دارد اما خطر مصرف زیاد سیگار به مراتب بیشتر است.

حتی اگر خودتان هم سیگار نمی‌کشید، بدانید که جنین شما از کشیدن سیگار در اطراف شما نیز آسیب می‌بیند. مادران بارداری که معمولا در کنار افراد سیگاری هستند نیز ممکن است با همان مشکلات مربوط به رشد جنین مواجه شوند.

من تو بارداری سیگار کشیدم، چکار باید بکنم؟

حساس ترین دوره رشد و نمو جنین سه ماه اول بارداری است، متاسفانه در ابتدای این زمان بسیاری از مادران از حامله بودنشان اطلاع نداشته و از روی عادت سیگار می کشند و بعد از مطلع شدن از خبر بارداری می گویند که من تو بارداری سیگار کشیدم، اکنون چکار باید بکنم؟ درحقیقت باید به شما بگوییم که زمان را نمی توان به عقب بازگرداند! این مساله که با کشیدن یک نخ سیگار در بارداری و یا بیشتر، جنین تا چه حد آسیب می بیند، در این دوران به طور قطع قابل تشخیص نخواهد بود. اما توصیه ما برای شما این است که از این به بعد توجه بیشتری به مراقبت های معمول دوران بارداری داشته باشید و از تمامی مواردی که برای شما و جنین مضر است اجتناب کنید بعلاوه هرچه سریع تر پزشک متخصص درمورد راهکارهای ترک سیگار کمک بگیرید.

 

بیشتر بدانید:

1- آیا بوی سیگار و قلیان خطر سقط جنین را افزایش می‌دهد؟

2- روش ترک سیگار در بانوان بارداری

3- چه موادی می‌توانند از جفت عبور کنند و به جنین آسیب برسانند؟

4- تاثیر سیگار کشیدن بر اسپرم مردان