The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

زن حامله تا چند ماهگی می تواند رابطه داشته باشد؟

 هنگامی‌که باردار هستید بدن شما و رابطه جنسی دستخوش تغییر می‌شود ولی بهتر است بدانید داشتن رابطه جنسی در صورتی که در حال روحی خوبی باشید، اغلب در این دوران بدون خطر است. با تمام این ها اغلب مادران گمان می کنند که رابطه جنسی در ماه های اخر منجر به زایمان زودرس می شود به همین سبب می پرسند که زن حامله تا چند ماهگی می تواند رابطه داشته باشد؟ برای درک صحیح این موضوع تا پایان مطلب این مطلب همراه ما باشید.

رابطه جنسی در دوران بارداری فواید زیادی دارد. اما ممکن است حتی با این‌که پزشک اجازه رابطه جنسی در دوران بارداری را به شما داده باشد،‌ شما و همسرتان همچنان برای داشتن رابطه دچار شک و تردید باشید، خصوصا هنگامی‌که جنین بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود. اما اجازه ندهید افکارتان مغشوش شود. اگر به این موضوع زیاد فکر کنید ممکن است حال و هوای عاشقانه باردار شدن را نیز تحت تاثیر قرار دهید.

 در این مقاله از بی‌خطر بودن رابطه جنسی دردوران بارداری خواهید خواند و ترس‌هایتان را از بین می‌برد و کمک می‌کند بیشتر به شما خوش بگذرد.

 زن حامله تا چند ماهگی می تواند رابطه داشته باشد؟

بله تا زمانی‌که پزشک اجازه داشتن رابطه جنسی به شما می‌دهد و دچار مشکلاتی نیستید که مانع از این‌کار در دوران بارداری شود.

 آیا داشتن رابطه در اوایل دوران بارداری بی‌خطر است؟

در اکثر بارداری‌ها داشتن رابطه جنسی در طول ۹ ماه  که شامل ابتدای بارداری نیز می‌شود، بی‌خطر است. برخی از بانوان نگران این هستند که رابطه جنسی مخصوصا در اوایل دوران بارداری باعث سقط جنین شود. ولی این ترس برای اغلب مادران بی‌مورد است.

اگر سابقه سقط جنین داشته‌اید یا بارداری شما پرخطر است، ممکن است پزشک شما را برای مدت چند ماه از رابطه جنسی منع کند. سابقه خود را با پزشک در میان بگذارید. اگر پزشک نگرانی از این بابت نداشت،‌ شما هم نباید نگران باشید.

 آیا داشتن رابطه جنسی به جنین آسیب می‌رساند؟

در تمام لحظات بارداری به بدنیا آوردن یک بچه سالم فکر می‌کنید، بنابراین طبیعی است این افکار در مورد رابطه جنسی نیز به مغز شما خطور کند. خیالتان راحت باشد زیرا هنگام رابطه جنسی،  بدن شما از جنین مانند یک کوسن مراقبت می‌کند. هنگامی‌که با همسر خود در حال معاشقه هستید،‌ جنین داخل کیسه آمنیوتیک در حال استراحت است. خطاب به آن همسرانی که نگران ضربه زدن به سر جنین هستند؛ باید بگویم هیچ آلت تناسلی آنقدر بلند نیست که بتواند حتی به سر جنین نزدیک شود.

شایان ذکر است که کودک شما در واقع نمی‌بیند شما در حال انجام چه کاری هستید. ممکن است احساس کنید هیچگاه تنها نیستید و همواره کسی در حال نگاه کردن شماست. جنین ممکن است در طول رابطه جنسی آرام گیرد و پس از آن فعالیت و جست و خیز زیادی داشته باشد. این حالت طبیعی است زیرا جنین به فعالیت رحم واکنش نشان می‌دهد. جنین نمی‌داند شما چه کاری انجام می‌دهید و به یادش نخواهد ماند!

