The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

لکه بینی قهوه ای رنگ بعد از انتقال جنین آیا خطرناک است؟

به مدد لقاح آزمایشگاهی (IVF) زوج های نابارور که در آنها مشکل ناباروری به خانم یا آقا یا هر دو مربوط می شود، می توانند صاحب فرزند شوند و از موهبت خانواده برخوردار گردند. لازم است متقاضیان IVF از عوارض جانبی لقاح آزمایشگاهی آگاه باشند. لکه بینی قهوه ای رنگ بعد از انتقال جنین یکی از عوارض جانبی احتمالی است و احتمال وقوع آن در زمان های مختلف وجود دارد. در این مقاله به بررسی شیوع لکه بینی بعد از IVF ، دلایل لکه بینی قهوه ای رنگ بعد از انتقال جنین و اینکه چقدر باید نگران بود، می پردازیم.

شیوع لکه بینی قهوه ای رنگ بعد از انتقال جنین

تقریباً می توان گفت لکه بینی جزئی از فرایند IVF محسوب می شود و مانند گرفتگی و درد یکی از عوارض شایعی است که بیماران در دوره IVF تجربه می کنند. تخمین زده می شود بین 7 تا 42 درصد بیمارانی که IVF انجام داده اند در مراحل مختلف مقداری لکه بینی یا خونریزی خفیف دارند.

چه موقع لکه بینی قهوه ای رنگ بعد از انتقال جنین اتفاق می افتد؟

در مراحل زیر از فرایند IVF ، لکه بینی امری عادی است:

  • بعد از برداشتن تخمک
  • بعد از انتقال جنین
  • در فاز لوتئال (بخشی از چرخه قاعدگی بعد از تخمک گذاری و قبل از اولین روز چرخه بعدی را فاز لوتئال می گویند که بین 10 تا 14 روز طول می‌کشد.)

آیا لکه بینی قهوه ای رنگ بعد از انتقال جنین خطرناک است؟

لکه بینی در بسیاری از بیماران IVF وجود دارد بنابراین اگر به تنهایی و بدون نشانۀ دیگری باشد، نمی توان در مورد آن قضاوت کرد.  فراموش نکنید پزشک معالج همواره باید در جریان کلیه مسائل قرار بگیرد، بنابراین بروز هرگونه خونریزی یا لکه بینی را حتما گزارش کنید. وقوع علائم دیگر مانند گرفتگی، تغییرات دمای بدن و غیره را باید به اطلاع پزشک برسد. مراقب تغییرات بدنی خود باشید و آن را به پزشک متخصص اطلاع دهید تا در صورت نیاز کمک های لازم صورت گیرد.

علل لکه بینی قهوه ای رنگ بعد از انتقال جنین

لکه های قهوه ای نشانگر خونی اهستند که احتمالا مدتی پیش از عروق خارج شده اند.در خلال درمان آی وی اف، به علل زیر ممکن است لکه بینی را مشاهده کنید:

لکه بینی مربوط به لانه گزینی

لکه بینی لانه گزینی یکی از دلایل احتمال لکه بینی در چرخه IVF است و معمولاً دو هفته پس از انتقال جنین رخ می دهد. در این مدت، جنین خود را به دیواره داخلی رحم متصل می کند لذا ممکن است دیواره رحم ریخته و لکه بینی ایجاد شود. این نوع لکه بینی از نشانه های اولیه بارداری است.

لکه بینی ناشی از افزایش پروژسترون

استفاده از شیافهای پروژسترون واژینال می تواند یکی دیگر از دلایل لکه بینی در طی چرخه IVF باشد. در طی IVF ، شیاف پروژسترون واژینال تجویز می شود تا رحم برای پذیرش جنین آماده گردد. این شیاف، به ویژه اگر در مقطعی از چرخه مقاربت داشته باشید، موجب حساسیت بیشتر دهانه رحم و در نتیجه خونریزی خفیف خواهد شد.

چه موقع باید لکه بینی قهوه ای رنگ بعد از انتقال جنین را به متخصص گزارش کرد؟

همانطور که پیشتر گفتیم، بهتر است لکه بینی های خفیف را با پزشک در میان بگذاریم و نظر کارشناسی او را در این خصوص جویا شویم هر چند در بیشتر موارد لکه بینی  خفیف وضعیتی طبیعی و مورد انتظار است.

هرگونه خونریزی سنگین همراه با گرفتگی و درد را نباید ساده گرفت و بلافاصله باید به پزشک مراجعه کرد. با مراجعه به موقع نگرانی ها رفع شده و هر گونه اقدام و توجه مورد نیاز صورت خواهد گرفت.

منبع: heartlandfertility

 

بیشتر بدانید:

1- لکه بینی بعد از آی وی اف نشانه چیست و آیا خطرناک است؟

2- خونریزی بعد از انتقال جنین (IVF) نشانه چیست؟

3- مراقبت های بعد از آی وی اف و آیا گرفتگی بعد از IVF نشانه خوبی است؟

4- علائم حاملگی بعد از انتقال جنین در روش IVF