The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سزارین در هفته چندم انجام می شود و چه وقتی سزارین ضروری است؟

اگر به هر دلیلی پرشک سزارین را به عنوان روش بهترین روش زایمان شما انخاب کرده است و یا خودتان دوست دارید که فرشته کوچکتان را به روش سزارین به دنیا آورید (سزارین الکتیو)، ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که سزارین در هفته چندم انجام می شود؟ بهترین زمان انجام سزارین چند هفتگی است؟ اگر نوزاد را زودتر از موعد به دنیا بیاورم، چه خطراتی ممکن است برای او ایجاد گردد؟ و ... ما در این متن به تمامی سوالات شما در رابطه با زمان انجام سزارین پاسخ خواهیم داد.

بسیاری از بانوان برای زایمان خود سزارین را انتخاب می‌کنند و پزشکشان نیز تاریخی برای جراحی تعیین می‌کند. اما برخی دیگر صبر بیشتری دارند و تا زمانیکه وارد مراحل زایمان شوند منتظر می‌مانند و زمانی به پزشک اجازه سزارین می‌دهند که روند طبیعی زایمان آغاز شده باشد. ظاهراً هر دو انتخاب رایج است، اما آیا تفاوتی در این دو نوع سزارین وجود دارد؟ سزارین در هفته چندم انجام می شود؟

 زایمان سزارین یک روند جراحی است که با ایجاد برشی بر شکم و رحم مادر نوزاد زایمان می شود. سزارین معمولاً زمانی انجام می‌شود که زایمان طبیعی جان مادر یا فرزند را در خطر قرار دهد. اما اخیراً این روش از سوی مادرانی که توانایی تولد طبیعی فرزندشان را دارند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. گرایش به زایمان سزارین انتخابی روز به روز معمولی‌تر و مقبول‌تر می‌شود و بسیاری از بانوانی که دوست دارند کنترل بیشتری بر زایمان خود داشته باشند، زایمان سزارین را انتخاب می‌کنند.

برخی دیگر به علت این سزارین انتخابی را برمی‌گزینند که زایمانی طبیعی بر توازن واژنی آنان تاثیر می‌گذارد. و برخی به دلیل ترس از درد، ترس از بروز اتفاقی ناخوشایند، شرم و حیا و موارد دیگر آنرا بر زایمان طبیعی ترجیح می‌دهند. زایمان سزارین در میان مادرانی که خواستار زایمان سریعتری هستند نیز محبوبیت دارد.

در گذشته، دوره کامل بارداری به پنج هفته‌ای گفته می‌شد که بچه می‌توانسته در آن محدوده متولد شود. یعنی سه هفته پیش از (37 هفتگی) تا دو هفته پس از موعد تخمینی زایمان (42 هفتگی).

پیش از تصمیم‌گیری نهایی برای روش زایمانتان، در این‌باره تحقیق کنید. آیا این انتخاب واقعاً به اندازه‌ای که فکر می‌کنید برای شما لازم و مفید است! همیشه راهی میانه‌ای وجود دارد و بهتر است بدانید که زایمان‌ سزارین غیرضروری خطراتی را نیز به همراه دارد.    

چه وقتی انجام سزارین ضروری است

در شرایطی غیر اورژانسی معمولاً پزشک زمانی زایمان سزارین را توصیه می کند که پیش از موعد زایمان در مورد سلامتی مادر یا بچه نگرانی بوجود آمده باشد. اگر شرایط اورژانسی ندارید، اوضاع به نفع شماست و می‌توانید در این باره جستجوی بیشتری کنید، سوالات خود را بپرسید و سپس به همراه پزشک‌تان تصمیم گیری کنید. در شرایطی که دلایلی وجود داشته باشد که زایمان طبیعی غیرممکن شود، زایمان سزارین برای مادر و فرزند ایمن‌تر است.

سزارین در هفته چندم انجام می شود؟ زمان‌بندی از همه مهم‌تر است

بسیاری از متخصصین پزشکی سیاست‌گذار بر این باورند که زایمان سزارین انتخابی می‌تواند برای جنین آسیب‌رسان و برای مادر بی‌فایده باشد. و سزارین انتخابی پیش از هفته 38 بارداری می‌تواند آسیب‌های بیشتری به همراه داشته باشد. زیرا این کار می‌تواند برای مادر بدون فایده و برای بچه خطرات زیادی به همراه داشته باشد. در نتیجه زایمان سزارین بدون تشخیص پزشکی خصوصاً پیش از هفته 38 بارداری توصیه نمی‌شود.

برای بهبود نتایج زایمان، گروه تخصصی زنان/زایمان در تعریف جدیدی برای "دوران بارداری" دوره‌ها را به چهار دسته مشخص تقسیم ‌کرده‌اند:

 1. دوره زودهنگام: بین 37 هفتگی و 0 روز و 38 هفتگی و 6 روز.
 2. دوره کامل: بین 39 هفتگی 0 روز و 40 هفتگی و 6 روز.
 3. دوره دیرهنگام: بین 41 هفتگی و 0 روز و 41 و 6 روز.
 4. دوره از موعد گذشته: بین 42 هفتگی و 0 روز و پس از آن.

اما آیا واقعاً بین سزارین در هفته 37 و جراحی در هفته 39 تفاوت زیادی وجود دارد؟ بله.

پژوهش‌ها نشان می‌دهد این‌که نوزاد در چه زمانی از این محدوده زمانی (37 تا 42 هفتگی) به دنیا بیاید، به شکل چشمگیری در رشد فیزیکی و ذهنی او تفاوت ایجاد می‌کند. چراکه آن پنج هفته انتهایی برای رشد کامل فرزندتان بسیار مهم است و بچه‌هایی که زودهنگام متولد شده باشند با خطر بیشتری برای بروز مشکلات روبرو خواهند بود.

بنابراین زایمان سزارین انتخابی نباید پیش از هفته 38 بارداری برنامه‌ریزی شود، مگر علتی پزشکی برای انجام آن وجود داشته باشد. برخی از مشخصه‌های پزشکی برای این کار عبارتند از:

 • زجر تنفسی جنین
 • گره بندناف
 • پارگی رحمی
 • افزایش فشار خون مادر
 • افزایش تپش قلب مادر
 • مشکلات جفتی
 • وضعیت بریچ
 • زایمان القائی به خطا رفته
 • بچه‌ای درشت اندام که وزنش بیش از 4 کیلوگرم باشد
 • اختلالات در بندناف

حال که می دانید سزارین در هفته چندم انجام می شود، بی دلیل عجله نکنید و برای انجام هرچه سریع تر زایمان اصرار نورزید. کاملا درک می کنیم که هر کدام از روزهای آخر بارداری همانند یک ماه می گذرد، اما خطرات تهدید کننده انجام سزارین زودهنگام ارزش یک تا دو هفته صبر کردن را دارد.

 

مطالعه بیشتر:

1- همه چیز درباره زایمان سزارین!

2- مراقبت های بعد از سزارین، هر آنچه که باید درمورد آن بدانید

3- آزمایشات قبل از عمل سزارین و نکات ضروری پیش از زایمان

4- انواع برش سزارین، هرکدام در چه شرایطی استفاده می شود؟