The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رانندگی در بارداری،حین رانندگی باید کمربند ایمنی را ببندم؟

رانندگی در بارداری مقوله ای است که می تواند برای تعداد بسیار زیادی از مادران باردار سوال برانگیز باشد. آنها می پرسند که آیا وقتی باردار می شوم باید رانندگی را متوقف کنم؟ آیا حین رانندگی باید کمربند ایمنی را ببندم؟ نحوه بستن کمربند ایمنی در بارداری چگونه است؟ در این مطلب قصد داریم تا همه چیز را درمورد رانندگی در بارداری برای شما شرح دهیم، پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آیا رانندگی در بارداری ضرر دارد؟ چه موقع باید از رانندگی در دوران بارداری دست بکشیم؟

بسیاری از خانم‌ها‌‌‌ می‌‌پرسند تا چه زمانی در بارداری‌‌‌ می‌توانند پشت فرمان بنشینند و رانندگی کنند. پاسخ به این سوال جواب مشخصی ندارد و یک خانم باردار تا زمانی که راحت است‌‌‌ می‌تواند به رانندگی ادامه دهد اما در هر لحظه‌ای که احساس خستگی کرد باید اتومبیل را متوقف کند و پیاده شود. از سوی دیگر برخی خانم‌ها از نشستن روی صندلی اتومبیل، پشت فرمان یا بستن کمربند ایمنی به دلیل زاویه صندلی و موقعیتی که جنین در شکم دارد احساس خوبی ندارند. در این حالت پاها کمی به سمت بالا زاویه پیدا‌‌‌ می‌کند و فشار وارده سبب درد در ناحیه شکم و پشت‌‌‌ می‌شود. با این وجود باز هم اجباری برای رانندگی نکردن وجود ندارد زیرا برای بسیاری از خانم‌های باردار رانندگی نوعی ضرورت محسوب‌‌‌ می‌شود.

آیا رانندگی در بارداری خطرناک است؟

رانندگی در دوران بارداری ایمن است گرچه اما و اگرهایی در این‌‌‌ میان وجود دارد. همانطور که اشاره کردیم رانندگی برای برخی خانم‌های باردار ضرورت است پس اجباری نیست که رانندگی کردن را در بارداری کنار بگذارند اما باید به این موضوع توجه داشت که در رانندگی‌های طولانی پر شدن مثانه سبب می‌شود خانم در فواصل کوتاه‌تر اتومبیل را متوقف کند و در عین حال کمی راه برود و اندام خود را بکشد تا دچار شکم و کمر درد نشود. این موضوع را هم باید در نظر گرفت که رانندگی با خطر تصادف هم همراه است و این موضوع ممکن است به جنین آسیب برساند. در مطالعه‌ای در کانادا مشخص شد زنان در سه ماهه دوم بارداری در مقایسه با زنان غیرباردار بیشتر تصادف‌‌‌ می‌کنند و احتمال پارگی جفت و از دست رفتن بارداری نیز در تصادفات وجود دارد.  براساس تحقیقات انجام شده تصادف با اتومبیل و دقت در بستن کمربند ایمنی از مواردی است که در رانندگی زنان باردار باید به آن توجه داشت. در حوادث رانندگی گرچه جراحات ممکن است جزئی باشد اما برای خانم باردار و جنینش همیشه احتمال عوارض ناخوشایند وجود دارد.

آیا بستن کمربند ایمنی از الزامات است؟

بله. بررسی‌ها نشان داده بستن کمربند ایمنی 3 برابر ایمن‌تر از نبستن آن در دوران بارداری است. حفاظت از مادر به معنی حفاظت از جنین است و کمربند ایمنی اولین محافظ از مادر در تصادفات رانندگی محسوب‌‌‌ می‌شود. کمربند ایمنی باعث‌‌‌ می‌شود مادر باردار روی صندلی بماند و در اثر تصادف از ماشین به بیرون پرتاب نشود. در صورتی که مادر به اطراف پرت شود و آسیب ببیند احتمال آسیب دیدن جنین هم بالاست. پس بستن کمربند ایمنی اهمیت بالایی در رانندگی در دوران بارداری دارد.

بستن کمربند ایمنی در بارداری‌‌‌ می‌تواند خطرناک باشد؟

بله این موضوع صحت دارد اما مزایای استفاده از کمربند ایمنی بسیار بیشتر از معایب و خطرات آن است. در سال 2008 تحقیقی که مشروح نتایج آن در مجله آناتومی جراحی و رادیولوژیک منتشر شد نشان داد در کشورهای صنعتی ترومای ناشی از تصادفات سبب بروز اختلالاتی در 3 تا 7 درصد بارداری ها‌‌‌ می‌شود. دلیل برخی از این تروماها بستن کمربند ایمنی و تاثیر منفی پشتی صندلی بر مادر باردار است.

به عبارت دیگر کمربند ایمنی طراحی شده است تا زنان باردار را روی صندلی نگه دارد. در این وضعیت لگن مادر به سمت پایین در صندلی فرو‌‌‌ می‌رود. رحم از هفته دوازدهم بارداری به بعد وارد حفره  صفاقی‌‌‌ می‌شود و در این زمان بیشتر مستعد آسیب است. آمار نشان‌‌‌ می‌دهد سالانه بین 1500 تا 5 هزار بارداری در اثر تصادف به سقط  منجر‌‌‌ می‌شود.

پس گرچه توصیه اکید داریم که در حین رانندگی در بارداری کمربند ایمنی ببندید اما باید تا حد ممکن کمربند زیر شکم بسته شود.

 بررسی نتایج 3 تحقیق در رابطه با بستن کمربند ایمنی در حین رانندگی در بارداری نشان داده است بستن کمربند‌‌‌ می‌تواند سبب آسیب به جفت شود اما همین تحقیقات نیز نشان داده عدم بستن کمربند ایمنی نیز با آسیب‌های شدید به جفت و از دست رفتن بارداری همراه است. برای پیشگیری، از بستن کمربند غفلت نکنید اما آن را به درستی و در پایین ترین نقطه از شکم ببندید. در صورتی که ایربگ ماشین قابل تنظیم است نیز آن را به سمت سینه بچرخانید.

منبع: saferide4kids

 

بیشتر بدانید:

1- لگنم چه جوریه، زایمانم چه طوریه!

2- آیا در مسافرت های دوران بارداری می توانم رانندگی کنم؟

3- ایارانندگی برای زن باردار ضرر دارد یا نه؟

4- آیا مسافرت زمینی در بارداری مجاز است؟