 زن حامله تا چند ماهگی می تواند رابطه داشته باشد؟ آیا داشتن رابطه جنسی احتمال زایمان زودرس را بالا می‌برد؟

بانوانی که ارگاسم شدید را تجربه کرده‌اند، می‌دانند که ارگاسم باعث انقباضات رحم می‌شود و ممکن است این انقباضات کمی هم طول بکشد. زیاد در مورد مادرانی شنیده‌ایم که در روزهای نزدیک به زایمان رابطه جنسی منجر به زایمان شده است. اما دلیلی برای نگرانی نیست. این انقباضات ضرر ندارد و از علائم زایمان نیست و تا زمانی‌که جنین آمادگی نداشته باشد،‌ باعث زایمان نمی‌شود.

پس تا زمانی‌که پزشک نگفته است ریسک بالای سقط جنین یا زایمان زودرس وجود دارد و یا جفت دچار مشکل نیست،‌ دلیلی ندارد خود را از لذتی که سهم شماست محروم کنید. ممکن است جنین از تکان‌های ملایمی که هنگام ارگاسم اتفاق می‌افتد لذت ببرد.

 زن حامله تا چند ماهگی می تواند رابطه داشته باشد، آیا رابطه جنسی در دوران بارداری، خطری به دنبال خواهد داشت؟

هنگامی‌که باردار هستید ترشحات مخاطی به این معناست که دهانه رحم بسته است و کیسه آمنیوتیک جنین را از منی و هرگونه ارگانیسم عفونی محفوظ نگه می‌دارد. فرزند دلبند شما در رحم در امنیت کافی است.

یک هشدار بسیار مهم در این زمینه وجود دارد و آن بیماری‌های مقاربتی (STIs) است. برخی از این بیماری‌های مقاربتی هم در هنگام بارداری و هم در هنگام زایمان برای جنین خطرناک است. اگر احساس می‌کنید در خطر هستید حتما از پزشک خود بخواهید آزمایش‌های مقاربتی را انجام دهد. در صورتی‌که شریک جنسی جدیدی دارید مطمئن باشید تست‌های لازم را انجام داده باشد.

 آیا فعالیت‌ها و وضعیت‌های خاصی وجود دارد که در دوران بارداری خطرناک باشد؟

هنگامی‌که حرف از ارتباط جنسی در دوران بارداری به میان می‌آید،‌ بیشتر راحتی مدنظر است تا امنیت. شکم در حال رشدتان به یک چالش تبدیل می‌شود و مجبورید برخی از عادات قدیمی خود را در رابطه جنسی کنار بگذارید. برای مثال قرار گرفتن مرد در بالا تا زمانی‌که وزن خود را روی شما نیندازد اشکالی ندارد. ولی دراز کشیدن طولانی‌مدت شما به پشت، از ماه چهارم بارداری توصیه نمی‌شود، زیرا به رگ‌های اصلی خون فشار وارد می‌شود.

می‌توانید این موقعیت را در پایین تخت به حالتی که مرد پاها یا زانوهایش روی زمین است انجام دهید. یا می‌توانید ارتباط جنسی پهلو به پهلو، زن در قسمت بالا و رابطه از پشت سر را امتحان کنید. ارتباط جنسی دهانی و مقعدی نیز در دوران بارداری بی‌خطر هستند. هرچند رابطه مقعدی در صورت ابتلا به بواسیر، باعث ناراحتی شما خواهد شد.

حال که می دانید زن حامله تا چند ماهگی می تواند رابطه داشته باشد، دیگر نیازی به نگرانی نیست اما درصورتی که شرایط خاصی در بارداری خود دارید، توصیه می کنیم که حتما با متخصص در این باره مشورت کنید.

منبع: whattoexpect

 

بیشتر بدانید:

1- خطرات داشتن رابطه جنسی در سه ماهه آخر بارداری

2- 7 خاصیت درمانی رابطه جنسی یا نزدیکی کردن

3- آیا داشتن رابطه جنسی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند؟

4- تاثیر رابطه جنسی در دوران بارداری بر مادر و جنین