The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بهترین روغن برای ماساژ نوزاد و نوزاد نارس چیست؟

در نوزادان لایه بیرونی پوست (اپیدرم) و غشای میانی پوست (درم) از بزرگسالان نازک تر بوده و سد اپیدرم هنوز به رشد کامل نرسیده است. در نتیجه شاهد بروز خشکی پوست، انواع عفونت ها، پوسته شدن، تاول زدن و تنظیم ضعیف گرما خواهیم بود. به همین دلیل انتخاب بهترین روغن برای ماساژ نوزاد اهمیت بسیار زیادی در مراقبت از این فرشته های کوچک دارد. 

بهترین روغن برای ماساژ نوزاد نارس

پوست نوزادان به ویژه اگر نارس باشند، حساس، نازک و آسیب پذیر است. PH خنثی پوست نوزادان موجب کاهش قابل توجه مقاومت آن در برابر رشد بیش از حد باکتری ها می شود.

PH پارامتری است که اسیدی یا قلیایی بودن یک ماده یا یک محیط را تعیین می کند. مقدار PH برای ترکیبات و محیط های مختلف می تواند از ۱ تا ۱۴ متغییر باشد. PH 7 خنثی،  پایین تر از ۷ اسیدی و بالاتر از ۷ قلیایی در نظر گرفته می شود. در دوران نوزادی یعنی بازه تولد تا یک سالگی PH پوست تقریبا 7 است و در پوست نرمال بزرگسال به میانگین 5/5 می رسد. بنابراین پوست طبیعی انسان بالغ دارای خواص اسیدی ضعیف است و باکتری ها کمتر می توانند بر روی آن رشد کنند.

استفاده از روغن های مختلف بر روی پوست نوزادان در بسیاری از کشورها، متداول است. به طور کلی، این روغن ها برای پاکسازی، حفظ رطوبت پوست و محافظت از سطح پوست مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این، روغن بچه برای ماساژ نوزادان و به عنوان افزودنی در لوسیون ها و کرم ها نیز به کار می رود.

بهترین روغن برای ماساژ نوزاد، آیا استفاده از روغن بچه مناسب است؟

شاید فکر کنید که بهترین روغن ماساژ نوزاد روغن بچه است. مواد تشکیل دهنده روغن بچه بر پایه روغن معدنی، پارافین مایع، ایزوپروپیل پالمیتات و مواد معطر است.

روغن بچه را می توان براساس فرمولاسیون پایه محصول به دو گروه طبقه بندی کرد:

 • بر پایه روغن های معدنی
 • بر پایه روغن های گیاهی

محصولات مبتنی بر روغن های معدنی

مواد تشکیل دهنده روغن های بچه، اصولاً فرآورده های روغن های معدنی مانند پارافین مایع و وازلین هستند که با خلوص بالا تصفیه شده اند.

این ترکیبات بی بو و بی مزه هستند از نظر پوستی آزمایش و تأیید شده اند، آلرژی زا، آبگریز و حاوی سموم دفع آفات نیز نیستند. برای نگهداری به مواد نگهدارنده یا آنتی اکسیدان نیاز ندارند، زیرا برخلاف روغن های گیاهی فاسد نمی شوند. با این وجود، استفاده از روغن های معدنی در مواد آرایشی چندان مورد قبول نیست. بسیاری از تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی طبیعی مدعی هستند استفاده از روغن های معدنی موجب انسداد پوست می شود اما یافته های علمی و مطالعات آمار، اختلاف چندانی را بین روغن پارافین و روغن های گیاهی از نظر نفوذ و انسداد پوست نشان نمی دهند. در عین حال محصولات مبتنی بر چربی های معدنی بر عملکرد سد پوستی حتی در نوزادان نارس مؤثرتر بوده اند.

محصولات مبتنی بر روغن های گیاهی

مواد تشکیل دهنده روغن بچه بر پایه روغن های گیاهی به این شکل است که روغن های گیاهی با بیشترین تمرکز بر دانه و میوه گیاهان، تولید می شوند. حدود 95٪ درصد روغن های گیاهی از تری گلیسیریدها تشکیل شده است. روغن نارگیل و روغن پالم حاوی اسیدهای چرب اشباع هستند، اسیدهای چرب غیراشباع مانند اسید اولئیک و اسید لینولئیک نیز به طور عمده در ترکیبات سایر روغن ها مورد استفاده قرار می گیرند. فسفولیپیدها، گلیکولیپیدها، سولفولیپیدها، اسکالن، کاروتنوئیدها، ویتامین ای، پلی فنولها و الکلهای تری ترپنی در ساختار روغن های گیاهی به کار می روند. برای جلوگیری از خشک شدن روغن بچه، مواد نگهدارنده یا آنتی اکسیدان مناسب به آن اضافه می شوند.  این روغنها مطابق با نامگذاری بین المللی مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی با نام اختصاری (INCI) عبارتند از:

 • روغن نارگیل (Cocos Nucifera)
 • روغن پالم (Elaeis Guineensis)
 • روغن سویا (Glycine Soja)
 • روغن زیتون هیدورژنه (Hydrogenated Olive Oil)
 • روغن آووکادو (Persea Gratissima)
 • روغن بادام (Prunus Amygdalus Dulcis)
 • روغن شی باتر (Shea Butter Glycerides)
 • روغن جوجوبا (Simmondsia chinensis)
 • روغن آفتابگردان (Helianthus Annuus)

روغنهای گیاهی و اسانس دار هر دو از گیاهان گرفته شده اند اما نباید این دو را با هم اشتباه گرفت، روغن بچه محصولی است که برای مراقبت از پوست و بیشتر به عنوان یک مرطوب کننده مورد استفاده قرار می گیرد و به طور خاص، در معالجه انواع بیماری های پوستی مانند درماتیت آتوپیک (بیماری التهاب پوستی)، خشکی بیش از حد پوست، صدفک (پسوریازیس) و سایر بیماری های اگزمایی کاربرد دارد.

بهترین روغن برای ماساژ نوزاد، فواید ماساژ با روغن

ماساژ نوزادان که از زمان های بسیار قدیم در هند و سایر کشورهای آسیایی رواج داشته، با استفاده از روغن بچه انجام می گیرد. ماساژ به خودی خود دارای مزایای بسیار از جمله تحریک سیستم های گردش خون و دستگاه گوارش، وزن گیری بهتر، استرس کمتر در رفتار، اثرات مثبت بر رشد عصبی و رشد عصبی حرکتی و ایجاد ارتباط عاطفی بین نوزاد و والدین است. ماساژ با روغن با افزایش آبرسانی و محتوی چربی سطح پوست شرایط بهتری برای پوست فراهم می کند. همچنین روغن به عنوان یک مانع و تنظیم کننده گرما عمل کرده و موجب کاهش آب از دست رفته از طریق پوست می شود.

 

بیشتر بدانید:

1- 10 روش ساده برای خواباندن نوزاد

2- فواید و آموزش ماساژ نوزاد

3- ماساژ نوزاد همراه با نرمش و سرگرمی

4- لمس کردن و نوازش نوزاد چه اهمیتی دارد؟